Kandász Andrea, a népszerű televíziós műsorvezető, akit a „Szülőszoba - KandászMamik” című műsorból is ismerhetünk, nemcsak szakmai tapasztalatával, hanem személyes élményeivel is hozzájárul az egészségügyi diskurzushoz.
Személyes tapasztalatok az egészségügyben
Két héttel ezelőtt Kandász Andrea megbetegedett, és miután három napig 39 fok feletti láza volt, és kezdtek látomásai lenni, a férje éjjel kettőkor elvitte az Uzsoki Utcai Kórház ügyeletére. Alaposan kivizsgálták. Kiderült, hogy kétoldali tüdőgyulladása van, ami egy légkondiból került be a tüdejébe, az úgynevezett legionárius betegség támadta meg. Azonnal a pulmonológiára vitték át, ahol megkezdték a célzott vénás antibiotikum-kezelést igény szerinti oxigénterápiával kiegészítve.
A 4 ágyas TB szobában Rózsa nénivel, aztán másnap Rékával kiegészülve hárman gyógyultak. Szuper kis közösség alakult ki. Amikor egyikőjüknek megköszönte a sok jót, akkor azt mondta: „hálásan köszönöm ezt a pozitív visszajelzést, nagyon jólesik, még soha senkitől nem kaptam köszönetet!”
Kandász Andrea arra kéri az embereket, hogy ha vannak pozitív tapasztalataik az egészségügyben, akkor osszák meg vele és másokkal, ő kirakja a saját felületein. A külföldön élő magyar ismerősei az összes éves szűrővizsgálatot itthon és mondjuk nem az USA-ban vagy Nyugat-Európában végeztetik el. Vajon miért?
Rózsa nénihez visszament, mert szülinapja volt a hétvégén. Megünnepelték, együtt a szobával, mert a kérdés mindig az, hogy hova teszed a fókuszt. A kórház is tud örökre szóló emberi kapcsolatot teremteni. És ne feledd! Te felelsz a saját egészségedért! Tudatossággal! Az egészségügy csak akkor tud segíteni, ha Te mindent megtettél.

„Szülőszoba - KandászMamik” - Egy reality a családtervezésről és szülésről
Kandász Andi és férje, Borszéki Ferenc Balázs családi stábja erőt adó, izgalmas történetekben kísér VALÓDI és SZERETHETŐ családokat a pár MEGISMERKEDÉSÉTŐL, a CSALÁDTERVEZÉS, a VÁRANDÓSSÁG időszakán át, egészen a baba MEGSZÜLETÉSÉIG, majd az azt követő időszak gondjait, örömeit is bemutatják.
A reality MŰSORVEZETŐJE, a beleélő képességéről ismert hiteles, népszerű műsorvezető, KANDÁSZ ANDREA, aki együtt „LÉLEK(G)ZIK” a családokkal. A műsorvezetőként 25 éve járja a kórházakat a fővárosban és vidéken egyaránt.
Az ötödik évad hatodik epizódja: TriplaMamiék története
Az ötödik évad hatodik epizódjában Kandász Andiék TriplaMamiék elragadó történetét mutatják be. A budapesti szerelmesek évekig küzdöttek a babáért, végül Fanni várandós lett. Méghozzá egyszerre 3 babával!
- Hogyan lesz egy webes chatelésből szerelem?
- Miért küzdött évekig a fiatal pár a babáért?
- Milyen kivizsgálások és terápia hozta meg a boldogságot jelentő két csíkot?
- Hogyan változtatta meg a várandósságot és a szülést a Covid járvány megjelenése?
- Miért szeretne Fanni 3 lányt, Márkó pedig 3 fiút?
- Miért döntenek amellett a 3-as ikrek szülei, hogy levetetik mindhárom baba őssejtjeit a Krio Intézetnél?

Újra együtt a kisvárdai hármasikrek - interjú az édesanyával, aki felfedi titkolt érzéseit - 1. rész
Kandász Andrea könyve: tabutémák a szülőszobáról
A népszerű televíziós, Kandász Andrea és hősnői olyan tabutémáról mesélnek zsigerekig ható őszinteséggel, amiről még az édesanyák sem beszélgetnek a lányaikkal. Nőknek szól ez a könyv. Minden nőnek, meg a párjuknak, gyermeküknek, apjuknak.
- Egy meddő nő boldog anyasága
- A rockkismama, szerelemburokba zárva
- Egy fiú, aki azért születik, hogy megmentse anyját a haláltól
- Apák, akik átélték a csodát; és még sok-sok történet
Ez a könyv minden nő kezében ott lesz. Az egyetlen, amely a magyar szülőszobákban tesz fel zavarba ejtő kérdéseket. Az egyetlen, amelyben magyar szülészek vitatkoznak egymással. Az egyetlen, amely lapjain új életek születnek.

Hasonló témájú könyvek
A "Szülőszoba" témájához kapcsolódóan számos más könyv is elérhető, amelyek segítenek a szülőknek és a családoknak felkészülni az új élet kihívásaira:
| Cím | Szerző | Értékelés |
|---|---|---|
| Vajúdástámogatás mindenkinek | Noll Andrea Nandu | 93% |
| Kétszáz éves szerelem | Bauer Barbara | 91% |
| Születésünk titkai | Czeizel Endre | 88% |
| Szülők lettünk! | Károlyi Natália - Korausz Etelka - Sződy Judit - W. Ungváry Renáta | - |
| Otthon szültem | Márki Anita | - |
| Az abortusz ellenszerei | Szabó A. Ferenc | - |
| Apás szülés és egyéb viszontagságaim hiteles története | Patik László | - |
tags: #kanasz #andrea #szuloszoba