Czippán Anett gyermekei és az anyaság kihívásai

Czippán Anett, a TV2 és a Fem3Café műsorvezetője, nyíltan beszélt második gyermeke, Soma születéséről, a várandósság alatti tapasztalatairól, a szüléssel járó kihívásokról és az anyaság, valamint a munka összeegyeztetéséről.

Czippán Anett a TV2 műsorvezetője

A második várandósság és a szülés

Czippán Anett 2017-ben jelentette be, hogy ismét kisbabát vár, és második gyermeke is fiú lesz. A terhesség ötödik hónapjában járva elárulta, hogy jól viseli a várandósságot. Bár az első trimeszterben émelygett és hányingere volt, ez az időszak szerencsére hamar véget ért. A műsorvezető elmondta, hogy a meleg sem viselte meg, és eddig négy-öt kilót hízott. Megfogadta, hogy most jobban odafigyel magára, mivel első gyermeke, Olivér születésekor húsz kiló jött rá, amit nagyon nehéz volt leadnia.

Czippán Anett november elejéig tervezett képernyőn maradni a Fem3 Café című műsorban. Bár azt érezte, hogy most kislányt vár, meglepetten fogadta az orvosi vizsgálat során, hogy ismét fia lesz. A baba nevén még gondolkodtak, valamilyen nem hagyományos, de nem foglalt fiúnevet kerestek. Nagy segítséget jelentett, hogy az első gyermek, Olivér után megmaradt a kiságy és a hordozó, a barátnőivel pedig kölcsönösen segítik egymást a gyerekruhákkal.

Czippán Anett novemberben szülte meg második fiát, Somát. A szülés után nem sokkal telefonon, a kórházból mesélt az érkezéséről. Nagyon jól voltak, bár a szoptatással birkóztak, de úgy tűnt, menni fog. A baba 3950 grammal született, ami nagy méretnek számít. Az apukája sírt a boldogságtól, ami nagyon felemelő élmény volt.

Az első és második terhesség különbségei

A műsorvezetőnő azt mondta, a mostani terhességét sokkal könnyedébben veszi, mint az elsőt. "Amikor Olivérrel voltam várandós, minden terhességgel kapcsolatos könyvet elolvastam, és próbáltam nagyon szakszerű lenni. Azt hiszem, túlságosan is parás voltam, ami utólag talán érthető, hiszen első alkalommal éltem át ezt az állapotot. Most nem bújom a szakkönyveket, nem görcsölök rá a gyerekvárásra. Körülbelül tudom, hogy mire számíthatok, és lazán állok a dolgokhoz."

A második várandósság során is voltak különbségek. "Teljesen más! Ezért is hittem, hogy most lányom lesz. Az első tizenkét héttel borzasztóan megszenvedtem. Hányingerem volt, émelyegtem, méginkább elérzékenyültem mindenen, mint korábban. Kívánós nem vagyok, tehát nem hiányzik az éjszaka közepén a somlói galuska kovászos uborkával."

A szagokra való reakciója is megváltozott: "De talán az összes sztenderd várandósággal járó tünet közül a legelviselhetetlenebb a szagokra való reakcióm. A jól megszokott öblítőnket egyik napról a másikra tiltólistára kellett tennem."

Czippán Anett ezért várt ennyit a második baba érkezésével - tv2.hu/mokka

Két fiúval az élet

Amikor Czippán Anett megosztotta az emberekkel, hogy ismét kisfia lesz, hozzátette azt is, hogy két fiúval az élet kemény lesz. "Hirtelen megijesztett egy kicsit a felismerés, hogy két fiam lesz, de már megnyugodtam. Voltak olyan félelmeim az első időben, hogy majd ha nagyobbak lesznek, bepörgetik egymást, és nem lesz egyszerű feladat utolérni egy fiú testvérpárt. De azt hiszem, sokat fog segíteni a helyzeten az, hogy Oli már egy hatéves nagyfiú, így jócskán lesz korkülönbség köztük. És látva azt, hogy a fiammal már most milyen jól meg lehet értetni dolgokat, azt hiszem, nem kell aggódnom."

