Babakocsival toló nőket ért tragédiák Magyarországon

Az elmúlt időszakban több sajnálatos eset is történt Magyarországon, amelyekben babakocsival közlekedő anyák kerültek bajba. Ezek a tragédiák rávilágítanak a közlekedésbiztonság és a társadalmi felelősségvállalás fontosságára.

Tragikus baleset Zuglóban

Hétfő délután Zuglóban egy autós elgázolt egy nőt, aki éppen babakocsiban tolta a gyerekét. A baleset a zuglói Gyarmat utcában történt. A mentők kórházba vitték az anyát és a gyereket is. A helyiek szerint az autós figyelmetlen volt. Egy környékbeli nő a Borsnak elmondta:

„Én csak utólag értesültem a balesetről. Úgy tudom, hogy a Gyarmat utcából jött autóval egy fiatal férfi - gondolom, nem figyelhetett eléggé -, és elütötte a babakocsit toló asszonyt és a gyerekét. Ez egy kertvárosi rész, szűkebb utcákkal, így itt nem nagyon szoktak száguldozni az autók. Persze vannak sajnos kivételek... De itt nem hiszem, hogy ez történt, szerintem csak figyelmetlen volt az autós, mert ha nagy sebességgel jött volna az autó, nem ússzák meg ennyivel, nagyobb tragédia is történhetett volna. Rossz belegondolni!"

A helyiek az egyik internetes csoportban is megosztották a baleset hírét, és a sérültek állapota felől érdeklődtek. „Elvitték őket a mentők és azóta se tudjuk, hogy mi lett velük. Reméljük, hogy nem komolyabb a baj, illetve hogy a picurnak semmi baja nem lett! Kicsit sajnálom a sofőrt is, mert nem hiszem, hogy direkt csinálta volna. Szerintem egyszerűen nem vette észre őket időben, nem volt elég körültekintő.”

Mentőautók a baleset helyszínén

Férfi zuhant rá egy babakocsit toló nőre a fővárosban

Egy másik, még tragikusabb eset is történt Budapesten. Egy férfi kizuhant egy emeletes ház ablakából, és ráesett egy babakocsit toló nőre a fővárosban, mindketten meghaltak. Az M1 a péntek esti Híradóban közölte, hogy a baleset Budapest XI. kerületében, a Hadak útján történt. A mentők mindkettejüket próbálták újraéleszteni, de nem jártak sikerrel. A csatorna úgy értesült, hogy a férfi a panelház hatodik emeletéről zuhant ki tisztázatlan körülmények között. Később azonban a rendőrség azt közölte, hogy a 42 éves férfi öngyilkossági szándékkal, az épület 14. emeletéről ugrott ki.

Emeletes ház, ahonnan a férfi kizuhant

Az eset körülményeit a Budapesti Rendőr-főkapitányság gondatlanságból elkövetett emberölés vétség miatt indított büntetőeljárás keretében vizsgálja. A 41 éves nő férje és nagyobbik gyereke nem sérült meg, a kisebbet azonban megfigyelésre a mentők kórházba vitték.

Mentők a helyszínen

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy négy mentőegységet riasztottak a helyszínre. Az első rohamkocsi percek alatt kiért, a mentők a földön egy férfit láttak, aki nagy magasságból zuhant ki, és ráesett egy anyukára. A nő mellett egy féléves kislány is ott volt.

Mentősök a helyszínen

Az anyát és a férfit is hosszú ideig próbálták újraéleszteni, de mindketten menthetetlenek voltak. A csecsemőt könnyű sérülésekkel vitték a gyermeksebészeti osztályra - tette hozzá Győrfi.

Szemtanúk beszámolói

A Blikknek a ház egyik lakója azt mondta, hogy a nő kétgyerekes édesanya volt, és a 12. emeletén lakott. A lap értesülései szerint az ablakból kizuhanó férfi nem abban a tömbben élt, információik szerint egy kamera felvette, ahogy bemegy a házba egy szerszámosládával. A Blikknek a lakó azt is mondta, hogy a nő férje végignézte a balesetet, jelenleg sokkos állapotban van.

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot!

