Femibion 0 és a menstruációs ciklus: Amit tudni érdemes

A babatervezés időszaka számos kérdést vet fel a nőkben, különösen a táplálékkiegészítők, mint például a Femibion 0 szedésével kapcsolatban. Sokan aggódnak, hogy befolyásolhatja-e a menstruációs ciklust, vagy hogy szedhető-e a vérzés alatt. Cikkünkben részletesen bemutatjuk a Femibion 0 hatásait, és eloszlatjuk a tévhiteket a menstruációra gyakorolt esetleges hatásairól.

Mi a Femibion 0 és mire való?

A Femibion 0 Folsav Plusz²-szal kifejezetten arra lett kifejlesztve, hogy már azelőtt támogatást nyújtson, hogy várandós lennél. Célja, hogy felépítse a szükséges folátszintet a szervezetben, amely elengedhetetlen a kisbabád későbbi egészséges fejlődéséhez. Napi 1 tabletta nagy mennyiségű gondosan válogatott tápanyagokat tartalmaz, beleértve a cinket a normál termékenység támogatásáért és a szelént a sejtvédelem támogatásáért.

A Femibion 0 a babatervezéstől a fogantatásig ajánlott. Ideális esetben legalább egy hónappal a fogantatás előtt kell elkezdeni szedni a napi adagot a folátszint optimalizálásához. Az adagolás könnyű nyomon követése érdekében a hét napjai szerepelnek a buborékcsomagoláson, így nem fogsz kihagyni egy napot sem.

Femibion 0 csomagolása és tablettái

A Folsav Plusz jelentősége

A Femibion® 0 Folsav Plusz-t tartalmaz, amely a folsav és az L-metilfolát kombinációja. Az L-metilfolát egy folátforma, amely közvetlenül hasznosítható a szervezet által, és segít növelni a folátszintet, ami fontos a magzat egészséges fejlődéséhez. Az anya alacsony folátszintje a velőcsőzáródási rendellenesség kialakulásának egyik fő kockázati tényezője a fejlődő magzatnál. Ezért ajánlott, hogy a nők kiegészítésként naponta legalább 400 μg folsavat szedjenek a fogamzás előtt legalább egy hónapig és utána még három hónapig. A folát megőrzi jelentőségét a várandósság későbbi időszakában is, mivel hozzájárul az anyai szövetek (pl. a méhlepény) növekedéséhez. A méhlepény látja el a babát az összes tápanyaggal.

Miért kell folsavat szedni a terhesség ELŐTT #termékenység - Dr. Rashmi Yogish | Doctors' Circle

Egyéb fontos összetevők

A Femibion® 0 Cinket, Szelént és további válogatott tápanyagokat, például jódot is tartalmaz. A cink szerepet játszik a normál termékenység és szaporodás fenntartásában. Az emberi szervezetnek szüksége van folátra, amely hozzájárul a normál vérképződéshez és sejtosztódáshoz, és ezáltal a szövetek növekedéséhez.

Fontos megjegyzés: Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl! Ha bármilyen kérdése van vagy bizonytalan, kérje kezelőorvosa vagy gyógyszerésze tanácsát annak eldöntéséhez, hogy ez az étrend-kiegészítő megfelelő-e az Ön számára.

Femibion 0 és a menstruációs ciklus

Amikor az ember várandósvitamint választ, akkor a legkevésbé sem gondol arra, hogy az eltolhatja a menzeszét. Lehetséges ez? És normális? Minden várandósvitamintól várható ilyen, vagy hasonló hatás? A kérdések megválaszolásában Ratkó Tünde szülésznő van a ratkotunde.hu segítségére.

Függőségek a menzesz hosszában

Azzal majd’ mindenki tisztában van, hogy egy átlagos, nagykönyvi ciklus 28 napos. De azzal is érdemes számolni, hogy minden ember más, így néhány napos eltérés pluszban vagy mínuszban tökéletesen rendben van. Ami azonban fontos, és mindenkinél azonos: a ciklus ismétlődő folyamat, nagyjából azonos napszámokkal. Még az is elfogadható, ha egy vérzés kimarad, de ha ez rendszeres, vagy esetleg több menzesz is kimarad, akkor mindenképpen gyanakodni kell arra, hogy valami nincsen rendben.

