A gyermekek elleni szexuális bűncselekmények rendkívül súlyos problémát jelentenek, amelyek mély és tartós traumát okoznak az áldozatoknak. Ezek az esetek gyakran a legintimebb kapcsolatok keretein belül történnek, ahol a bizalom megsértése és a kiszolgáltatottság különösen fájdalmas.
A Heves megyei Kömlőn történt eset, ahol egy 11 éves nevelt lányt ejtett teherbe az apja, rávilágít a probléma súlyosságára. A gyermekek anyja prostitúcióból élt, az apa alkalmi munkákat vállalt, de rendszeresen drogozott. A két felnőtt és a három gyerek egy ágyban aludtak. A zaklatás akkor derült ki, amikor a lány terhes lett. A pedofil férfi még arra is megpróbálta rávenni a kislányt, mondja azt, hogy egy osztálytársa az apa. A pedofil férfi ellen most emeltek vádat.

Az Egyesült Királyságban Alfie Patten mindössze 12 éves volt, amikor teherbe ejtette 14 éves barátnőjét, Chantelle Steadmant. A fiú édesapja úgy érzi, ideje sort keríteni fiával a "méhecskék meg a virágok" beszélgetésre. A most 13 éves fiú és 15 éves barátnője egyetlen védekezés nélküli éjszaka eredményeként lettek szülők. Amikor Chantelle észrevette, hogy teherbe esett, már a 12. hétben járt, de amúgy is úgy döntöttek, hogy megtartják a gyereket. „Úgy gondoltuk, egy baba jó dolog. Arra nem gondoltam, hogy hogyan fogjuk eltartani. Igazából zsebpénzt se kapok, apu néha ad egy tizest” - mondta el a Sunnak a nyolcévesnek alig kinéző apuka, akinek még a hangja se mutál, és akinek négy napja született meg kislánya, Maisie-Roxanne.
Alfie Pattennel a Sun a kórházban készített interjút, melyben a kisfiú elárulta, félt, hogy kikap, amikor anyja rájön, hogy barátnőjével gyereket várnak. A terhességet ezért próbálták titkolni, amíg lehet, de a 15 éves kismama anyja a 18. hétben kiszúrta lánya hízását. A családok ezután igyekezte maguk is titokban tartani a gyerekterhességet, mert féltek, hogy kiközösítik őket a közösségben. Chantelle végül hétfő éjjel, mindössze ötórás vajúdás után adott életet Maisie-nek a kelet-sussexi Eastbourne kórházban. Mint a lapnak elmondta: „Nagyon kifárasztott a szülés. Alfie azt is elmondta, igyekezett rákészülni az apaságra: „Nem tudtam elképzelni, milyen lesz.”
A fiú édesapja, Dennis Patten úgy véli, fia korához képest igazán felelősségteljes magatartást tanúsít: „Megvonhatta volna a vállát és maradhatott volna otthon Playstationözni. Ő ehelyett minden nap a kórházban van a lányánál”.
A 15 éves kismama, Chantelle a lapnak elárulta, először kétségbeesett, amikor kiderült a terhessége: „Alfie elkísért az orvoshoz, mert nagyon rosszul éreztem magam. Az orvos megkérdezte, élünk-e szexuális életet, és amikor igent mondtam, azt javasolta, el kéne végeznünk egy terhességi tesztet. Amikor megcsinálta, és kiderült, hogy terhes vagyok, sírni kezdtem, és fogalmam se volt, mihez kezdjek. Az orvos azt mondta, el kéne mondjam a mamámnak, de én féltem. Nem hittük, hogy a szüleink segítségét kéne kérnünk. Senki nem igazán hisz ebben, amikor kiderül, hogy terhes.”
A terhesség kiderülése után mindkét család a gyerekek mellé állt. A pár elismeri, hogy óriási felelőtlenséget követtek el, de fogadkoznak, hogy helyt fognak állni: „tudjuk, hogy hibáztunk, de most se csinálnám máshogy. Jó és gondoskodó szülők leszünk.”
Az édesapja ejtett teherbe egy 14 éves lányt Kótajon, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. A helyiek szerint a 45 éves férfi hat gyerekével egyedül élt kótaji otthonukban, mert a felesége nemrégiben elhagyta. Szilágyi László, a megyei főügyészség szóvivője elmondta, jelenleg „hozzátartozó sérelmére elkövetett szexuális bűntett” miatt folyik a nyomozás. Ezért a bűncselekményért a törvény szerint kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés szabható ki. Az ügyészség indítványára a bíróság egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását, mert fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon a bizonyítást veszélyeztetné, befolyásolná a tanúkat.

