Siófoki Kórház Csecsemőosztályának Felújítása és a Gyermekellátás Fejlesztése

A Siófoki Kórház-Rendelőintézet csecsemő részlege mintegy 31 millió forintból újult meg, ami jelentős előrelépést jelent a gyermekellátás minőségének javítása terén.

A kórházban az elmúlt évek fejlesztései eredményeként a betegellátás feltételei nagymértékben javultak, azonban ezek a beruházások, felújítások nem érintették a csecsemő és gyermekellátást. A járóbeteg szakellátásban a betegfogadási feltételek javítása részben megtörtént a rendelő és váró felújításával, azonban a csecsemőrészlegen régóta fejlesztési igényként jelentkezett a betegellátás környezeti feltételeinek javítása.

A csecsemő- és gyermekellátás az intézmény földrajzi elhelyezkedéséből kifolyólag is kiemelt terület, mivel Siófok a balatoni régió idegenforgalmi központjaként és az autópályához való közelsége okán nem kizárólag a helyi, illetőleg a régió lakosságának betegellátásában tölt be kiemelkedően fontos szerepet, hanem az országos betegellátásban is, jelentős szerepet vállalva a külföldi betegek ellátásában.

A gyermekosztály csecsemő részlegén a kórház 1968-as alapítása óta nem végeztek átfogó felújítási munkákat, a műszaki megoldások jelentős része az építéskori színvonalon maradt, ezek cseréje és korszerűsítése már régóta időszerű feladat volt.

„Feltett szándékunk volt, hogy a gyermekellátás minden fázisát fejlesszük, komfortossá tegyük, azért, hogy a minket felkereső beteg kisgyerekek szüleikkel együtt egy kornak megfelelő kényelmi, komfortos helyen tudjanak gyógyulni. Első lépésként pár évvel ezelőtt a gyermekambulanciát korszerűsítettük, második lépésként a gyermekosztály egy részét adományokból felújítottuk, harmadik lépésben pedig idén elkészült a felújított csecsemőrészleg” - mondta el a csecsemőosztály átadóján dr. Inczeffy István, a Siófoki Kórház-Rendelőintézet főigazgatója.

A csecsemőosztály mintegy 30 millió forint összegű felújítása során belső funkcionális átalakítások is történtek, így a részleg a jelenkor használati igényeihez és a napi gyakorlathoz jobban illeszkedik. Megvalósult a teljes belső nyílászáró-állomány cseréje, új padló és falburkolat készült, felújításra kerültek a gépészeti és villamos rendszerek, új bútorok kerültek beépítésre.

A megvalósult beruházás eredményeként, melyet az intézmény saját forrásból finanszírozott, jelentősen csökkennek az osztályt terhelő karbantartási feladatok és költségek, valamint európai színvonalú körülményeket biztosítanak az édesanyáknak és a babáknak egyaránt.

Siófoki kórház csecsemőosztályának felújított szobája

„Példaértékű összefogás jelképe is ez a mai nap, mert siófoki cégek, alapítványok is segítettek. A Dél-Balaton Gyermekeiért Alapítvány segítségével kicseréltük az összes ágyat, az Autó Máté Autókereskedés segítségével sikerült pelenkázókat, tároló szekrényeket beszerezni, a Baby Center segítségével a kis fürdőkádakat cseréltük ki, a Full Control segítségével a világítást korszerűsítettük. Számos magánember támogatásával új hűtőszekrény, mikró, nyomtató és még számos eszköz került az osztályra” - számolt be a fejlesztésekről a kórházigazgató.

2018-ban ünnepli a Siófoki Kórház-Rendelőintézet az 50. évfordulóját. A jubileumi évre számos fejlesztés és beruházás történt az intézményben.

„Megvalósult az a szándékunk, hogy a jubileumi évre a kórházban az összes olyan fekvőbeteg osztály, mely részt vesz a betegellátásban, megújuljon és komfortossá váljon. A terveinkhez és céljainkhoz szükséges támogatást Heszné Dr. Laczó Andreától, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ dél-dunántúli területi igazgatójától és Witzmann Mihály országgyűlési képviselőtől megkaptuk, hiszen velünk együtt ők is rendkívül fontosnak tartják a kórház sorsát” - mondta el dr. Inczeffy István.

A fenntartó által biztosított kormányzati támogatásokból 2018-ban az intézményben számos, a kórház működését és a betegellátást segítő beszerzést indítottak el.

Kormányzati támogatásokból megvalósult fejlesztések és beszerzések:

  • 2,5 millió forint értékben sótalanító berendezés került megvásárlásra a kórház Központi Sterilizálójába.
  • 7 millió forint értékben a Szakrendelések PVC padló cseréje valósult meg és a betegélelmezés edényzet cseréje folyamatban van.
  • 9 millió forint értékben az intézményi anyagbeszerzés és vérszállítás célját szolgáló kishaszon-gépjármű került beszerzésre.
  • 17 millió forint értékben a gazdaságilag hatékony higiénés rendszer bevezetésének támogatása keretében 9 darab takarítógép kerül megvásárlásra.

„A Siófoki Kórház a dél-balatoni régió egy meghatározó, kimagasló egészségügyi bástyája, és nagy örömmel figyelhetjük azt a megújulási, tudatos tervezési folyamatot, melynek köszönhetően az elmúlt években ez az intézmény fejlődni tudott. A Siófoki Kórház a fejlődés, a megújulás és az innováció szimbóluma. Az elmúlt években összességében 4 milliárd forint összegű fejlesztéssel gazdagodott az intézmény” - mondta el Witzmann Mihály országgyűlési képviselő.

Siófoki kórház épülete

Siófokon és a térségben az egészségügy tekintetében számos fejlesztés valósult meg.

„A Siófoki Kórház mellett a térségben számos rendelőintézet több milliárd forint értékben újulhatott meg, a térségben több mint egy tucat orvosi rendelő 500 millió forintból újult meg, és folyamatban van több új orvosi rendelő megépítése.”

tags: #siofoki #csecsemo #osztaly