A "Jóban Rosszban" című magyar teleregény nemcsak a képernyőn hozott izgalmakat, hanem a színésznők magánéletében is fontos eseményeket tartogatott. Több színésznő is áldott állapotba került a sorozat forgatása alatt, és a történetek is gyakran foglalkoztak kényes társadalmi kérdésekkel, mint például a tinédzser terhességek.
Kismamák a Jóban Rosszban stábjában
Réti Adrienn, a sorozat egyik színésznője, 2020 májusában várta első gyermekét. A koronavírus-járvány miatti helyzetet higgadtan viselte, és csak orvosi látogatások alkalmával mozdult ki otthonról. A karantén ideje alatt gyerekszobát rendeztek be, és a járványveszély miatt maguk végezték el a munkálatokat.

Egy másik emlékezetes esemény volt Kardos Anna, azaz Lili, a sorozat első kisbabájának megszületése. A bébit dr. Kardos Zoltán és Steiner Dóra doktornő gyermekeként mutatták be a történetben, és a sorozatbeli szülei választhattak neki nevet. A kisbabával legtöbbet Végh Judit színésznő forgatott, aki nagy kedvencévé vált a csöppség.
A stáb mindent megtett azért, hogy a babának minél rövidebb időt kelljen a stúdióban töltenie. A színészek játékbabával gyakorolták a jeleneteket, hogy mire a valódi baba megérkezik, minden készen álljon. A kicsit meleg és csendes környezet várta, édesanyjával külön öltözőt kaptak.
Tinédzser terhességek és társadalmi üzenetek
A "Jóban Rosszban" sorozat gyakran feszegetett kényes társadalmi kérdéseket, köztük a tinédzser terhességeket. Az egyik ilyen történet középpontjában Orsi állt, akinek terhessége komoly dilemmát okozott a sorozatbeli családjában és környezetében.
A sorozatbeli Bodolai Bandi (Tóth Roland) a lánya váratlan terhessége miatt aggódott, míg Bodolai Böbe (Cseke Katinka) nagymamaként örült a lehetőségnek, de elismerte, hogy egy 18 éves lánynak nagy döntést kell hoznia.
Svéd (Puskás Peti) karaktere, aki a baba apja volt, hangsúlyozta a védekezés fontosságát a valós életben. Elmondta, hogy ő és barátnője is nagyon odafigyelnek erre, mivel még nem állnak készen a gyermekvállalásra.

Vágvölgyi Lili, aki Orsit alakította, kiemelte, hogy édesanyja korán felvilágosította a fogamzásgátlásról, és ő maga is nagy hangsúlyt fektet erre. Azonban megemlítette egy barátnője esetét, akinek spontán vetélése után derült ki, hogy terhes volt.
A sorozat célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a tinédzser terhességek problémájára és azok következményeire. Gyimesi Andrea pszichológus szerint a tinédzserek még képtelenek felmérni a gyermekvállalás következményeit, és az abortusz is mély lelki sebeket hagyhat.
A szakértő kiemelte, hogy ebben a korban nincsenek jó döntések, csak kevésbé rosszak. A felnőttek feladata, hogy segítsék a fiatalokat a döntéshozatalban, és felhívják a figyelmet a következményekre. A kamasz szerelem és a tapasztalatlanság torzíthatja a döntést, és az anyagi nehézségek is komoly problémát jelentenek.
Tizenéves terhesség megelőzése
A "Jóban Rosszban" sorozat háttere
A "Jóban Rosszban" egy magyar teleregény volt, amelyet 2005 és 2022 között vetített a TV2 és a Super TV2. A sorozat a Csillagvirág Klinikán játszódott, és számos orvosi esetet, valamint a szereplők magánéleti drámáit dolgozta fel.
A sorozat 2004-ben került a TV2 terveibe, és a népszerű német "A klinika" és a magyar "Szomszédok" mintájára készült. Kezdetben hétköznap esténként sugározták, de gyenge nézettsége miatt áthelyezték a műsoridőt. A sorozat gyártását a koronavírus-járvány miatt két hónapra leállították 2020-ban.
A sorozat utolsó részét 2022-ben vetítették. A belső felvételek Budapesten, a X. kerületben található stúdióban készültek, míg a külső jeleneteket Nagykovácsiban vették fel.

A sorozatban 19 állandó szereplővel indult, akiket 900 jelentkező közül választottak ki. A főcímdalt több előadó is énekelte a sorozat során.