A korkülönbségről is beszélt: "A párom és én is úgy láttuk jónak, ha Olivér és a testvére között nem túl nagy a korkülönbség. Ez a hat és fél év pont ideális lesz. A fiam igazi bátyként vigyáz majd az öccsére."

Czippán Anett és gyermekei

Olivér, a nagy testvér

Olivér nagyon várta, hogy legyen tesója. "Mondtam neki, hogy egy kisbaba az elején sokat sír meg sokat alszik. De ő rendíthetetlen volt a tesó kérdésben; egyszer azt mondta, ha majd itt lesz a baba és etetnem kell, addig ő majd mesét néz. Egy másik alkalommal pedig megkérte, hogy had aludjon a baba leendő takarójával a kicsi érkezéséig."

A testvéri féltékenységtől sem tartott: "Nem hinném, hogy gondunk lesz a testvéri féltékenységgel, mert Olivér már most nagyon várja a kistesót. Ha például valami olyat csinálok, amit szerinte nagy pocakkal már nem kéne, akkor erélyesen rám szól: »Anya, ne kockáztass!« Az orvosi vizsgálatokra is mindig elkísér, és helyettem is elmondja, hogy mi a bajom. Olivérnek fantasztikus szókincse van, sokkal érettebb a koránál."

Az anyaság és a munka összeegyeztetése

Czippán Anett gyorsan visszatért a munkába második gyermeke születése után. "Lehetséges, hogy egyesek megvetnek ezért, de én képtelen vagyok leállni. Nem szeretnék évekre kiszakadni a munkából. Pörgős típus vagyok, és még ha két fiam lesz is, nem hinném, hogy bárki kárát látná annak, hogy tavasztól heteként egy napokat dolgozni fogok."

A munka és az anyaság összeegyeztetésében nagy segítséget kapott: "Szerencsére nem leszek egyedül a feladatokra. Segítenek a szüleim, és a tévénél a beosztásomat is rugalmasan tudjuk kezelni. Ha látom előre, hogyan tudok egy-egy napot vállalni, akkor azt hiszem harmonikusan összeegyeztethető az anyaság és a munka." Még az esküvőszervezést sem pihentette teljesen. Annak ellenére, hogy röviddel a szülés után újra munkába állt, csak kéthetente másfél órát töltött a stúdióban.

Czippán Anett dolgozik

Testkép és fogyókúra szülés után

Czippán Anett egy friss fotón mutatta meg, hogy néz ki öt hónappal második gyereke születése után. Röviddel a szülés után újra munkába állt, és akkor beszélt arról, hogy tíz kiló plusz van rajta, és két számmal nagyobb ruhákat hord, mint korábban. "Hát igen, otthon csak BálnAnettnek szoktam magam hívni. Természetes, hogy mint bármelyik nő, én sem vagyok maradéktalanul boldog ettől az állapottól, de tulajdonképpen ez a világ legtermészetesebb dolga" - nyilatkozta a Ripostnak.

Elárulta, hogy mekkora nadrágot hord, és elmondta azt is, hogy korábban a két számmal kisebb mérettel is elégedetlen volt. "Amikor már a 42-es nadrág is feszül, na, akkor merül fel bennem a kérdés: Mi is volt a bajom magammal, amikor 38-ast hordtam???"

A fogyókúrával kapcsolatban egyértelmű álláspontot képvisel: "Olivér születése után is körülbelül ennyi maradt rajtam, de őt nem tudtam szoptatni, így hamar elkezdhettem fogyókúrázni. Soma azonban anyatejes baba, amíg ő ezt eszi, nincs fogyókúra."

GyermekSzületési időSzületési súlyTerhességi hízásFogyókúra
Olivér2010 (kb.)Nincs adat20 kgSzoptatás után
Soma2017 november3950 gramm4-5 kg (első 5 hónapban)Szoptatás alatt nincs

tags: #czippan #anett #szules