Tóth Gabi élete tavaly gyökeresen megváltozott. Az énekesnő tavasszal jelentette be az örömhírt, hogy párjával, a sztárséf Krausz Gáborral gyermeket várnak. Kislányuk, Hannaróza decemberben született meg. Bár karácsonyra várták, korábban születhetett Tóth Gabi és Krausz Gábor kislánya. A Blikk úgy tudta, hogy Gabi eredetileg karácsony környékére volt kiírva, ám az orvosai is jelezték, hogy a szülés korábban megindulhat. Valahol az énekesnő is számított rá, hogy előbb érkezik a kislánya. „Többször viccelődött a színfalak mögött, hogy decemberben már babázni fog, sőt talán kicsit tartott is attól, hogy az időjárás-változások és a műsor izgalmai miatt esetleg megindul a szülés, így a stúdióból kell a kórházba rohannia.”
A várandósság időszaka és a felkészülés
Közösségi oldalát elnézve, Gabi élvezte a várandósság minden nehézségét. „Amúgy jól vagyok/vagyunk! Fáj a hátam, derekam, sehogy sem kényelmes, aztán mire megtalálom a jó pozíciót addigra mennem kell pisilni megint… ezzel jár! Nehéz már a súly! Hihetetlen élmény minden nehézségével!” Az énekesnő elmondta, babonából még a gyerekszobát sem kezdték el, de azt már tudták, milyen elvek szerint szeretnék majd nevelni a kicsit. „A mindennapokban már most nagyon sok olyan gyermekdalt énekelek, amit én is hallottam kislány koromban.”

Távozás a Sztárban Sztár leszek! zsűrijéből
Távozott a Sztárban Sztár leszek! zsűrijéből Tóth Gabi a várandósság előrehaladott szakasza miatt. „Nagyon sokat kaptam ettől a műsortól és azoktól az emberektől, akik a Sztárban Sztár leszek! csapatában dolgoznak. Hétről hétre rengeteg energiát merítettem abból, hogy ide tartozhatok és közelről láthatom a versenyzők fejlődését, ami által én is több lettem. Hálás vagyok, hogy a kislányom ilyen sokáig hagyta, hogy vasárnaponként beüljek a mesterszékbe, de a várandósságnak ebben a szakaszában, már nem tudom azt a maximumot adni, amit elvárok saját magamtól. Elérkezett az idő, hogy a gyermekemre koncentráljak, és az ő érdekeit tartsam szem előtt.”
A szülés napja: félelmek és megkönnyebbülés
December 3-a volt. „Egy nappal korábban lehullott az első hó, ami frissen borította be a kertet és a környéket. Még az előző házban laktunk, ami egy picit lankásabb helyen volt, így a hó meg tudott maradni igazán fehérnek, és ahogy visszaverte a hold fényét, olyan világos volt, hogy tisztán emlékszem, arra gondoltam, ennél szebb nap nem is lehetne egy új élet érkezésére.”
Gabi bevallotta, hogy félelem is eluralkodott rajta a szülés előtt. „Kicsit még bezárkóztam a fürdőszobába, hogy utoljára kettesben legyünk ebben a formában. Simogattam a hasam, és sírva mondtam Hanninak, hogy minden rendben lesz, nemsokára találkozunk. Biztos nem voltam túl meggyőző, mert nagyon féltem, de nem akartam, hogy ő érezze. Persze azt is tudtam, hogy érzi, hisz itt van bennem. Érez engem, ahogy én is őt.”
„Előtörtek azok az addig elnyomott emlékek a műtétről, a kiszolgáltatottságról, a fájdalomról, és nagyon kellett koncentrálnom, hogy ne omoljak össze.” Tóth Gabi 14 évvel ezelőtti életmentő műtétje miatt pánikbeteg lett, és a terhesség alatt sokat küzdött ezzel a félelemmel. „Nagyon sok energiámba került a terhesség alatt, hogy elnyomjam magamban azt a félelmet, ami akkor lett úrrá rajtam, amikor a szülésre gondoltam. Azt is leírtam, hogy segítség kellett hozzá, és így egészen az utolsó hónapig sikerült is... (mármint elnyomni a félelmet) Akkor azonban, amikor ráadásul kiderült, hogy Hannaróza egészen biztosan jóval az eredeti időpont előtt érkezik, elhatalmasodott rajtam a kétségbeesés. Nem tudom leírni, mennyire rettegtem.”
