Két különböző történetet adott elő a rendőröknek és a családjának O. Viktória arról, miképp tűnhetett el, majd halt meg augusztus 20-án kéthetes kisfia. A 25 éves anyát gyanúsítják az emberöléssel. Bár a 25 éves anyát, O. Viktóriát gyanúsítják az emberöléssel, annak körülményei, helyszíne, időpontja, módja még nem tisztázódott.
A rendőrség pénteken délelőtt sajtótájékoztatót tartott, melyen új részletek derültek ki a nagydorogi csecsemőgyilkossággal kapcsolatban. A kéthetes csecsemőt holtan találták, az anya magyarázkodott. Kegyetlen gyermekgyilkosság történt Nagydorogon.

A tragédia részletei
Mint arról beszámoltunk, szerdán a Tolna vármegyei Nagydorogon eltűntként kerestek egy kéthetes csecsemőt. A kisfiú holttestét később egy erdő melletti kukoricásnál találták meg. Az elsődleges szakértői vélemény szerint a halálát idegenkezűség okozta, a rendőrség emberölés bűntettének gyanúja miatt indított nyomozást.
A Blikk úgy tudja, a kéthetes csecsemő halálát súlyos bántalmazás okozta. Eszköznyomokat nem találtak a kéthetes áldozat testén, ám ütések, szorítások nyomaiból többet is. Nagy valószínűséggel már sérült vagy halott volt, amikor az anyja a faluszéli kukoricásba vitte. A rendőrség lefoglalta a babakocsit is, bűnügyi technikusok szedik darabjaira, hátha találnak benne valami nyomot, ami előreviheti a halálos bántalmazás pontos helyszínének meghatározását.
- Egy ilyen csöppségnek nem nehéz halált okozó sérülést okozni, ha annak fizikai részét elemezzük, a lelki vonatkozást most hagyjuk - mondta a Blikknek Vörös Gábor igazságügyi orvosszakértő. - Ráadásul egy ekkora babánál még rázás esetén is keletkezhetnek olyan sérülések, bevérzések, amik akár végzetesek is lehetnek. A rendőrség a kisfiú halálát elemző kórbonctani vizsgálat eredményeiről a nyomozás érdekeire hivatkozva nem számolt be.
A volt idegenlégiós, aki pénzért indult ölni – Áldott József története
- Az, hogy bántalmazták az áldozatot, kizárja annak a lehetőségét, hogy a csecsemőt véletlenül leejtették, s egy balesetet, amiért az anya vagy valamelyik családtag felelhet, akartak így álcázni - elemezte az esetet Horváth László büntetőjogász.
Az anya ellentmondásos vallomásai
Zavaros történettel állt elő a Nagydorog határában meggyilkolt kéthetes csecsemő édesanyja, akit a rendőrség gyanúsítottként kezel. A Tényeknek a nagymama nyilatkozott, aki szerint lánya - az édesanya - azt mondta, hogy augusztus 20-án sétálni ment az újszülöttel, majd egy fekete autót vett észre maguk előtt. Elmondása szerint meg kellett tartania a lányát, hogy ne essen össze, mert úgy remegett, „azt se tudta, milyen nap van”.
Az édesanya jelentette be, hogy eltűnt a kéthetes kisbabája. A babát maga előtt tolta egy kocsiban, amikor meglátott egy fekete autót. Aztán elvesztette az eszméletét, és mire magához tért, már csak a hűlt helyét találta gyermekének. Az anya nem tudott beszámolni arról, mi történt vele pontosan, illetve, hogy milyen körülmények között szerezte a fején kialakult kisebb púpot. Azonnal segítséget kért, ám órákkal később már csak a csecsemő holtteste került elő.
Mint megírtuk, a rendőrség kezdetben azt vizsgálta, hogy valójában elrabolták-e a gyermeket, a nő előző élettársánál is jártak, ahol felforgatták a házat. A tanúk kihallgatása után derült ki, hogy többen is látták, amint az édesanya a kukoricás felé tolja a gyermeket, ahol végül megtalálták a holttestét. A beszámoló szerint a boncolás fogja kideríteni, hogy pontosan mi történt a csecsemővel, egyelőre nem tudni, hogy „már holttan tolta-e ki a kukoricásba az édesanyja, vagy élve hagyta meghalni a napon”.

Családi reakciók és a nyomozás
A család és a gyanúsított élettársa tagadja O. Viktória bűnösségét. - Nem tudom, mi történt, a nagyobbik unokám folyamatosan sír, hogy hozzam vissza neki a kistestvérét, hogy hozzam vissza neki az anyukáját, belehalok a fájdalomba - sírta el magát lánya letartóztatási kérelmének hírére a megölt csecsemő nagymamája, a nagydorogi Boldi Olga. - Viki megzavarodhatott, ezért mondhatta ezt az emberrablós mesét, nem is értem. Biztosan nagyon beütötte a fejét, amikor elesett, púp is volt rajta, láttam, félrebeszélhetett, meg sokkot kapott, amikor a kisunokám eltűnt, majd holtan került elő.
A zokogó asszonyt Baráth Attila, Viki élettársa, a megölt kisfiú édesapja sem tudta csitítani. - Egy pécsi ügyvédnővel tárgyalok, de csak hétfőn tudunk érdemben beszélni, onnantól lesz meghatalmazott jogi képviselője Vikinek, minden félretett pénzünket erre fogom költeni, nem tudom elfogadni, hogy a páromat emberöléssel vádolják. Nem tudom, mi történhetett, ki verte agyon a gyerekem, de az biztosan kizárt, hogy Viki, az édesanyja lett volna, én ezt nem tudom elhinni. Nem alszunk három napja, és ez így fog maradni szerintem addig, míg nem oldódik meg a rejtély.
A rendőrség őrizetbe vette a 25 éves anyát, szombaton dönthetnek a letartóztatásáról a Szekszárdi Járásbíróságon. Az ügyészség indítványára a Szekszárdi Járásbíróság szombaton egy hónapra elrendelte annak a 25 éves nőnek a letartóztatását, aki a gyanú szerint a Tolna vármegyei Nagydorogon megölte kéthetes gyermekét - tájékoztatta a Tolna Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.
A nyomozás adatai alapján a rendőrség augusztus 20-án tizennegyedik életévét be nem töltött, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsította meg az anyát, aki ugyanannak a napnak a délelőttjén jelentette be a hatóságnál a kéthetes csecsemője eltűnését.

A közleményben azt írták, az emberölés bűntettének minősített esetét a törvény 10 évtől 20 évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetheti. A gyanúsításban szereplő bűncselekmény jellegére, jelentős tárgyi súlyára, az eddig rendelkezésre álló adatokra, illetve a nyomozás érdekeire is figyelemmel a főügyészség indítványt tett a gyanúsított letartóztatására, mivel álláspontja szerint a legsúlyosabb kényszerintézkedésnek mind az általános, mind a különös feltételei is fennállnak.
tags: #kiengedtek #a #csecsemo #gyilkos