A legtöbb szülő halálra rémül, ha a gyermeke közli, hogy egy angyalt látott a szobájában. De vannak, akik szerint ez áldás, és érdemes hagyni, hogy a gyerek lássa a valóságon túli világot. A kicsi gyerekek még többet látnak a nem-anyagi világból, például spirituális körökben úgy tartják, hogy a kisbabák látják az aurát, és még emlékeznek arra, hogy mi történt, mielőtt leszülettek a Földre. Így megeshet, hogy az angyalokat is látják. Azonban még a spirituális beállítottságú szülők is megszeppennek, ha a beszélni még éppen alig tudó gyerkőc azt mondja, hogy egy kedves nénivel szokott beszélgetni a szobájában, aki szerinte egy angyal - de ijedtségre semmi ok! A kicsik még egészen máshogy látják a világot.
Születéskor még közelebb állunk ahhoz a másik világhoz, ahonnan mind jövünk, és kisgyerekkorban még sokáig megmaradnak az emlékek, és bizonyos képességek is. Két-három éves korig még rengeteg furcsaságot láthatnak, hallhatnak a gyerekek, ám ahogy növekednek, úgy veszítik el a nyitottságukat arra a titokzatos, másik világra, hiszen egyre földhözragadtabbnak kell lenniük, ahogy cseperednek.
Sokak szerint a kicsik csak kitalálják az angyali történeteket, ám vannak olyan helyzetek, hogy olyankor is látnak különös fényeket, beszélgetnek alakokkal, amikor sem hasonló történetet nem hallottak, sem az angyalok létezéséről, kinézetéről nem tudnak. A gyermekünk megmagyarázhatatlan okokból sírni kezd, folyamatosan egy pontra néz, esetleg szóba hozza a láthatatlan barátját vagy valakit, aki szerinte a szobában van? Tényleg lehetséges, hogy a gyerekem látja a szellemeket? - sokan felteszik maguknak vagy akár másoknak ezt a kérdést. A válasz pedig az, hogy: igen! Általában hároméves korukig látják őket, de ebben is lehetnek eltérések, hiszen van, aki akár hét-nyolc éves koráig, sőt sokaknál egészen felnőttkorig megmarad ez a fajta képesség. Még akkor is, ha esetleg nem is mernek nagyobb korukban erről beszélni, mert úgy gondolják, hogy nem értenék meg őket. Sajnos nem mindig egyszerű ezzel nagyobb korban szembesülni, hogy tulajdonképpen mi is az, amit látnak, ezért nem mondják el vagy tudatosan elnyomják magukban.

Biztos jelek, hogy gyermeke lát valamit
Hogyan ismerhető fel a szülő számára, hogy a gyermek egészen kis korban szellemet lát, amikor még esetleg nem tud beszélni vagy nem tudja annyira kifejezni magát? Ha egy pontra néz és keservesen sír, nagyon nehezen lehet megnyugtatni. Ilyenkor az asztrális síkon lévő entitásokat látja, amik elég ijesztőek a számukra. Ha egy pontra nézve kacag vagy gügyög, ilyenkor angyalt vagy olyan szellemet lát a pici, aki a számára megnyugtató, vagyis nem ijesztő. Ha egy adott helységben a szemével követ valamit, de számunkra ez nem látható a fizikai síkon. Vannak úgynevezett játszó pajtások, akikkel játszanak és akár még a nevükön is szólítja őket a kicsi. Ezek a láthatatlan kis barátok. Éjjelente látja a szellemet a szobájában, nem mer egyedül aludni vagy esetleg felsír. Vagy éppen csak lámpafénynél hajlandó aludni. Mikor már nagyobb a gyermek, akár egy mesefigurához is hasonlíthatja.
Mit tehet a szülő?
