DM babafürdető termékek vélemények

A kisbabáknak készült kozmetikumokról automatikusan azt hisszük, hogy különös gondossággal, válogatott alapanyagokból készülnek, és sokkal tisztábbak, mint a felnőtteknek szánt szerek. Mindannyian tudjuk, hogy a csecsemők és kisgyermekek bőre sokkal érzékenyebb, mint a felnőtteké. Mindezek ellenére sok konvencionális babaápolási termék tartalmaz olyan összetevőket, amelyek nem kímélik az apróságok bőrét - és egész szervezetét.

A babák általában nagyon szeretnek fürdeni. Az esti szertartás ellazítja és megnyugtatja őket. Nincs szükség külön termékre a baba arcához, hajához és testéhez. Az újszülött fürdetéséhez valójában nincs szükség másra, mint tiszta, meleg vízre. Az újszülöttek bőre rendes esetben nem izzad és nem piszkolódik, kivéve a pelenka alatti részt, illetve a büfizés során esett foltokat. Ha a lakóhelyünkön nagyon kemény a víz, a csak vizes fürdetést gyógynövényes fürdővel válthatjuk ki.

Egy rövidebb bejegyzés következik két babafürdetőről, a Babylove Ultra Sensitive Waschlotionről és a Babydream Extra Sensitive Fürdető és Samponról. Előbbi a DM-ben, utóbbi a Rossmannban kapható. Ha megnézzük az összetevőlistát, látszik, hogy kísértetiesen hasonlítanak. Ez azóta van így, amióta a DM-es verzió receptúrája megújult. Addig a Babylove egy hígabb, opálos, kevéssé habzó lemosó volt. Ezt jobban is szerettem, bár nem volt könnyű takarékosan adagolni a tubusból az állaga miatt, sosem húzódott arcmosás után a bőröm.

A megújulás óta mindkét lemosó áttetsző, géles, elég jól habzó. Illatanyagot nem tartalmaznak. Azt sajnos csak most, a bejegyzés írása közben vettem észre, hogy bár egyikben sincs SLS, SLES, azonban a bennük található sodium coco-sulfate szinte ugyanez, vagyis egy durva habzóanyag, amely eléggé ki tudja szárítani a bőrt. Bár nem vagyok érzékeny az SLS-re, SLES-re, idén télen ezek a lemosók sajnos eléggé kiszárítják az arcom, alig várom, hogy arcmosás után hidratáljam a bőröm.

Összességében: Most, hogy szárazabb a bőröm a hideg idő és a fűtési szezon miatt, nem vagyok maradéktalanul elégedett egyik lemosóval sem. Sajnálom, hogy nem voltam elég figyelmes, és nem vettem észre a durva habzóanyag jelenlétét. Egyelőre nem tudom, mire cseréljem le ezeket, mert nem a lemosóra akarok sok pénzt költeni. Talán kipróbálom a patikai mosdókenőcsöt, bár abban meg etil-alkohol van. Lehet, hogy egy iHerb-ös rendelés lesz a megoldás, talán a Nutribiotic Skin Cleanser, amelyről Oh My Brush-nál már többször olvastam.

Összetevők babaápolási termékekben

A kisbabáknál, ha lehet, még fontosabb szempont a kozmetikai összetevők tisztasága, hiszen testsúlyuknál fogva számukra már sokkal kisebb mennyiségű káros anyag is veszélyes lehet, mint egy felnőtt számára.

  • Kőolajszármazék: A legnagyobb probléma vele, hogy eltömíti a pórusokat, és gátolja a bőr természetes funkcióit (légzés, méregtelenítés).
  • Tartósítószerek: Bár igaz, hogy egy-egy termékben mennyiségük jóval a kritikus szint alatt marad (a parabének használható mennyiségét Európában rendelet korlátozza), óvatosságra ad okot a tény, hogy egyes vizsgálatok szerint akkumulálódnak, azaz felhalmozódnak az emberi szövetekben.
  • „Parfüm”: A „parfüm” szóval jelölt összetevők esetében a legnagyobb baj, hogy nem tudjuk pontosan, a gyártó mit is ért alatta.
  • Színezőanyagok: A színezőanyagok szerepe a kozmetikumokban nem más, mint hogy könnyebben eladhatóvá tegyék a termékeket.
  • Levendula: Ez a nyugtató hatásáról ismert gyógynövény sok babáknak készült termékben megtalálható, főleg az esti fürdetőszerekben. Az utóbbi időben azonban felmerült, hogy a levendula jelentős mértékben befolyásolhatja a hormonrendszer működését (ösztrogénszerű hatás). A vizsgált termékek közül levendulát tartalmaz a Sanoll és a Biola levendulás babafürdetője, de több olyan készítmény van, amely létezik levendulás változatban is.

Bőrbarátabb választást jelentenek a kukoricakeményítőből, pálmaolajból, kókuszolajból kivont felületaktív anyagok, amelyek szulfát nélkül készülnek.

