Jáksó László Miklós 1968. szeptember 11-én született Szegeden. Édesapja, dr. Jáksó László (1923-2003) a Vakok Intézetének igazgatóhelyettese, majd a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szervezetének elnöke volt, maga is látássérült. Édesanyja Endrényi Vilma.
A József Attila Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium (ma SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola) francia szakát végezte el. Ezután a 624. számú Szakközépiskolában kezdett rádióműszerésznek tanulni, de ebből a kétéves szakból csak az első évet végezte el. Később a Színház- és Filmművészeti Főiskolára járt, televíziós rendező-szerkesztő-műsorvezető szakra, ahol négy év után diplomát is szerzett.
Előbb a Kossuth Rádióhoz, azután a Danubius Rádióhoz, a Duna Televízióhoz, majd az RTL Klubhoz került. A Duna TV-ben a Ziccer című ifjúsági műsort vezette.

Jáksó László munkássága és műsorai
Jáksó László neve összefonódott számos rádiós és televíziós produkcióval. 2000 szeptemberétől vezette a Heti Hetes című műsort, annak megszűnéséig. Korábbi élettársával, Halkó Gabriellával 2017-ben megalapították az Első Magyar Virtuális Kiadó Kft.-t, amelynek fő profiljaként világhálóportál-szolgáltatás került megjelölésre.
Rádiós karrierje során vezette a Sláger Reggel (Ébredj Jáksóval!) című műsort a Sláger FM-en 2020 januárjától áprilisáig. A CLASS FM-en futott a Jáksó Hot 20-hez nagyon hasonló műsora, a Jáksó Top 20, ahol dalokra lehetett szavazni, ugyanúgy, mint a Danubiuson korábban. Saját bevallása szerint a műsora „kavalkád, állatkert, ösztönös kommunikáció, ahogy tetszik.” Sohasem érdekelte, mi a címe vagy a vállalt feladata, mivel „végül úgyis az lesz belőle, hogy emberek felhívnak, vagy interjúban beszélnek hozzám, én pedig reagálok. Bunkónak bunkó módon, kedvesnek kedvesen.”
Rádió 100 – 1. epizód: Műfajteremtő rádiósok: Várkonyi Attila és Jáksó László
A Heti Hetes története és formátuma
A Heti Hetes az RTL Klub kereskedelmi televíziócsatornán 1999 szeptemberétől 2016 decemberéig futott közéleti szórakoztató műsor volt. Eredetileg péntek, aztán szombat, 2005-től pedig vasárnap késő este tűzték műsorra. A műsort 2005. augusztus 26-tól a megszűnésig péntek esténként vették fel a Média Center Campona stúdióközpontban, előtte a Fehérvári úti volt RTL Klub (Philips)-székházban rögzítették csütörtökönként. 2012 októberétől a műsor az RTL2 csatornára költözött át, ahol 22:00-kor volt látható.
A műsor formátuma a német RTL csatorna 1996 és 2005 között futó 7 Tage - 7 Köpfe című műsorának kissé módosított változata volt, amelyben a résztvevők az adott hét aktuális érdekes híreire reagálnak. A műsor hazai elődjének leginkább a történelmi Magyar Rádióban Rádiókabaré Kft. tekinthető. 1998-ban Árpa Attila ajánlotta Ónodi György figyelmébe a német show-t, amelyet egy videokazettán adott át neki. A műsor leendő magyar változatának ekkor még csak ideiglenes címe volt a Heti Hetes.

A műsor kiválasztási folyamata és humorforrásai
Ónodi György a kazetta megtekintése után úgy gondolta, hogy az ötlet remek, de Magyarországon ennek a műfajnak más hagyományai vannak. Míg a németeknél minden előre ki volt találva, a poénok előre megírva sorakoztak felolvasóik kezében, Ónodi tudta, hogy nálunk erre nincs szükség. A műsor szereplőit a Fészek Művészklub éttermi beszélgetései alapján választották ki. Tavasztól őszig a Fészekben tartott a mustra, ebéddel összekötve. Ónodi György körülbelül hetven célszeméllyel ebédelt együtt, egy egész nyár kellett ahhoz, hogy kiválassza az asztaltársaságot.
A híreken túl a kötetlen jellegű beszélgetések anekdotázásokra, a szereplők egyéni tulajdonságaiból és érdeklődési köréből fakadó, egymás közti kifigurázására is alkalmat adtak. Kétségtelenül ez volt a produkció fő humorforrása és a népszerűségének legfontosabb eleme. Számos ilyen humortéma akár több éves múltra is visszatekint, mint például Farkasházy Tivadar beszédhibája és „unalmas”, „zavaros” történetei, netán az alkalmanként feltűnő Kern András „elfogott levelei”, vagy épp a műsorvezető, Jáksó László „nőhiánya”.