Június utolsó hetében komplikációk léptek fel, ezért kórházba szállították azt a 14 éves orosz kislányt, Daria Sudnisnikovát, aki állítása szerint egy 10 éves kisfiútól esett teherbe 13 évesen - írja a Bors. A lány most egyes hírek szerint megszült, bár egyelőre nagyon kevés az információ. Noha az orvosok állítják, lehetetlen, hogy a 10 kisfiú ejtette teherbe a lányt, és az ügyel kapcsolatban le is tartóztattak egy 15 éves fiút, Daria Sudnisnikova kitart amellett, hogy a most 11 éves Ivánka a gyerek apja.
„Őszinte leszek veletek, félek a szüléstől, attól, milyen fájdalmaim lesznek” - írta az Instagramon, ahol több, mint 130 ezren követik.
A terhesség körül több rejtély is van. Az egyik, hogy szakértők szerint lehetetlen, hogy a most 11 éves Iván legyen az apa, ugyanis még nem volt ivarérett, amikor vizsgálták. A lány az első tévéműsorban, ahol szerepelt azt mondta, egész életében egyszer szexelt, Ivánnal, és ők sem hitték, hogy bármi lehet a dologból, mert olyan fiatalok voltak.
Daria aztán arról is mesélt, hogy korábban megerőszakolta egy férfi is, akiről mindössze annyi személyleírást adott, hogy a korához képest nagyon kövér és magas volt. És hogy egy városban élnek, és nagyon félne találkozni vele az utcán.
„Még nem voltam nyolc, mikor anyám váratlanul úgy döntött, elhagy minket” - idézte fel élete egyik legmeghatározóbb eseményét Helen. A fiatal brit nő, akinek vezetéknevét saját kérésére - és személyazonosságának védelme érdekében - nem hozták nyilvánosságra, hosszas vívódás után döntött úgy, hogy kamera elé áll, és beszél rémálomba illő gyerekkoráról. Helen a napokban az ITV csatorna This Morning műsorában beszélt megrázó élményeiről, melyek elmondása szerint a mai napig hatással van az életre.
„Anyám távozása után apám megbolondult. Hangokat kezdett hallani, üldözési mániája lett, azt hitte, hogy a boltokban vásárolható ételek és italok meg vannak mérgezve. 5 évvel anyám távozása után, a kínzás még kegyetlenebb lett. Onnantól kezdve apám nem csak vert, de elkezdett szexuálisan zaklatni. Igen, mondhattam volna nemet, kihívhattam volna a rendőrséget, de nem tettem. Kislány voltam, aki nem ismert semmi mást, csak ezt a borzalmat. Ő volt a főnök.”
Helen 14 éves volt, mikor megtudta, gyermeket vár. „Elmondtam apámnak, aki kiborult. Üvöltött velem, hogy miért nem vigyáztam jobban. Miután megtudta, hogy Helen terhes, az apa utazgatni kezdett. „A legtöbb helyre engem is magával vitt, minden bizonnyal azért, hogy elvégeztethesse rajtam az abortuszt.” Csakhogy, mint kiderült, a lány állapota annyira előrehaladott volt, hogy sehol sem vállalkoztak a terhesség megszakítására. „Végül megszültem Saraht, aki értelmet adott az életemnek. Onnantól kezdve minden megváltozott.”
A most a harmincas évei elején járó nőnek végül még másfél év kellett ahhoz, hogy végleg otthagyja kegyetlen apját, és bántalmazás miatt feljelentse őt a rendőrségen. „Sose került börtönbe. A tárgyalás közben elrendelték az elmeorvosi vizsgálatát, és beszállították egy pszichiátriára.”
Helen, aki azt tervezte, lányának nem mondja el az igazságot a származásáról, később egy véletlen miatt kénytelen volt mindent bevallani. „Szerettem volna, ha Sarah megőrizheti a gyermeki ártatlanságát, amit tőlem apám elvett, de sajnos nem így alakult. Miután megtudta az igazat, egyidőre megszakította velem minden kapcsolatát. Egyedül akart túljutni a nehezén. Szerencsére ma már újra beszélünk, de még mindig nagyon hideg és távolságtartó.”
Megromlott házasságokban sokszor előfordul, hogy valamelyik fél - általában a nő - megvádolja a férfit a gyerekek zaklatásával, pedofíliával. L. Róbert azt állította, vele is ez történt. L. Róbert anyja a bíróság előtt megerősítette fia történetét. Állította, hogy a feleségnek szeretője volt, akit ő ismer is. A nagymama szerint Róbert kislánya, akit az apa állítólag megerőszakolt, eléggé hazudós. 12 évesen a kislány elkezdett nőiesedni, mesélte a nagymama, az anyja ruháit hordta, sminkelte magát. Az apja azt mondta, egyszer még egy fiút is talált az ágyában, nem csoda, hogy a kislány teherbe esett.