Nagy örömünkre több maximális pontszámot (12 pont) elért terméket találtunk. Ezek nem tartalmazzák az általunk kritikusnak ítélt összetevők egyikét sem, vannak viszont bennük bőrnyugtató hatású növényi anyagok és bio minősítésű összetevők. Ilyen a Weleda, a dm Alverde, a Sanoll, a Logona, a Bio-Bio Baby, és a Bübchen készítménye, valamint a Biola levendulás babafürdetője. A legjobbak mögött 2 ponttal maradt le (10 pont) a Biola Herbal Baba krémhabfürdője, a dm (Babylove) és a Rossmann (Babydream) saját márkás terméke. Ezek egyike sem tartalmaz bio minősítésű összetevőket. A Gabi fürdető 8 ponttal az utolsó előtti helyen végzett. Utolsó helyen a Johnson’s babafürdető áll (6p).

Összehasonlító táblázat baba fürdetőkről

A Rossmannos pelusok tényleg nagyon jók és olcsók. Ha van törzsvásárlói kártyája az embernek, és 2 csomagot vesz egyszerre akkor egy csomag kevesebb mint 2000 forint. Az összes pisit beszívják és jó az anyaguk is.

Mi a babylove papirpelenkait hasznaljuk (tehat nem a muanyagot, hanem a lebomlo, kvazi "bio" pelenkak), csak ejszakara, nappal moshatot kap. Eddig meg semmi gond nem volt a kemenyseggel, bar lehet, hogy az olcsobbik fajtajuk vastagabb, azt nem ismerem.

Papmers pelenkat kb. 3x adtam ra, tobbet se, tiszta ver es kiutes lett tole a feneke, szoval soha tobbet.

Torlokendok is jok (en a pisiseket meg ki is mosom es ujra felhasznalom).

Popsikrembol nagyon keveset hasznalunk, Dr. Pavlovic-felet, nem tudom, Mo.-n kaphato-e, szerintem perpillanat a legjobb, amit arulnak.

Mi annó huggiest használtunk,de ugye,kivonúltak Európából,szóval,jött a nagy kísérletezgetés. Kipróbáltunk MINDENT,a pamperstől a névtelenig,de csak a babylove bírta ki a nagyobbik fiam pisi mennyíségét (napi 2 liter folyadékot iszik). Egyszer-kétszer előfordúlt baleset,de a többivel rendszeresen.

Visszatérve a babylove-ra, minden termékükkel elégedett voltam a pelenkát kivéve. Ugyanazt tudják mint más márkák termékei csak olcsóbbak. De korántsem az olcsó húsnak...

A pelusuk nem jött be, szerintem túl merev.

Viszont a kisfiam 6 hónapja a Babylove bio tápszerét eszi, nagyon szereti és nagyon szépen fejlődik tőle! Kár, hogy Junior gyerekitalt nem gyártanak...

A popsitörlőjük is nagyon jó, kifogástalan minőségű. olcsó, és az illata sem kaparja a torkomat mint más nagyobb márkák hasonló termékeié.

Egyébként még a Rossmanos pelusok nagyon jók, és azok még jobb áron vannak, mint a DM-es.

Kedves Adri,én is csak ajánlani tudom őket.A pelenkájuk nagyon jó, nem eresztik ki könnyen a több nedvességet sem. Egy apró kifogásom lehet vele: szerintem kicsit vastag az anyaga. Így mi nappalra mindig pamperst (zöld) használtunk, éjjelre meg babylove-ot és soha nem volt kifolyós baleset vagy pelenkakiütés.

A pampers sokkal vékonyabb, emiatt nem éreztem azt, hogy a baba szinte terpeszben van becsomagolva :. A minősége viszont jó, soha sem szakadt le a tépőzára, jól fogott, a csomagolása is normális, a kartondobozok is erősek kézben vinni is (más márkájú rendszeresen kiszakadt, mire beemeltem a kocsiba stb.) Megéri nagyobb kiszerelésben venni és 2-3-4 havonta akcióznak is. Mindenképpen használj fel rá 15% végösszegit és ha a giga dobozzal veszed, akkor a 25% márkajokert is- együttesen közel 40% kedvezményt lehet rajta elérni.

A kisfiam már nem pelenkás (ovis:)- de a mai napig szeretem a kék nagyobb kiszerelésű fürdetőjét az illata, a minősége és az ár/érték aránya miatt is. Nagyon jó volt a fehér sensitive testápolójuk is és a babatáskába gyakran vettem a kis zöld tégelyes cinkes popsikrémjüket. És az áruk is kedvező, főleg, ha van számlavégi 15%-od és/vagy termékre kérhető engedményed. Én a pelust vettem mindig így.

Azt tudom, hogy a pelus és a törlőkendő nagyon jó. Illetve a bimbóvédő krém.

Szerintem jók, nekem mind a három gyerekemnél azokat használtam: pelust, törlőkendőt és alátétet a pelusozó szivacsára. Nem volt baleset vagy csak nagyon ritkán. Egyebet nem használtam, mert szerintem a babaápolási termékek helyett a gyógyszertárit érdemes inkább, kb.

Pelenkát használtam már. Nekünk jó volt, nem folyt ki belőle semmi.

Mi nagyon szerettuk ezt a pelust... gyakorlatilag fel eves koratol ezt hasznaltuk, es sosem volt baleset.

Jön a baba.. - PADLÓTISZTÍTÓ GÉP + PORSZÍVÓ TESZT I Megér majdnem 200.000-et? I

tags: #dm #babafurdeto #termekek #velemeny