Akár hiszünk abban, hogy valódi angyalokkal beszélget a gyerek, akár a fantáziája szüleményének tartjuk a különös jelenségeket, fontos, hogy ne ijesszünk rá, és ne szégyenítsük meg. Hallgassuk meg a történeteit, hagyjuk, hogy a képzeletbeli barátaival töltsön időt - de csak akkor, ha a gyerek nem mutatja a félelem jeleit. Nagyon fontos a különböző jelekre figyelni, és ha már nagyobb a gyermek, és tud beszélni, akkor kikérdezni, mit és hogyan lát. Fontos, hogy higgyünk neki és bízzunk benne. Akár több alkalommal is kérdezzük meg, mit lát és hogy ott van-e még az, amit előzőleg elmesélt. Mert van olyan helyzet, amikor ezek a szellemek nagyon rövid ideig maradnak ott. Ha a gyermek már nem mesél róla vagy nem látja, akkor lehet, hogy egy kóbor szellem volt, akivel nincs semmi teendő. Ám, ha a gyermek már hosszabb ideje erről beszél vagy csak időkönként és akár változtatja a leírást a szellemi lényről, akkor fontos vele foglalkozni és igenis szükséges, mert ez akár egy alakváltó démoni lény is lehet.
A gyerek rajzait is érdemes alaposabban szemügyre venni. Nemcsak azért, mert sokat elárul a gyerek aktuális lelkiállapotáról, önértékeléséről, érzelmeiről, hanem azért is, mert az a rajzokon örökítheti meg élményeit: lehet rajtuk egy-egy olyan szereplő, aki se nem családtag, se nem óvodából ismert személy, se nem barát, hanem akár egy angyal. A gyerekek esetében sokszor felfedezhető, hogy egy láthatatlan, képzeletbeli baráttal kommunikálnak. Bár valóban lehet szó elképzelt kisbarátról is, könnyen lehet, hogy a gyerek az általa látott angyallal beszélget. Érdemes óvatosan nem tolakodó és nem helytelenítő kérdéseket feltenni neki, így közelebb kerülhet a szülő a válaszhoz, melyik eset áll fenn.

Paulinyi Tamás pszi-kutató és önismereti tudat-tréner szerint nincs könnyű dolga a szülőknek, amikor a gyerekek angyalokról, fénylényekről, láthatatlan barátokról vagy elhunyt szeretteikkel való találkozásról mesélnek. A gyermeki fantázia működését ugyanis nehéz elkülöníteni a paranormális észlelésektől. Sok szülő fordult már Paulinyi Tamáshoz, mert úgy tűnt, gyermeke különleges képességekkel rendelkezik. Való igaz, a gyerekek nyitottabbak az ilyen típusú észlelésekre, de előfordulhat, hogy mesébe illő elemekkel is összemossák, amit látnak, hallanak vagy éreznek. A szülők mindenképpen hallgassák figyelemmel a történeteket, sokszor ugyanis az apró részletekben rejlik a lényeg. Ha például eltávozott hozzátartozóról mesélnek a gyerekek, az nem feltétlenül jelenti, hogy látják a szellemeket. Az is lehetséges, hogy az elhunyt családtaghoz kötődő emlékeik éledtek fel. A gyerekek telepatikus képességeit vizsgáló játékos kísérletekre már az ötvenes években sor került, és bebizonyosodott, a kisebbek nem csak jól teljesítenek ezen a téren, hanem a felnőtteket is kenterbe verik. A kutatók megállapították, a gyerekek leginkább három és nyolc éves koruk között nyitottak a paranormális észlelésekre, de persze ettől eltérő életkorban is részük lehet ilyen élményekben.
A gyerekekben már születéskor ott a képesség, hogy kommunikáljanak a szellemi világgal. Az angyalok fényből és energiából álló asztrális, isteni lények, akik a kozmikus törvények szerint élnek. Sokan azt gondolják, hogy ezek az entitások állandóan körülöttünk vannak, és vigyáznak ránk, miközben persze szeretnének kommunikálni velünk. Az ezoterikus tanok szerint születésünkkor kaptunk magunk mellé egy védőangyalt, aki segít minket az életfeladatunk elvégzésében. Csak rajtad múlik, mennyire fogadod el, ha kiderül, angyallátó a csemetéd. Azonban egy dolog szinte teljesen biztos: öt-hat éves korára kinövi a láthatatlan lényekkel való társalgás képességét, addigra fokozatosan bezárul a harmadik szeme.