Emlékezetes szereplők és humoros visszatekintések
A már távozott tagok közül Havas Henrik „polihisztorsága”, és Alföldi Róbert állatszeretete, illetve „pintyporszívózása”, Bajor Imre „alkoholizmusa” és majdani „kopaszsága”, Hajós András „tehetségtelensége” is emlékezetes maradt. De az újabb tagoknál is akadnak hasonlók, például Ábel Anita, azaz „Julcsi", gyermekszínészi karrierje, Para-Kovács Imre „tahósága", valamint a 2015-ben leigazolt Varnus Xavér „halott barátai".
Az első egy évben még a Szeretlek, Magyarországtól és ezzel a közmédiától távozó Csiszár Jenő irányított. Jáksó László 2000-ben ült Csiszár helyére. Verebes egyébként 2004-ig volt a műsor állandó tagja, ahol már az első adásból tisztán látszott, hogy Farkasházy Tivadar lesz az ott ülőknek az egyik állandó humorforrás.
A Heti Hetes-ben mindenkinek kialakult a szerepe, Verebes volt a megmondó, Havas a tanár úr, Jáksó pedig a dadogó, olvasni sem tudó hülyegyerek.
Rádió 100 – 1. epizód: Műfajteremtő rádiósok: Várkonyi Attila és Jáksó László
A Heti Hetes változásai és megszűnése
A Heti Hetes tagjai (Hajós András, Hajdu Steve, Bajor Imre, Farkasházy Tivadar, Hernádi Judit, Kern András) 2009-ben, a műsor fennállásának 10. évfordulóján a Vacsoracsatában is szerepeltek. 2011 szeptemberében meghirdették a „Civil Heti Hetes” nevű játékot, ahova vállalkozó kedvű magánszemélyek jelentkezhettek, hogy kiválogatás után később a műsorban szerepeltessék az állandó szereplőkhöz hasonló, szellemesebb, viccesebb, érdekesebb jelentkezőket.
Az előválogatás után november végétől egészen 2012 márciusáig átmenetileg felfüggesztették a műsor készítését, valószínűleg a csatorna anyagi megtakarítási szándékai miatt. A nyári szünet után a műsor október 7-től folytatódott az 502. adással, ami még az RTL-en volt látható, majd utána került az újonnan megalakult RTL2-re. 2013 januárjától viszont már elérhetővé vált a legelterjedtebb kábelszolgáltatók kínálatában is.
A Heti Hetes első, 2014. szeptember 7-i különkiadásának apropója a társulat alaptagja, Bajor Imre halála volt. Ebben az adásban Bajor székét üresen és sötéten hagyták, és több év után visszatért az adásba Hernádi Judit, Havas Henrik és Hajós András. Az adásból elhagyták a főcímet, és Bajor legemlékezetesebb megnyilvánulásaiból válogattak, azokat véleményezték.
2017-re 40 helyett már csak 16 adást terveztek március-április és október-november felosztással, ezzel megváltoztatva a műsort. 2017. február 22-én derült ki, hogy a műsor megszűnik. Réz András esztéta szerint a műsor a korábbi idők kabaréinak stílusát idézte meg, ahol színvonalasabb módon, riposztokkal figuráznak ki embereket, helyzeteket, ennek azonban az ezredforduló utáni digitalizáció mellett idővel egyre kevésbé volt közönsége, mivel 17 év alatt a megváltozott tartalomfogyasztási szokások miatt más stílusú szórakozási műfajok váltak népszerűvé.
A Heti Hetes visszatérése 2026-ban
Az RTL hivatalosan is megerősítette, hogy a legendás közéleti kibeszélőshow, a Heti Hetes csaknem tíz év után visszatér a képernyőre 2026-ban. A műsorvezetői székbe Nagy Ádám, a Jólvanezígy és Fókuszcsoport YouTube-csatornák házigazdája ül majd, átvéve Jáksó László egykori szerepét. A műsorban szerepel majd Fancsikai Eszter, Hajós András, Hevér Gábor, Majka, Linczényi Márkó, Parti Nóra, Thuróczy Szabolcs, Vadon Jani és a műsorvezető Nagy Ádám.
Az újrainduló Heti Hetes kapcsán kíváncsiak voltunk, mit gondolnak erről a klasszikus, 1999-ben indult műsor szereplői, és miben rejlett a régi műsor sikere. Egy ilyen típusú műsorban nem fér el a mellébeszélés, kendőzetlenül ki kell mondani a dolgokat. Mindenki rendkívül határozott véleményt képvisel, és ez garancia arra, hogy lesz pezsgés a műsorban.
