Szívszorító tragédia történt Budapesten: egy ismert koszovói televíziós riporter, Ardita S. életét vesztette szülés közben egy fővárosi kórházban. A 32 éves újságíró, aki diplomataként dolgozó férjével élt a magyar fővárosban, három gyermek édesanyja volt, közülük az egyik a nemrégiben született kislánya.
A Blikk című lap úgy tudja, hogy Ardita S. elvérzett a műtőben. Nevük elhallgatását kérő kórházi forrásaik szerint a szülés utáni kóros vérzésnek több oka is lehet. Leggyakrabban a visszamaradt lepényrész vagy a méhizomzat elégtelen összehúzódása áll a háttérben. Ritkábban fordul elő korai lepényleválás, elöl fekvő méhlepény, és rendkívül ritka a benőtt méhlepény vagy a magzatvíz-embólia.

A koszovói állami televízió, az RTK főigazgatója, Ngadhnjim Kastrati közleményben jelentette be a kollégájuk váratlan halálát. „Mély szomorúsággal értesültünk a hírről. Ardita halála nagy veszteség a koszovói rádió és televízió számára, mert a rábízott feladatokat nemcsak kifogástalanul elvégezte, de példaértékű volt a szakma iránti szeretete is” - fogalmazott a főigazgató.
Az albán TV Klan műsora, a Zone e Lire úgy értesült, hogy bár az orvosok minden tőlük telhetőt megtettek az édesanya megmentéséért, végül csak a kisbabát tudták életben tartani. A lap szerint több probléma együttesen vezethetett a tragédiához.
A szülés és az orvos - Dr. Dékány Ágnes és Frivaldszky Edit | Egy Élet 19. rész
A kórház főigazgatója a Blikk érdeklődésére nem cáfolta a haláleset tényét, ám a személyiségi jogok védelmére hivatkozva részleteket nem árult el. „Az esettel kapcsolatban - a személyiségi jogok védelme érdekében - intézményünknek nem áll módjában tájékoztatást adni” - írta válaszában.
Ardita Sylejmani-Bllaca hazájában ismert televíziós riporternek számított. Halálának híre mélyen megrázta Koszovót, ahol szinte mindenki ismerte őt az állami televízió képernyőjéről.

A Blikk emlékeztet arra, hogy nem ez az első eset, hogy szülés utáni komplikációk vezetnek tragédiához. Júliusban egy 38 éves, kilencedik gyermekének életet adó édesanya halt meg vérzés következtében egy másik magyarországi kórházban. Ebben az esetben a halál közvetlen oka vérvesztéses sokk volt, amelyet a méh repedése okozott. Az apa ebben az esetben pert indított a kórház ellen, orvosi műhibára hivatkozva.

tags: #meghalt #a #koszovoi #sztarriporter #szules