Azonban a kórházba érkezéskor egyfajta megnyugvás szállta meg. „Tudtam, hogy most minden tartalék erőmet össze kell szednem ahhoz, hogy a pánik ne uralkodjon el rajtam. Nem tudom, honnan jött az az ősi erő, ami segített, de jött, és szinte végig velem is volt. Ahogy átléptük a kórház küszöbét, elkezdtek felpörögni az események, a fejemben pedig ezzel arányosan lelassulni a gondolatok. Utólag úgy tudnám megfogalmazni, hogy ekkor értem el a félelemnek arra a pontjára, hogy megszállt egy addig ismeretlen nyugalom. Mintha az elmém megszűnt volna létezni. Beletörődtem a sorsomba és hagytam, hogy sodorjon az ár.”
A császármetszés pillanatai és a család támogatása

Császárral szültünk. Tóth Gabi szüleivel, testvérével és egy barátnőjével, összesen hatan érkeztek a kórházba. „A Tóth klán bevonult a kórházba, gyakorlatilag elfoglaltunk egy emeletet. Csak az nem szerzett tudomást az eseményről, aki nem akart. Amúgy imádtam, hogy ott van a családom, amíg csendben voltak, de hát az, hogy a Tóthék csendben vannak, az egy mondatban a totál paradoxon. A Tóthék soha, ismétlem SOHA nincsenek csendben. Szóval mi így hatan szültünk.”
Krausz Gábor is mellette volt, bár a méhlepény látványa kissé sokkolta. „Még miközben szaladt kifelé, visszanézett rám és ekkor megpillantotta a méhlepényt, amit saját bevallása szerint nem kellett volna. Utólag azt mondta, csak azért nem ájult el, mert gyorsan azt mondta magának, hogy ez olyan, mint egy borjúmáj… igen, kedves olvasó, jól olvastad! A férjem a borjúmájra asszociált a méhlepény láttán, és ezzel előzte meg, hogy el ne ájuljon…”
Gabi a szúrást a hátában szinte egyáltalán nem érezte, csak ahogy a meleg szétárad a lábában. „Én pont attól tartottam a leginkább. A fájdalomtól soha nem féltem, csak attól, hogy lebénulok, nem kapok levegőt, tehetetlen vagyok.” Az aneszteziológus és a szülőszoba személyzete rendkívül segítőkész volt. „Az aneszteziológus mintha mindig érezte volna, hogy mikor van szükségem rá, és mikor kezdem elveszíteni a kontrollt, azonnal elkezdett beszélni hozzám. Kaptam vizes borogatást a homlokomra, alkalmaztam a jóga légzést, és egy ponton, amikor már azt éreztem, hogy elfogyott a levegő, még oxigént is kaptam. Sőt, bevihettem a telefonomat, amin egy előre elkészített lejátszási listát hallgattam nyugtató zenékkel! Ez a kombó nagyon sokat segített és az is, hogy a szülőszobán mindenki jól kezelte a pánikomat. Komolyan vették, nem bagatellizálták, és ettől sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam.”
Az orvosa, dr. Demjén László szerepe kiemelkedő volt. „Itt muszáj egy kis kitérőt tennem, és megemlítenem, hogy mennyire hálás vagyok az orvosomnak, dr. Demjén Lászlónak, hogy ezt az egész utazást végigcsinálta velem. Nem csak magát a szülést vezette le tökéletesen, de a 9 hónap alatt úgy állt mellettem, ahogy nekem szükségem volt rá. Amikor kellett, határozottan, amikor kellett, gyengédebben, vagy éppen lazán. Olyan volt, mint egy orvos, pszichológus, Apa, barát egyszemélyben.”
„Pár másodpercig láttam csak a kis arcát, de akkor elkezdték adni az oxitocint, amitől megint nehezebben kaptam levegőt és már jött újra a forróságérzés a fejemben. A kislányom tehát az apukájával együtt elhagyta a helyszínt, és amíg neki kint örült a Tóth család apraja-nagyja, engem is összeraktak újra. Ez az idő sokkal hosszabbnak tűnt.”
A szülés utáni remegés is megjelent. „Ahogy az érzéstelenítő kezd kiszállni az ember testéből, van egy mellékhatása, amit addig nem hallottam. Az a remegés. Az ember úgy reszket, hogy egyáltalán nem tudja koordinálni a testét. Nagyon idegesítő, de mégis egyben azt is jelenti, hogy vége. Túlvagyunk rajta!”

