Szörnyű baleset történt november 17-én Pécsen, a Hunyadi utcában, ahol az alagútnál lévő zebránál elgázoltak egy nyolcadik hónapjában járó kismamát. Gyorsan bejárta az online médiát az a sajnálatos eset, ami november 17-én hétfőn az esti órákban történt Pécs belvárosában. Az eset körülményeiről egy ideig csak annyit lehetett tudni, hogy egy 8 hónapos várandós anyukát gázoltak el a Hunyadi úton az alagútnál.

Az anya és a baba állapota
A sérült életveszélyes állapotban került kórházba. Életveszélyesen megsérült az a várandós nő, akit Pécsen gázolt el egy autós. A nőt a mentők kórházba szállították, ahol azonnal császármetszést hajtottak végre nála, hogy megmentsék kisbabája életét. Az újszülött jelenleg lélegeztetőgépen van.
Az anyuka és baba állapotáról a közösségi médiában annyit írtak, hogy az anya súlyosan sérült, a kisbaba életét pedig az mentette meg, hogy kiemelték édesanyja hasából. Információink szerint az anyuka jobban van, a kisbabát holnap viszik MR-re.
A baleset részletei és a rendőrségi vizsgálat
Az eset kapcsán a Pécs Aktuál kereste a Pécsi Rendőr-főkapitányság Sajtóosztályát, akiktől többek közt azt is megkérdeztük, hogy mit lehet tudni a szörnyű baleset részleteiről? A rendőrség tájékoztatása szerint november 17-én 21 óra 45 perckor Pécsen, az Aradi Vértanúk útján egy fehér Smart személygépkocsi - amelynek a motorházteteje, valamint a teteje fekete - közlekedett az alagút irányából a Kodály Zoltán utca irányába. Haladása során a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen elütötte az áthaladó gyalogost, aki a baleset során 8 napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett. A balesetet okozó férfit a rendőrök azonosították, majd kihallgatták gyanúsítottként.
A Pécsi Rendőrkapitányság kéri, hogy aki szemtanúja volt az esetnek, és a balesetről érdemleges információval rendelkezik, akár névtelensége megőrzése mellett, tegyen bejelentést a Telefontanú 06-80-555-111-es ingyenes zöldszámán, a 112-es központi segélyhívón, vagy jelentkezzen személyesen a Pécsi Rendőrkapitányságon.

Közlekedésbiztonsági tényezők
A Hunyadi út és Kálvária utca kereszteződésében este 8 óra után szokták kikapcsolni a lámpákat. Azután sárgán villognak a jelzőlámpák. Kérdéseinket elküldtük az Országos Mentőszolgálat Sajtóosztályának is.
Hasonló balesetek a térségben
November 3-án, szintén Pécsen, biciklis gázolás történt Pellérd után, a Keresztespuszta felé. A helyszínre mentő is érkezett. Egy fiatal fiú könnyebb sérüléseket szenvedett.