A gyermeked valószínűleg mesélni fog róla, ha kapcsolatba lépett valamilyen számodra láthatatlan entitással, hiszen azt hiszi, te is ugyanúgy érzékeled őt. Például, ha sokáig nézi a falat, illetve főleg egy pontot, akkor biztosan beszélget valakivel. Nagyban befolyásolhatja a személyiségfejlődését, illetve a kettőtök viszonyát, ha értetlenül, netán ijedten nézel rá, esetleg egyenesen kételkedsz a szavában. Fogadd el a tényt, még ha tőled távol is áll az ezotéria, és ne bánj vele túl szigorúan. Ha már viszonylag jól beszél gyermeked, akkor akár hosszas dialógusokat is folytathat a képzeletbeli barátjával. Főleg akkor fogj gyanút, ha számodra teljesen ismeretlen nevű az új kedvenc, akivel biztosan nem találkoztál az óvodában. Extrém esetekben különleges, külföldi hangzású neveket is hangoztathat a kicsi, amelyeket előtte sehol sem hallhatott. Persze, nem kell mindjárt azt a következtetést levonni, hogy médium a csemetéd, ha kicsit furcsábban viselkedik. Lehet, hogy csak fel így akar az érdeklődésed középpontjába kerülni, mert úgy érzi, kevesebb figyelmet kapott. Egy kistesó érkezése, netán valamilyen otthoni vita befelé fordulóvá teheti. Ha ki akarod deríteni, mi is az igazság, akkor beszéltesd minél többet a barátjáról. A boltokban többféle angyalkártya is kapható, ezek általában szépen kidolgozott paklik, melyek dekorációnak is használhatók. A kicsik ebben a korban nagyon fogékonyak a képek iránt, ezek rendszerint meglódítják a fantáziájukat. Ha a gyermeked egyik-másik angyalt felismeri a képekről, az is árulkodó lehet. Finoman próbáld meg kifaggatni, hogy hívják az ő barátját. Ne erőltesd a beszélgetést, ha nem akar erről társalogni, ám nagyon fontos, hogy ne is tiltsd meg neki az angyalokkal való kommunikálást. A legjobb, amit tehetsz, hogy ráhagyod, és megvárod, amíg magától az anyagi világ felé fordul a figyelme. Míg sok szülőt büszkeséggel tölt el, hogy gyermeke különleges, mások nem is tudnak róla, mert nem veszik észre a jeleket. Gyermekkorban pedig felfedezhetők különleges képességek, melyek az idő múlásával halványulnak el. Az angyallátás gyakoribb jelenség lehet, mint ahányszor felfedezik, így érdemes lehet nagyobb figyelmet szentelni az erről árulkodó jeleknek. Ha egy kis extra figyelmet fordít a szülő a gyerekre, végiggondolja, mikor mit csinál, hogyan viselkedik, mit mond, akkor könnyen megállapíthatja, hogy az ő gyermeke is a különleges képességgel született.
Néhány felnőtt is képes rá
Spirituális tanítók szerint felnőttek is képesek lehetnek látni a szellemvilágot és az angyalokat, bár a többségből már kiveszett az ehhez szükséges nyitottság. Sokakkal megesik, akik a spiritualitás útját járják, hogy különös fényekre lesznek figyelmesek, és gyakorlással lehet ezt a képességet tökéletesíteni. Kezdetben érdemes csukott szemmel keresni az angyalt, a jelenlétét hamarabb megérezzük, semhogy látnánk a saját szemünkkel. A tisztán látás kezdetén eleinte fényeket, színeket láthatunk, később pedig felvillanó szárnyakat, angyali sziluettet.

tags: #latnak #a #babak #az #angyalokat