Az ügyészségnek azonban nagyon komoly bizonyíték van a birtokában "L." Róbert ellen. Amikor kiderült, hogy a kislány terhes, az anyja azonnal bevitte a kórházba. A vizsgálatok megállapították a terhességét, majd az ő és anyja kérésére művi terhesség megszakítást végeztek rajta. Az igazságügyi hemogenetikai szakértői vélemény szerint igen nagy a valószínűsége, hogy az eltávolított magzat biológiai apja L. A kislány később részletesen elmesélte a szakértőknek, hogy mit tett vele az apja. A történetét élményszerűnek, valóságosnak találták.
„Az apám, aki orvosként dolgozott, nyolcéves koromtól kezdve egészen 12 éves koromig rendszeresen megerőszakolt. Amikor pedig teherbe ejtett, megkérte az egyik kollégáját, hogy végezze el az abortuszt a terhesség 16. Nem az én döntésem volt, hogy megerőszakoltak. A 13. születésnapom után pár hónappal volt az abortuszom. Pár évvel ezelőtt, amikor először volt szó arról, hogy az erőszak áldozatainak is be akarnak tiltani az abortuszt, beszéltem anyámmal. Azt hittem, ő is sokkot kap a hírtől, ami alapján nekem meg kellett volna szülnöm a saját testvéremet általános iskolás koromban, a reakciója azonban egészen döbbenetes volt. Azt mondta: »Mindig bánni fogom, hogy engedtem neked az abortuszt, Isten ellen való cselekedet volt. Most pedig meddőségi problémáid vannak, látod? Majd még hozzátette, hogy azért történt velem mindaz, ami történt, mert Isten tudta, hogy fel bírom dolgozni ezt a nehézséget. Remélem, anyámon kívül mindenki másnak egyértelmű, hogy nem bírtam feldolgozni, hogy 13 évesen gyereket vártam apámtól. Az abortusz hatalmas megkönnyebbülést jelentett számomra. Sokáig féltem elmondani a történetemet, mert én is egy kis életként gondolok a babára, aki 16 hétig velem volt. De már túl vagyok a félelmeken, már tudom, hogy az élet megtalálja mindig az útját. Az a kis élet, aki a méhemben növekedett 16 hétig, egyszer világra fog jönni, csak nem az én testemen keresztül.”
Borzalmas traumát kell cipelnie hátralévő életében a most 14 éves tápiószőlősi lánynak. Az apja megerőszakolta, ő teherbe esett, a magzatot abortusszal vetették el.
Alighanem örök életében kínzó emlékeket hagy lányában L. Róbert rémtette. A férfi büntetőpere tegnap kezdődött a Budapest Környéki Törvényszéken, L. Róbertet szexuális erőszakkal vádolja az ügyészség.
A vádirat szerint a férfi és élettársa két gyermeket nevelt, a lány 2002. augusztusában született. L. Róbert tavaly április elején, egy pontosan már meg nem állapítható napon az idősebbik gyermekét elküldte a boltba, s mivel az élettársa nem tartózkodott otthon, az akkor 13 esztendős kislányával kettesben maradt a lakásban. A lány éppen tévét nézett, L. Róbert fogdosni kezdte, ami ellen a gyermek hiába tiltakozott. A 90 kilós férfi az ágyra lökte lányát, a karjait lefogta. A sértett ezalatt kérte a vádlottat, hogy hagyja békén, vagy a történteket elmondja az anyjának, mire L. Róbert azt kérdezte tőle, hogy „el akarja vitetni a rendőrökkel?”. Ezután a férfi megerőszakolta a kislányt, aki teherbe esett.
A gyermek édesanyja tavaly augusztus elején észlelte, hogy lánya hasa egyre nagyobb lesz, ezért nőgyógyászati vizsgálatra a ceglédi kórházba vitte, ahol megállapították a terhességet. A lányon az ő és édesanyja kérésére néhány nappal később művi terhességmegszakítást hajtottak végre. A szakértői vélemény szerint „igen nagy valószínűséggel az eltávolított magzat biológiai apja a vádlott”.
Úgy tudjuk, hogy szexuális visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást egy 45 éves kótaji lakos ellen a rendőrség. Helyszíni információnk alapján, a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2019 augusztusában a vele egy háztartásban élő és nevelése, felügyelete alatt álló 14 éves lányával szexuális kapcsolatot létesített. Információink szerint, 2020. január 20-án a helyi gondozási központ értesítette arról a rendőrséget, hogy a lányon a terhesség jeleit tapasztalták. Az ügyet ismerő személy elmondta, hogy a rendőrőrs munkatársai haladéktalanul intézkedtek, a várandósság tényét orvosi vizsgálat alátámasztotta.
