Tragikus esetek Nyíregyházán: Két kismama halála a szülés után

Két kismama is életét vesztette a nyíregyházi kórházban szülés utáni komplikációk következtében. Az esetek nagy megdöbbenést és aggodalmat keltettek a közvéleményben, különösen azért, mert rövid időn belül történtek.

Az első tragédia: 22 éves Nikoletta halála

Orvosszakértők vizsgálják, miért halt meg a szülés után az a 22 éves kismama, aki néhány nappal ezelőtt egy egészséges kisfiúnak adott életet a nyíregyházi kórházban. Az információk szerint az orvosok altatásban, császármetszéssel segítették világra a fiatal anya első gyermekét, ugyanis már a vajúdás során felléptek komplikációk.

Ahogyan arról korábban lapunk is beszámolt, a napokban belehalt a szülés utáni komplikációkba egy 22 éves nő a nyíregyházi kórházban, ahol az RTL Híradó értesülései szerint a császármetszés után néhány órával agyvérzést kapott. Hogy pontosan mi történt a fiatal nővel, azt egyelőre nem tudni, ugyanis a tragédia körülményeit még vizsgálják.

A fiatal anyuka az első gyermekének, egy kisfiúnak adott életet a múlt héten, az örömteli pillanatokat azonban hamar tragikus fordulat követte. Az anyát már az őrzőbe tolták, és folyamatos megfigyelés alatt tartották, amikor órákkal a szülés után rosszul lett. Miután megszülte kisbabáját, meghalt a 22 éves, nagyhalászi Nikoletta a nyíregyházi kórházban.

Családja teljesen összetört, azóta sem tudnak beszélni a tragédiáról. A kisfiú szerencsére jól van, és édesapja neveli fel. A Tények információi szerint agyvérzést kapott, de hogy mitől, és hogy felelős-e valaki a kórházban, azt még a rendőrség vizsgálja. Szombaton a Nagyhalász-Újdombrád mérkőzés előtt egy szál virággal emlékeztek Nikolettre családtagjai, barátai és ismerősei - számolt be róla a szon.hu.

A fiatal nő több szállal is kötődött a csapathoz: édesanyja jelenleg is a focisták mellett dolgozik, testvére hosszú éveken keresztül volt a Nagyhalászi SE játékosa, édesapja pedig rendszeresen részt vesz a mérkőzéseken - írta a Nagyhalászi S.E.

A nagyhalászi futballklub tagjai és a gyászoló család emlékezik a 22 éves Nikolettára

A második eset és a kórház állásfoglalása

Belehalt a szülés utáni komplikációkba egy másik 22 éves nő is a nyíregyházi kórházban. Az ő esetében is császármetszéssel jött világra a gyermek, aki szintén egészséges, és édesapja neveli fel.

A kórház állítása szerint a két eset egymástól független, és előre nem látott problémák okozták a kismamák halálát. A két sajnálatos eset között semmilyen összefüggést nem tárt fel a vizsgálat. A kórház szerint szülészeti osztályuk „a megye vezető kórházi osztálya, évente több mint ötezer szülés zajlik itt, köztük számos komplikált, súlyos állapotú anyáé is.”

Meddig tart a szülés utáni felépülés?

Orvosi vélemények és lehetséges okok

Lakatos Kornél szülész-nőgyógyász az RTL Híradónak azt mondta: „Nagyon furcsa, hogy ez a két eset egymásután történt. Visszaemlékezve, az elmúlt 10 évből talán 3-4-szer láttam ilyet.” Elmondása szerint Magyarországon a vérzés a leggyakoribb ok, amiért egy kismama szüléskor vagy azt követően meghal. Véralvadási gondok nélkül is előfordulhat ilyen szüléskor, de extrém ritka.

Az orvos szerint a vérzés és a trombózis a két leggyakoribb ok, amely a szülés alatt vagy után okozhat bajt. Azoknál az asszonyoknál lehet ez gyakoribb, akiknek a szokásosnál több a magzatvizük - mondta. Előfordulhat trombózis is, ami halált okozhat. „Nincsen hivatalos utasítás, hogy ilyenkor gyermekágyban kell-e adni olyan gyógyszert, ami a trombózist megelőzi.”

Orvos magyarázza a szülés utáni komplikációkat

A szülés utáni halálozás leggyakoribb okai

Ok Leírás Gyakoriság
Vérzés Szülés alatt vagy után fellépő túlzott vérveszteség. Leggyakoribb ok Magyarországon.
Trombózis Vérrögök kialakulása, amelyek elzárhatják az ereket. Második leggyakoribb ok.
Agyvérzés Agyban történő vérzés, mely súlyos neurológiai károsodást okozhat. Ritkább, de lehetséges ok.
Infekciók Fertőzések, amelyek a szülés során vagy után alakulnak ki. Kisebb gyakorisággal előforduló ok.

tags: #ket #kismama #meghalt