Az emberi kapcsolatok összetettsége gyakran tükröződik a legapróbb részletekben is, így nem csoda, hogy a kézírásunk is sokat elárul rólunk. Az íráselemzés, vagyis a grafológia, képes feltárni személyiségünk mélyebb rétegeit, beleértve szexuális beállítottságunkat, párkapcsolati dinamikánkat és az intimitáshoz való viszonyunkat. Különösen beszédes a „gy” betű, amely a szerelem, a szexualitás és a kapcsolódás szimbólumaként szolgál a grafológusok számára.
A grafológiai elemzés a betűk formáját, méretét, egymáshoz viszonyított elhelyezkedését vizsgálja. Az írásképben a személyiség egészén túl megmutatkozik a szexualitáshoz, a partnerhez fűződő viszony is. Íme, az elemzés legfontosabb szempontjai!
A "g" mint a szexualitás betűje
A grafológiában a „g” betűt a szexualitás betűjeként tartják számon. A feje, azaz az ovál, szexuális gondolkodásunkról és önértékelésünkről árulkodik. Középső részében a felénk irányuló, érzékelt elvárások mértéke, a szárában pedig a szexuális magatartásunk jelenik meg.
Ha a „g” betű szára csak egy hegyes vonal, és nem folytatódik hurokban, akkor ez az elfojtott, tudat alá száműzött szexualitás jele. Amennyiben a „q” betűhöz hasonlít, vagyis a szára szögben vagy ívelten folytatódik felfelé, az annak a jele, hogy a libidó energiája más életterületeken hasznosul. Gyakori azoknál, akiknek nincs párkapcsolata, vagy pedig művészi alkotásban, esetleg más gyakorlati tevékenységben élik ki meg nem élt szexuális energiájukat.

Az alsó huroknál kampóban végződő szár arra utal, hogy az illetőnek nagy az igénye a szexualitásra, de nem tudja valóra váltani a vágyait. A horoghoz hasonlatos forma magáért beszél: az írás tulajdonosa szeretne végre valakit szimbolikusan a horgára akasztani. Rámenős, erőszakos szexuális viselkedést jelez az a „g” betű, melynek hurokrésze megnagyobbodik, és „szöges” lesz, jelezvén az akaratosságot és az elszántságot.
A 8-ast formáló „g” alakzat arra utal, hogy az illető örökké szerelemre éhes, hisz ez olyan, mint a matematikából ismert végtelen jel. Harmóniára, illetve az az utáni vágyra utal. Ha bezáródik a 8-as, megélt harmóniáról van szó, míg a valahol kinyíló 8-asnál nem teljes ez az élmény. A szexualitás iránt nyitott emberek gyakran nyitva hagyják „g” betű oválját, mely így szinte olyan, mint az „y”.
Ketten együtt: a "gy" betű a párkapcsolat tükrében
Míg a „g” betű megformálása az író személy saját szexualitásáról árulkodik, addig a „gy” betű a párkapcsolatra utal. Ebben a „g” jelzi az írót, az „y” a társát.
A standard „gy” betűben a „g” és az „y” fél betűszélességre vannak egymástól, egyforma magasak, egyforma széles a középső részük, egyforma hosszú és telt a hurokrészük. Ezt úgy értelmezhetjük, hogy egy optimális párkapcsolatban közel érzik magukhoz egymást a partnerek, de a hétköznapokban nem tapadnak állandóan össze, és nem is távolodnak el érzelmileg egymástól.

