A rendőrség négy napon belül elfogta azt a férfit, aki megfélemlítette a surdi takarékszövetkezet alkalmazottait. Az eset kapcsán a helyi közélet eseményeire is fény derült.
A rablás részletei
A nagykanizsai Rendőrkapitányság által kiadott felhívás szerint november 23-án 16:55-kor egy ismeretlen tettes egy fegyvernek tűnő tárggyal kényszerítette a dolgozókat mintegy 300.000 forint készpénz átadására. A Kanizsa lap információi szerint az összeg pontosan 298.800 forint volt. A tettes egy sötétkék vagy fekete színű, kötött, ötujjas kesztyűt viselt. M. Attila néven azonosított elkövetőt a hétvégén letartóztatták, és az ellopott pénz nagy részét, 50 ezer forint híján, megtalálták.

Helyi események és kezdeményezések
A sport és kulturális élet is pezsgő volt a városban. A Cserháti és Zakkó középiskola sportcsarnokában rendezték meg a Suzuki Aerobik Fesztivált, ahol dr. Kereskai István polgármester köszönetet mondott a támogatóknak és kiemelte a Vágó-házaspár érdemeit, akik az aerobik és fitnesz meghonosítói voltak a városban. Nyolc csapat részvételével zajlott a IV. Mikulás Kupa I. korcsoportos labdarúgótorna Lentiben, ahol három kanizsai csapat is indult. A Körösi Cs. S. Ált. Iskola csapata az első, a Templom Téri Ált. Iskola a második, míg a Zemplén Ált. Iskola a nyolcadik helyen végzett.

A Zala Megyei Állampolgári Jogvédő Szövetség "Kézen fogni aki csak rászorul" alapítványa tájékoztatót tartott munkanélküli fiataloknak. A Hevesi Sándor Művelődési Központban Zala vári Gyula kiállítása volt látható, és december 5-én újabb tárlat nyílt a Hyány Galériában.
A konduktív pedagógiai fejlesztés érdekében a Rózsa úti Általános Iskola új épületben fogadhatja a rászoruló gyermekeket. Az önkormányzat jelentős támogatásokat osztott szét, többek között a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány és az Agape-Csóva Alapítvány is részesült.
A polgármesteri hivatal elkészítette a garázsok engedélyezési terveit, tizenhat garázsterv és helyszín engedélye van folyamatban. Lakossági tiltakozás miatt öt garázstömb nem szerepel az eljárásban, de várhatóan 10 garázstömböt értékesítenek idén. Az Attila utcai tizenkét garázshely már előszerződéssel értékesítésre került.
A Lakásbérlők Egyesületének kanizsai szervezete december 7-én tartja ülését. A négyéves önkormányzati ciklus záróülésén több fontos kérdés is napirendre került, többek között a vásárok káoszának megszüntetése, a kerékbilincsek alkalmazása, a Zalavolán tarifaemelése, valamint a Városgazdálkodási Kft. beszámolója.
Kulturális intézmények és műalkotások sorsa
A Képcsarnok Rt. Egry József-termének hasznosítása és a MOL Rt. ajánlata is terítékre került. A MOL Rt. szakmai vezetést kért a galéria irányítására, mivel a helyszínt a tervek szerint közös társbérletben üzemeltetnék a Nagykanizsai Képző- és Iparművészek Egyesületével. Az egyesület célja a kiállítóterem szakmai felügyelete. Ezzel párhuzamosan a Képcsarnok Rt. bérleti szerződését felmondták, és a helyiséget zárcsere útján birtokba vették, mivel a cég szerződésszegő magatartást tanúsított.

Nagy vitát váltott ki Haraszti László kórházrekonstrukció által veszélyeztetett, több tízmillió forintot érő monumentális mozaikjának sorsa. A mozaik eltávolítása, restaurálása és újra felállítása jelentős költségekkel járna, és a műalkotás megmentése érdekében szolidaritást kértek a művésztársaktól.
Közterületek használata és önkormányzati döntések
Módosították a közterületek és közterület jellegű területek használatáról szóló rendeletet, mely szerint bizonyos járművek (kamionok, autóbuszok, tehergépkocsik) nem tárolhatók közterületen. A Gyógyszertári Központ vagyonának önkormányzati tulajdonba adásával kapcsolatban viták merültek fel a tulajdoni arányok megállapítása miatt.
A karácsonyi vásár idejére a Zrínyi úti iparcikk piac területe kibővül, és az Olajbányász SE tulajdonát képező területet is bérbe veszi az önkormányzat. Vágvölgyi Tamás megbízását az Ingatlankezelési Intézmény vezetőjeként meghosszabbították.
Választási kampány és képviselőjelöltek
November 24-én este Bicsák Miklós, az MSZP képviselőjelöltje kötetlen beszélgetésen vett részt a választókerület lakosaival, egyeztetve a helyi problémákat. A Munkáspárt képviselőjelöltjei is bemutatkoztak, ismertetve elképzeléseiket a város jövőjére vonatkozóan. Kiemelték a városi vagyon védelmének, a lakásépítésnek, a kultúra és sport támogatásának, valamint a közrend és közbiztonság fejlesztésének fontosságát.

A Zalai Hírlap kérdésére Dobos István és dr. Kerekes József elmondták, hogy a polgármesterjelölt visszalépésének oka a baloldali szavazótábor kettéválásának elkerülése volt, Suhai Sándor esélyeit pedig jobbnak ítélték. A Munkáspárt képviselőjelöltjei hangsúlyozták a szociális támogatások helyesebb elosztásának szükségességét, a tartásra kötelezhető hozzátartozók szerepét, valamint a megélhetési bűnözés visszaszorítását.
tags: #tako #julia #babakocsi #osszerkasa