A Délpesti Kórház szülészeti osztálya széleskörű ellátást nyújt a kismamáknak, mind az általános, mind a speciális igények kielégítésére. Az osztály kiemelt figyelmet fordít a fájdalomcsillapításra, mind gyógyszeres, mind gyógyszermentes módszerekkel, és szorosan együttműködik az aneszteziológiai osztállyal ennek érdekében. Szakmailag magasan képzett szülésznők kísérik a szövődménymentes szüléseket, szakorvosi felügyelet mellett. Komplikáció esetén mindenki számára magas színvonalú és teljes körű szakorvosi ellátás áll rendelkezésre.
A kórházban neonatális intenzív centrum (NIC) működik, ahol a 33. hét előtt született babákat is ellátják. A csecsemőosztályon lehetőség van egyágyas szobák igénybevételére is, melyek külön térítés ellenében vehetők igénybe. Ezek a szobák abban az esetben is engedélyezik a látogatók fogadását, ha a kismama nem tud kimenni az előtérbe. Császármetszés után az apa kapja meg a kicsit, és az első napon a látogatók is beléphetnek a kórterembe.
A szülőszobák kialakítása is a kismamák kényelmét szolgálja, az alternatív szülőszoba hangulatát a bábák alakítják, és lehetőség van térelválasztó falak, labda, babzsákfotel és székké alakítható szülőágy használatára. Szülés után a mama felöltöztetve, klasszikus pólyában kapja meg a babát, és két órát együtt tölthetnek, mielőtt a gyermekágyas osztályra kerülnének, ahol korlátozás nélkül lehet együtt a baba és az anya.
Gerdei Helga, a vezető szülésznő, kulcsszerepet játszik az osztály működésében. Az ő véleménye és tapasztalata kiemelt fontosságú, és az osztály hivatalos álláspontja szerint, ha nincs komplikáció, és az anya nem igényli személy szerint, akkor nincs szükség orvosra a szüléshez. Helga hangja megnyugtatóan hat a csecsemőkre, és a szülés után is naponta meglátogatja az édesanyákat és babáikat, jótanácsokkal látva el őket.
A vajúdás során a fájdalmak jellege eltérhet a menstruációs görcsöktől. Míg a jósló fájások menstruációszerűek lehetnek, a vajúdás alatti fájdalmak periodikusak, és gyakran a derékból, gerincből kiinduló, sugárzó fájdalomként jelentkeznek. A kitolási szak pedig a székelési ingerhez hasonlítható, de annál intenzívebb és visszatarthatatlanabb. A fájdalmak elviselésében segíthet a légzés, a labdán való vajúdás, vagy a partner masszírozása.
A gátvédelem és a gátmetszés kérdése is felmerül a beszélgetésekben. Bár sokan szeretnék elkerülni a gátmetszést, szakmai szempontból akkor kell elvégezni, ha szükséges. Az orvosi vélemények szerint a hólyagsérv kialakulása nem feltétlenül függ össze a szüléssel, hanem a terhességgel, és akár szülés nélkül is előfordulhat. A terhesgondozás során fontos a megfelelő tájékozódás és a szakemberekkel való konzultáció.

A Délpesti Kórház szülészeti osztályán többféle szülőszoba áll rendelkezésre, melyek kialakítása a kismamák kényelmét és a természetes szülés támogatását célozza. Az egyik szülőszobában otthonosabb berendezés, kád és franciaágy várja a kismamákat. A szülésznők aktívan részt vesznek a szülőszobák átalakításában, hogy azok minél inkább otthonos hangulatúak legyenek.

Az emberi erőforrások miniszterének utasítása alapján a szülő nő mellett minimum egy általa választott személy lehet jelen a szülés során, mint segítő. Sima szülés esetén bent lehet az apa és még egy személy, például a nagymama vagy egy barátnő. Császármetszés esetén az apa kapja meg a kicsit, de a műtőbe nem mehet be.
A szoptatás a baba igénye szerint alakul, és a sárgaság legjobb gyógyszere az anyatej. A neonatális intenzív centrum (NIC) működése biztosítja a koraszülöttek és beteg csecsemők magas szintű ellátását.
Hétből hat sebész mondott fel a Jahn Ferenc Dél-pesti kórházban
Az osztály nőgyógyászati műtétek jelentős részét laparoszkópos módszerrel végzi, és urológiai osztályukkal együttműködve hatásos műtéteket végeznek a vizelettartási nehézségek gyógyítására.
A Magyar Diabétesz Társaság által akkreditált „A” szintű cukorbeteg-terhes ellátó helyként is működik az osztály, ami kiemelten fontos a cukorbeteg kismamák számára.
Az orvosok és szülésznők közötti együttműködés is példaértékű, ahol a szülésznőknek nagy szerep jut a komplikációmentes szülések levezetésében. Az osztályon törekednek arra, hogy a szülés minél természetesebben és a kismama igényeihez igazodva zajlódjon.

A beszélgetésekben szó esik Dr. Csákány M. Györgyről és Dr. Pechtel Gyuláról is, mint meddőségi szakorvosokról, akiknek magánrendelése is van. Szóba kerül ifj. Fekete Tamás neve is, mint szülészorvos.
A Délpesti Kórház szülészeti osztálya tehát egy modern, felkészült intézmény, ahol a kismamák és újszülöttek a legmagasabb szintű ellátásban részesülhetnek, a szülésznők kiemelt szerepével és a természetes szülést támogató környezettel.