Az élet védelmében: Imádság a meg nem született gyermekekért

A 40 Nap az Életért elnevezésű kezdeményezés egy nemzetközi ima- és böjtmozgalom, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy az élet már a fogantatással kezdődik, és minden élet értékes. Ez a mozgalom világszerte egybeköti az egyéneket, életvédő és egyházi közösségeket, hogy imádság, böjt és békés jelenlét révén hirdessék az emberi élet szentségét.

A kezdeményezés gyökerei 2004 őszére nyúlnak vissza, amikor Texasban rendezték meg az első 40 Nap az Életért kampányt. Az abortusztól elálló anyák pozitív történetei révén a mozgalom gyorsan ismertté vált, és 2007 őszére már az Egyesült Államok 89 városában tartottak összehangolt kampányokat. Magyarországon először nyolc évvel ezelőtt zajlott le a budapesti 40 Nap az Életért ima, böjt, békés jelenlét. A kezdeményezés 2017-ben csatlakozott a mozgalomhoz negyvennegyedik országként, és azóta is töretlen a lelkesedés iránta.

A mozgalom lényege, hogy önkénteseik békésen fohászkodnak a megfogant magzatgyermekek megszületéséért és azért, hogy az egészségügyben dolgozók szabad lelkiismerettel vállalhassák az élet szolgálatát. A kezdeményezés hangsúlyozza, hogy az emberi élet nem a születéssel, hanem a fogantatással kezdődik, és minden ember egyedi és megismételhetetlen, akitől a személyiségét az Úristen a fogantatás pillanatában kapja.

A 40 Nap az Életért mozgalom a magyarországi szervezők tájékoztatása szerint 2022. szeptember 28. és november 6. között negyedik alkalommal került megrendezésre Budapesten. A cél az volt, hogy a válsághelyzetbe került édesanyák az élet mellett döntsönnek, és megszülethessenek a nem várt gyermekek. A szervezők kiemelték, hogy az abortuszpárti szervezetek gyakran csak a nők testükhöz való jogáról beszélnek, de nincsenek tisztában azzal, hogy a magzat, bár az anya testében fejlődik, nem annak része, hanem egy különálló személy. Kiemelik, hogy Magyarországon évente körülbelül 22 000 művi terhességmegszakítást végeznek, ami szívszorítóan magas szám.

Naptár a 40 napos ima és böjt mozgalommal

A mozgalom tagjai nem csupán a magzatokért imádkoznak, hanem az édesanyákért, az édesapákért, a családokért és az egészségügyi dolgozókért is. Hangsúlyozzák, hogy minden élet értékes, és hogy Isten számára nincs nem kívánt élet. A megfogant magzat is már egy élő ember, aki joggal tart igényt az élethez és a megszületéshez.

A kezdeményezés nem politikai jellegű, és semelyik párthoz nem kötődik. Célja, hogy minden jó érzésű ember - felekezettől, egyháztól, szervezettől függetlenül - átérezze az élet értékes, különleges, egyedi és megismételhetetlen csodáját. A rendezvényekre határon túlról és sok vidéki városból is érkeznek résztvevők, akik az élet mellett szállnak síkra.

A mozgalom arra is felhívja a figyelmet, hogy az abortusz elvégzésekor egy valódi emberi lényt ölnek meg, függetlenül a fejlődési szakasztól. A magzatok ugyanis nem tudják hallatni hangjukat, saját életükért nem állhatnak ki, és képtelenek megvédeni magukat. Ezért is fontos az életvédő összefogás a veszélyben lévő megfogant gyermekekért.

A 40 Nap az Életért mozgalom keretében számos program valósul meg, többek között imaórák, szentségimádások, virrasztások és gyógyító imaestek. Ezek a rendezvények lehetőséget biztosítanak a résztvevőknek, hogy elmélyüljenek az imában, és támogassák az élet védelmének ügyét. A programok helyszínei között szerepelnek templomok és kórházak előtti terek, ahol a békés jelenlét és az ima hatékonyan tudja kifejezni a mozgalom üzenetét.

Templom, ahol imaestet tartanak a meg nem született gyermekekért

A mozgalom egyik fontos célja a prevenció, a megelőzés fontosságának és jelentőségének hangsúlyozása. Szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy túl sok nőt és férfit látnak megrendült lélekkel élni a magzatvesztés miatt, és számukra gyógyító kurzusokat tudnak ajánlani. Az iskolai prevenciós előadásoknak hatalmas jelentősége van ebben a tekintetben.

A Magyar Keresztény Misszió Alapítvány (MKMA) 2009 óta végez magzatvédelmi tevékenységet, és célja, hogy minél többen tisztában legyenek az abortusz életen át tartó testi, lelki hatásaival, következményeivel. Az alapítvány 2017-ben 16 kórházban állított emléktáblát a meg nem született magzatok tiszteletére. Emellett 2021-ben a Rákoskeresztúri új köztemetőben avatták fel a meg nem született gyermekeknek állított emlékművet, ahol az emberek imádkozhatnak és leróhatják tiszteletüket.

A mozgalom fontosnak tartja a férfiak jogát a gyermekükhöz, és javasolja, hogy a várandósság megszakítására jelentkező nő mellett a párja is nyilatkozzon. Emellett a női jogok között megemlítik a szülő nő jogát a tiszta kezű orvoshoz, és azt kérik, hogy az élet adása és az élet elvétele ne keveredjen egy adott intézményen belül.

A TERV: Az Ő Víziójuk - A Te Jövőd (2025) | Teljes, szinkronizált dokumentumfilm

A 40 Nap az Életért mozgalom arra ösztönöz, hogy a halál helyett az életet válasszák a nők, mert minden helyzetből van kiút és más választási lehetőség. A mozgalom hisz abban, hogy a nagylelkűségre vall, ha valaki átengedi másnak a gondoskodás lehetőségét, amivel az adott pillanatban nem tud mit kezdeni. A szervezők reményét fejezik ki, hogy az emberi élet tiszteletét hirdető kezdeményezés nemcsak egyszeri alkalom lesz, hanem egyre több temetőben is találkozhatunk majd hasonló emlékművel.

A 40 Nap az Életért mozgalom a maga módján hozzájárul a társadalmi szemléletformáláshoz, és arra ösztönöz, hogy az életet minden körülmények között tiszteljük és védjük. A mozgalom bizonyítja, hogy az ima, a böjt és a békés jelenlét összekötheti a különböző felekezetbe járókat, és képes változást hozni a szívekben.

Emlékmű a meg nem született gyermekeknek

tags: #magzati #eletert #ima