Ha az „y” eltörpül a „g” mellett, akkor az író személy a domináns, a társ vagy alárendelt, vagy csak bizonyos területeken számít a véleménye. Ha viszonylag távolra kerül egymástól a „g” és az „y”, akkor a kapcsolatban már nem túl fontos a testi kontaktus, és eltűnt az intimitás varázsa. Ha a kapcsolat már kihűlt, elszakad egymástól a „g” meg az „y”, és általában egyiken sem található hurok.
Ha emellett normális, hurkos „g” betűk szerepelnek az írásban, akkor valószínűleg semmi baj az illető nemi vágyaival, csak az aktuális párkapcsolatában nem működik már a szex. Azoknak a „gy” betűje, akik szexuális elfojtásokkal élnek, gyakran torzul: szégyellik a megélt örömöket, vagy száműzni akarják ezeket a tudattalanba. Ennek a viselkedésnek pont az ellenkezője mondható el azokról, akiknek az örömteli szex a mindennapok része: náluk a „gy” betű hurokrészei kifejezetten nagyok, ami erős késztetésről és óriási élményekről árulkodik.
A dominancia és az érzékiség lenyomata
A betűk mérete sem véletlen: ha a „g” nagyobb, mint az „y”, az azt jelzi, hogy te vagy a kapcsolat dominánsabb fele, aki figyel arra, hogy az ő igényei érvényesüljenek. Ha viszont az „y” nő nagyobbra, akkor a párod lehet a meghatározó, akár tudat alatt is az ő akarata érvényesül. Amikor a két betű szinte egyformán nagy, és arányaiban is kiegyenlített, az a legjobb jel: itt a kölcsönösség, a harmónia és a valódi partnerség uralkodik.
A „g” és az „y” alsó hurokrésze a testi vágyakat, a szexualitást szimbolizálja. Ha ezek a hurkok szépen íveltek, telt formájúak, arányosak, az azt mutatja, hogy az érzéki örömök fontosak számotokra, és valószínűleg jól működik a kémia is. Ha viszont a hurkok szűkek, remegősek vagy hiányoznak, az elfojtást, érzelmi gátlást vagy szexuális nehézséget jelezhet. Olyan, mintha az írásod is „visszafogná magát”, ahogy te is az ágyban. Érdekes jel, ha az „y” alsó hurka nagyobb, mint a „g”-é. Ilyenkor a párod lehet az, akinek nagyobb a vágy- és élményigénye. De ha a „g” hurka a hangsúlyosabb, akkor bizony te vagy az, aki gyakrabban vágyik a testi közelségre, és valószínűleg odaadó és figyelmes vagy az együttlétek során.

Intimitás, közelség és elkötelezettség
Sokak szerint a legnagyobb érték a hűség, erre következtethetünk a kettőzött mássalhangzók írásmódjából. Amennyiben az írásban a kettőzött l, k és t betűk egyformák, akkor az írás tulajdonosára az elkötelezettség és a hűség jellemző: amit gondol, ahogy érez, úgy cselekszik.
Azok, akiknek nem olyan lényeges a gyengédség és az intimitás, viszonylag messze írják egymástól a betűket, hosszúak a kötővonalaik és a szavak is „szellősen” találhatók a papíron. Ha közel írod egymáshoz a betűket, ha szinte összeérnek, az azt mutatja, hogy igényled a közelséget, és fontos számodra az intimitás. A „szellősebb” írás viszont inkább a függetlenebb, távolságtartó típusokra jellemző.
Előfordul, hogy valaki a „gy” betűt szinte egybeírja, ilyenkor az „y” szinte belesimul a „g”-be. Ezt a grafológiában ligatúrának hívják, és egyáltalán nem rossz jel. Épp ellenkezőleg: a mély egység, az összhang és a kiteljesedett kapcsolat szimbóluma. Ahol a „gy” ilyen, ott nem kell magyarázkodni, ott minden működik, felek érzik egymást szó nélkül is.
Egy korábbi blogbejegyzéshez kapcsolódóan egy nagyon érdekes grafológiai kérdést kaptam - szinte már vártam, hogy megkérdezze valaki. Függ egyrészt az új illetve a régi kapcsolat jellegétől. Más a helyzet akkor, ha a régi partnerrel érzelmileg és a mindennapokban is megvan még az összhang, vonzódnak egymáshoz, ám szexuális téren hiányzik valami.
Az, hogy a meglévő kapcsolat melletti az új szerelemre utaló jelek a kézírásban hogyan mutatkoznak meg, az a kézírás készítőjének személyiségétől, illetve attól, hogy az új helyzet érzelmileg, lelkileg hogyan hat rá. Valószínűbb, hogy egy szangvinikus ember kézírásában, aki minden újra és intenzíven reagál, hamarabb megmutatkoznak a gyanús grafológiai jelek, mint egy fegyelmezett, megfontoltabb, flegmatikus ember írásában.
Ha a meglévő kapcsolatot jelző „gy” tehát problémás, ám az önmagában álló „g” nagyon szépen kidolgozott - különösen az alsó hurok (hosszú, telt, bekötött)! vagy ha több írásmintát végigkövetve a „gy” betűkből a meglévő kapcsolat/házasság folyamatos leépülését tapasztaljuk, ám egy következő időpontból származó írásmintából azt látjuk, hogy hirtelen „kivirult” a „gy” - holott a felek nem váltak el, és a valóságban sem történt semmi a meglévő kapcsolat javítása, rendbe hozása érdekében.
A „gy” betű vizsgálata tehát finom tükör: nemcsak arról mesél, hogyan írsz, hanem arról is, hogyan szeretsz. Fogj egy papírt és írj le egy „gy” betűt! Aztán nézd meg: kapcsolódik a két rész, vagy külön állnak? Telt a hurok, vagy visszafogott? A válaszok ott vannak előtted - a saját kezed írásában.