A ciklus a nő szervezet szaporodási folyamatának alappillére. A ciklus elején elkezdődik a soron lévő petesejt érése. A középidőben megtörténik a tüszőrepedés, majd az érett petesejt megkezdi vándorlását a méhbe. Ha megérkezett, de nem termékenyült meg, akkor a ciklus végén a méh megvastagodott fala leválik, és a petesejttel együtt kiürül a szervezetből. Ha a megtermékenyülés létrejött, akkor a petesejt a méh falába beágyazódik, és megkezdi fejlődését.

A női menstruációs ciklus fázisai

Miért maradhat ki a menstruáció?

Hihetetlen, de az esetek többségében a menzesz egyszerűen a nem megfelelő tápanyagellátottság miatt marad ki, mely azonban hosszabb távon komoly betegségek melegágya is lehet. Így a kezdetben egyszerűen orvosolható gond, ha nem foglalkoznak vele, könnyen válhat PCOS-é vagy más olyan betegséggé, mely meddőséggel is jár. Sajnos egy nem mindig szerencsés gyakorlat szerint a menzeszt fogamzásgátlóval állítják be.

A várandósvitaminok hatása a ciklusra

Nagyon sok nőnél jelentkezik az a tünet, hogy egy viszonylag rendszeres ciklus felborul, amikor elkezd egy igazán jó várandósvitamint szedni. Ennek oka, hogy az addig fennálló ciklus nem volt optimális, ám a test csak ennek fenntartására rendelkezett elegendő tápanyaggal. Amikor a raktárakat elkezdjük feltölteni, a ciklus is rendeződik, mely első lépésben ingadozással jár, ám később beáll a szervezet számára optimális hosszra, így pedig a benne lezajló folyamatok is tökéletesebben mennek végbe.

A szervezet tápanyagraktárainak feltöltése azonban nem olyan egyszerű. Ahhoz, hogy valódi segítséget jelentsen egy készítmény, fontos, hogy a benne lévő anyagok szerves, biológiailag aktív formában (-citrát, -glükonát) legyenek jelen. Így ugyanis azok felszívódása akár 80%-kal is jobb lehet. Emellett fontos a komplexitás, hiszen az egyes anyagok segítik mások felszívódását (mint a D-vitamin és a kalcium, vagy a cink és a réz esetében).

Vitaminok és ásványi anyagok szinergiája

A Femibion 0 szedését bármikor elkezdheted. Nem kell figyelned a menstruációs ciklusodra vagy a termékeny napjaidra. A vitamin semmit nem jelent a vérzésekkel kapcsolatban.

Személyes tapasztalatok és tippek

Sok nő osztotta meg tapasztalatait a Femibion szedésével kapcsolatban. Néhányan hányingerről vagy súlygyarapodásról számoltak be, míg másoknak kifejezetten bevált és nem tapasztaltak mellékhatásokat. Fontos megjegyezni, hogy minden szervezet más, és egy adott készítmény hatása egyénenként eltérő lehet.

Például, egy felhasználó szerint: "A Femibion nekem nem vált be, mármint biztos nagyon jó, csak éppen van egy mellékhatása. Alattomos módon felkúsztak rám a plusz kilók. Pedig mindig kitartottam azon véleményem mellett, hogy nem ettől hízik valaki, csak kifogás. Nekem a fogamzásgátlómmal sem volt ilyen problémám, erre tessék!! Gravidára váltottam (Optima), azóta megállt a gyarapodás."

Más felhasználók viszont dicsérték a terméket: "Én is Femibiont szedtem, vagyis még szedem, és nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást." "Én szedtem. Kifejezetten ezt akartam. Sokkal több folsavat tartalmaz, mint a társai + jódot is tartalmaz, ami van, amelyik vitaminban nincs. És nagyon fontos. Ráadásul ugye 2 fajtája van, van egy, amit a 12. hétig szedsz, az tartalmaz több folsavat, mert abban az időszakban kell a legtöbb folsav az idegrendszer fejlődése miatt, és a 2. fajtája a 13. héttől."

Mikor érdemes orvoshoz fordulni?

  • Ha a menstruációs ciklus rendszeressége hosszan tartóan felborul.
  • Ha a vitamin szedése mellett súlyos mellékhatásokat tapasztal.
  • Ha a terhességi tesztek negatívak, de a menstruáció továbbra is késik.

tags: #femibion #0 #menstruacio #alatt