Csecsemők tragédiái és bántalmazása: riasztó esetek Magyarországon

A csecsemőkkel szembeni erőszak és a tragikus balesetek sajnos nem ismeretlenek, és ezek a szörnyű esetek mélyen érintik a társadalmat. A következő történetek rávilágítanak arra, milyen sérülékeny a legkisebbek élete, és milyen drámai következményekkel járhatnak a gondatlanság, a bántalmazás vagy a szerencsétlen véletlenek.

Tragikus balesetek és bántalmazások

Belehalt súlyos sérüléseibe egy hathónapos kisbaba az amerikai Arizona államban, akit az előző héten szállítottak kórházba, miután édesapja „félbehajtotta”. A kisfiú a Phoenix gyerekkórházba vitték, ahol az orvosok kijelentették, olyan súlyos sérülései vannak, amiket nem lehet túlélni. A vizsgálatok szerint felrepedt a mája és a hasnyálmirigye, eltört egyik csuklója és zúzódások voltak az oldalán. Resendiz az őt kihallgató rendőröknek elmondta, hogy fia lábai a kicsi feje fölé szorította, és félbehajtotta a testét, abban a reményben, hogy abba fogja hagyni a sírást. Az apát már rögtön a gyerek kórházba szállítása után letartóztatták, és gyermekbántalmazás vádjával indítottak eljárást ellen.

A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint büntetőeljárást indítottak egy Tarnaörsön történt tragédia ügyében, ahol egy hat hónapos csecsemő halt meg. A mentőhelikopter is a helyszínre érkezett, de a baba életét már nem tudták megmenteni. A nevelőszülőknél élő kisfiú valószínűleg félrenyelhetett valamit, ami a tragédiához vezetett. Györfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője megerősítette, hogy a csecsemő életét sajnos nem lehetett megmenteni, és a halál okát szakértői vizsgálat tisztázza majd. A Tények információi szerint a kisfiú nemrég került nevelőszülőkhöz két másik gyermekkel együtt. A tragédia napján a nevelőanya etette a csecsemőt, majd betette az ágyba, mire visszatért, a kisfiú már halott volt. Feltehetőleg a kapott tápszer miatt fulladt meg, de a pontos okot boncolás állapítja meg.

Csütörtök hajnalban meghalt az az 5 hónapos békési kislány, akit apja bántalmazott, miközben párja másik ikergyermekükkel volt kórházban. Az RTL Híradó információi szerint az ikrek közül a kisfiú rosszul lett, asztmás rohama lehetett, ezért mentőt hívtak hozzá. A kislánnyal az apa maradt otthon. Nem sokkal később újra mentőt kellett hívni, a segítségkérő apa azt állította, hogy a gyerek leesett az ágyról és nincs magánál. A mentők 70 perc alatt tudták újraéleszteni a kislányt, akinek vérzett a feje, testét pedig zúzódások borították. Kórházba vitték, ahol az orvosok gyanították, hogy az életveszélyes sérülései nem esésből származhattak. A rendőrség őrizetbe vette az apát, emberölés gyanúja miatt folyik ellene büntetőeljárás, és gyanúsítotti kihallgatásán elismerte, hogy bántalmazta a csecsemőt.

illusztráció: csecsemő

Megoldatlan esetek és bűnügyek

A barcsi rendőrségen egy nő vallomása alapján derült fény egy 2006-os tragédiára. I. Lászlóné Szilvia (37) arról számolt be, hogy gyermeke, a két és fél hónapos Szabolcs halálának körülményeit titkolta és hazudott róla három évig. Mindenki úgy tudta, a csöppség belélegezte a saját hányását és megfulladt. A rendőrség emberölés gyanúja miatt folytat nyomozást az ügyben, és vizsgálják, hogy a gyermek halálának körülményeiről tudott-e a család más tagja, vagy segítettek-e az anyának.

A boncmester szerint nehezen megállapítható, hogy a gyermek halálát a büfögés utáni hányás belégzése vagy a betömött szájú, fuldokló csecsemő hányásának visszalégzése okozta-e, ha nincsenek például hámsérülések.

Egyéb bűncselekmények és igazságszolgáltatás

Szegeden egy elsőbbségadási vita lövöldözésig fajult egy benzinkúton. Az egyik autós előkapta a gázpisztolyát, kilencszer rálőtt a másik sofőrre, majd a pisztoly tusával fejbe is verte. A lövöldöző egy helyi autósiskola oktatója volt. A helyszínre érkező mentők mindkét férfit kórházba szállították könnyebb sérülésekkel. A rendőrség felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indított nyomozást.

A Központi Nyomozó Főügyészség egy korrupciós ügyben tartott akciót, amelynek során őrizetbe vették Halásztelek fideszes polgármesterét, Nagy Barnabást. A nyomozás több helyszínen tartott kutatást és lefoglalást magában foglalt.

Simon Miklós, a nyírbátori körzet képviselője elvesztette mandátumát a TISZA Párt jelöltjével szemben. Ez a mandátumvesztés a mentelmi jogának végét jelenti, így folytatódhat egy tizennyolc éve jegelt, bozótirtással kapcsolatos büntetőeljárás ellene. Simon Miklós ellen még a 2000-es évek elején indult nyomozás, amikor polgármesterként nagy összegű szerződést kötött egy vállalkozóval bozótirtásra, de a vád szerint a munkát közmunkások végezték el. Társai közül másokat már elítéltek, Simon Miklós azonban mindeddig elkerülte az elmarasztalást a mentelmi joga miatt. A Legfőbb Ügyészség tájékoztatása szerint a büntetőeljárás nem automatikusan folytatódik a mentelmi jog megszűnése után, hanem azt a törvényi feltételek fennállása esetén újra meg kell indítani.

rendőrségi helyszínelés

Életmentés kutyával

Sopronban egy férfi életét egy kutya és a rendőrök közös akciója mentette meg. A rendőrök egy parkoló autó ismétlődő fényjelzéseire lettek figyelmesek, és az utastérben egy kutyát találtak. A jármű mögött egy 46 éves férfit találtak a földön fekve, aki súlyos légzési nehézségekkel küzdött. A férfi kezében egy EpiPen életmentő öninjektor volt, de már nem volt ereje használni. A rendőrök a használati útmutató alapján a combjába adták az allergia elleni gyógyszert, és értesítették a mentőszolgálatot. A beavatkozásnak köszönhetően a férfi állapota javult, és elmondta, hogy darázscsípés miatt kapott allergiás sokkot. A férfi háláját fejezte ki a rendőröknek és büszkeségét a kutyájára, amiért az autó lámpájával jelzett.

Járőr és csapatszolgálati kutyák - MAGYAR RENDŐRSÉG! Trailer!

tags: #megolte #6 #honapos #babajat