Lopás babakocsis anyukától Bicskén

Október 31-én egy babakocsit toló anyuka érkezett a bicskei posta előtti ATM-hez. A kétgyerekes család tüzelőre félretett pénzét vette ki onnan, öt darab 20 ezrest, azt a pénztárcájába tette a család kosztpénze mellé, így ott 115 ezer forint volt. Az ATM körül igen sok ráérős ember álldogált. A hölgy elindult a szociális iroda felé, hogy a születési támogatást igényelje.

Nő bankjegyautomatánál babakocsival

Be is ért, s mikor az ügyintézők szobájába tolta volna a babakocsit, az nem volt egyszerű feladat. Hogy mindkét kezét használhassa, a babakocsira akasztotta táskáját. Betolta az iroda küszöbére, mögötte pedig egy nő érkezett, aki az ajtót ráhajtotta a babakocsira, s már nem is látta táskáját. Közben intézkedett. Mindez pár másodperc alatt zajlott, aztán a sértett távolodó trappolást hallott a folyosóról. Gyorsan kiment, látta táskája kihúzott cipzárját és pénztárcája hűlt helyét. Segítségért, biztonsági őrért kiáltott, azt kiáltotta a bicskei kismama: „Ellopták a pénztárcám! Segítsenek!”

A zsebtolvajlás 9 szintje: Könnyűtől a bonyolultig | WIRED

Erre felháborodottan üvölteni kezdett az anyukával az a nő, aki az ajtót ráhajtotta a babakocsira, hogy fedezze a lopást. Azt ordította, ne mondja neki senki, hogy az ő gyerekei lopnak. A nő fedezte a két gyerek lopását, akik a kismama érkezésekor a folyosón üldögéltek, de természetesen már elszaladtak. A meglopott anyuka nem tudhatta meg a tolvajok nevét, de az ügyintézők névre, címre pontosan megadták a rendőröknek.

Később jelentkezett nála egy úr, aki autóval kereste fel, s visszahozta az iratokkal teli tárcát, melyből a pénzét már kimarkolták. Ezt a férfi Öregtószegen találta meg. Addig szaladt vele a tolvajok. A megtaláló urat még beidézték és meghallgatták a rendőrök, de arról a sértett nem tud, hogy az elkövetőkhöz, akiknek a neveit megadták a rendőrségnek, vajon kimentek-e.

Önkormányzati felelősségvállalás kérdése

A sértett polgármesteri fogadóórára ment, de Tessely Zoltán polgármester éppen távozott, talán éppen szabadságon volt. Pálffy Balázs kabinettitkárral tudott beszélni, akinek elmondta: ha lett volna biztonsági őr vagy biztonsági kamera ebben az intézményben, akkor ezt nem merték volna megtenni a tolvajok, tehát a fenntartó önkormányzatnak is felelőssége van ebben. Elmondta a kabinettitkárnak, hogy ez egy városi fenntartású hely, ahol a sajátságos és nagy forgalom miatt a biztonsági szolgálat lenne a minimum, mint az országban számos helyen - a dolgozók és az ügyfelek védelme érdekében.

Biztonsági kamera ikon

Elmondta a kabinettitkárnak, hogy a 115 ezer forint a tüzelőre kellett volna, mire az elmondta: tűzifát tud igényelni a várostól. A hölgy erre úgy érvelt, hogy ő 115 ezer forint értékű fát, olyan mennyiséget és minőséget, amilyet ő akar, így nem kaphat. Másrészt jövedelmük miatt nem is illetné meg őket. És sosem vett igénybe sem segélyt, sem tűzifasegélyt. A tüzelési támogatás szociális alapon jár és nem biztos hogy jogosultak rá. Pálffy Balázs visszahívást ígért. Azóta is hívja. Az elmúlt 22 napban nem kereste a városházáról senki, az ígérettel ellentétben. A hölgy arra hívja fel a figyelmet, hogy a kifigyelés veszélye miatt a bicskeiek kerüljék az OTP posta melletti automatáját, de egyedül semmiképpen ne vegyenek ki pénzt.

tags: #babakocsit #tolo #no #az #ego #haznal