A Rákóczi család élete fenekestől felfordult, amikor Ancsa és Attila, az egymást imádó kétgyerekes pár még egy kislányt szeretett volna, de ők hárman jöttek. El tudjátok képzelni azt a megdöbbenést, amikor szeretnétek a két fiatok mellé egy kislányt és az orvos azt mondja, hogy ő bizony itt 3-as ikreket lát? Nyíregyházán, a Jósa András Oktatókórházban elérkezett a pillanat, amikor a Rákóczi Família három új taggal bővült.

Az utolsó órák a műtő előtt
Hajnali 5 óra 30 perc, eljött az utolsó nap, amikor Ancsa még „3 az 1-ben”. Apa iszonyú ideges, anya viszonylag jól bírja a feszültséget. Az egész kórház sürög-forog, hiszen hamarosan érkezik Lia, Bálint és Attila. Ancsa már izgatott, az este nem az alvásról szólt, próbált aludni, de csak forgolódott. A műtőt előkészítették, anyát is már behozták, a doktor urak kezdhetik is a császármetszést. Ancsa összeszedi a cuccát és elindul a műtő felé, de előtte még elmond egy imát. Anya a műtőságyra fekszik, apára pillant, az izgalom a tetőfokán!
A csoda megtörténik: Lia, Attila és Bálint érkezése
Pontban 8 óra, kezdetét veszi a kaland. Három babánál nagyobb egészségügyi stábra van szükség, nagy a jövés-menés. 8 óra 47 perckor megérkezik A-baba, azaz Lia 1860 grammal és 44 centiméterrel. Gyorsan követik a fiúk is! Attila 8 óra 49 perckor 1950 grammal és 45 centivel jön világra, majd a C-baba, azaz Bálint még ugyanebben a percben, 1780 grammal és 43 centiméterrel születik meg.
Hihetetlen a hangulat! Ancsa pocakjából kiemelték mind a három babát, 9 hónap után végre idekint is találkozhattak. A hármas ikreket inkubátorba teszik és átviszik a koraszülött osztályra, az anyukát pedig ellátják a műtét után.
| Baba | Születési idő | Súly | Hossz |
|---|---|---|---|
| Lia (A) | 8:47 | 1860 g | 44 cm |
| Attila (B) | 8:49 | 1950 g | 45 cm |
| Bálint (C) | 8:49 | 1780 g | 43 cm |
Az élet öt gyermekkel
A Rákóczi Família hármas ikrei szépen cseperednek, már 1 hónaposak. Hogyan lehet 5 gyereket menedzselni? 40 pelenka/nap az átlagos fogyasztás, ami elképesztő mennyiség! Ancsa szerint a helyzet nem olyan vészes, mint amilyennek kívülről tűnik. Nagy a rend és a tisztaság a házban, Ancsa nevetve jegyzi meg: „Van egy szobalányunk, aki már ha egy kocsi lent van a földön, akkor szalad és felveszi!” - mindezzel apára utalva.

Persze nem egyforma a három baba, már most különböző a személyiségük. Atti például tiszta apja, aki szerint a fiuk „nyafogós”, mivel a fájdalomküszöbe nagyon lent van. A szülők elmondása szerint az éjszakák hasfájósabbak és nyűgösebbek, de ettől függetlenül hatalmas a boldogság a családban. Ancsa még egy ikres anyukás technikát is kifejlesztett, amivel egyszerre két babát is tud kezelni, míg a harmadik várakozik.
tags: #szuloszoba #rakoczi #familia #6