„Amikor behozták végre, szinte abban a pillanatban besütött egy napsugár a félig leeresztett redőny résein, és egyenesen a kisbabámra ragyogott. Azután odaadták végre a karjaimba, és akkor leesett: ez az én gyönyörű csodám. Olyan erőt éreztem magamban, mint még soha.” Tóth Gabi hazaküldette szüleivel kislánya zokniját, hogy az otthon várakozó kutyák a baba illata révén már úgy elkezdjenek ismerkedni az új jövevénnyel, hogy ő még otthon sincs.
Az anyaság örömei és a testkép változása
Tóth Gabi tavaly, karácsony előtt adott életet Krausz Gáborral közös gyermeküknek. Azóta az énekesnő rendszeresen beszél az anyaság örömeiről és nehézségeiről egyaránt. Az énekesnő most azt is megosztotta a rajongóival, hogy szülés után sokkal jobban elfogadja a testét, mint azelőtt. „Ott álltam a tükörképem előtt, nézegettem magam és arra jutottam, hogy tulajdonképpen szeretem, amit látok. Ezzel magamat is megleptem, mert szülés előtt szinte soha nem voltam elégedett a testemmel. Mindig volt valami bajom magammal, pedig hát a mostani látványhoz képest gondolhatjátok, hogy ég és föld volt. […] Namármost azóta lettek striák, narancsbőr, lóg is itt-ott, de én tényleg szeretem ezt a megviselt testet.”
Gabi arról is őszintén beszélt, hogy nem volt ez mindig így, és most is rátör néha hullámokban az elégedetlenség: „Persze hazugság lenne azt állítani, hogy ez mindig így van, mert hullámokban tör rám a méla undor, a zokogógörcs és azután - mint éppen most - az elégedettség. Fura, mi? Tényleg az van, hogy vannak napok, hetek, amikor belenézek a tükörbe és ordítva sírok. Ilyenkor teljesen reménytelennek látom, hogy ebből még valaha lesz olyan alak, amit megálmodtam magamnak.”
„A lényeg, hogy változzon bármennyit a testünk, történjen bármi a bőrünkkel, a hasunkkal, a mellünkkel vagy a lábunkkal, a testünk segít abban, hogy alkossunk egy új csodát. Ez a csoda ott cseperedik, amíg képes nem lesz arra, hogy a világra jöjjön. Annak az anyukának, akinek néhány hónapos babája van, minden erejét arra kell koncentrálnia, hogy túlélje azt a bizonyos első évet.”
Fogyás és önelfogadás

Tóth Gabi énekesnő és Krausz Gábor sztárséf kislánya, Hannaróza decemberben született meg. Az énekesnő azóta az anyaság minden pillanatát megéli, minden percét kislányának szenteli és közben észre sem vette, hogy 25 kilót leadott. „Észre sem vettem, hogy 25 kilót lefogytam! Észre sem vettem, hogy nincs körmöm, pillám, csinos ruhám, belőtt séróm, parfümöm.... elengedtem mindent amit régen úgy éreztem,hogy kell mert ezek nélkül „meztelen” vagyok... hirtelen azon kaptam magamat, hogy nem nyomaszt semmi...”
Tóth Gabi büszkén állt ki a nyilvánosság elé, amikor Schobert Norbert fitneszguru azt mondta, azért hagyja el sok férfi a feleségét, mert terhesség után nem fogynak le. „Sziasztok, döngő léptekkel megérkeztem a hálószobába a hetven kilómmal, a megrepedt hasammal, hét héttel a szülésem után. Itt van, tessék, a férjem még mindig imád és én vagyok a mindene” - mondta Tóth Gabi egy videójában, akinek a férje is kiállt a nők mellett.
A boldogságtól majd kicsattanó énekesnő néhány napja arról számolt be közösségi oldalán, hogy újra elkezdett edzeni. A mozgást pedig csak akkor iktatta már be a napirendjébe, amikor testileg és lelkileg is készen állt erre. Nem erőltetett semmit és mindenkit támogatott, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalása, ha időre van szüksége ahhoz, hogy újra mozogjon. Hétvégén pedig egy újabb posztjában már arról számolt be, hogy észre sem vette, hogy kislánya születése óta 25 kilót fogyott. Tóth Gabi szerint a legfontosabb az, hogy elengedett mindent és kiegyensúlyozottabb, mint valaha.