Kulcsár Edina, a 2014-es Miss World Hungary második helyezettje, aki influenszerként is rendkívül aktív, nemrég adott életet negyedik gyermekének, G.w.M nevű rapper párjával közös második gyermekének. Ez az esemény ismét a figyelem középpontjába emelte a sokgyermekes édesanya életét, aki a közösségi médiában is aktívan megosztja tapasztalatait a várandósságról, a szülésről és a mindennapi anyaságról.

A várandósság és az aktivitás
Kulcsár Edina elmondása szerint a várandósságai alatt is rendkívül aktív volt, különösen a legutóbbi terhessége idején. „Alapvetően is keveset alszom, koránkelős vagyok, és mindig teszek-veszek. Akkor is ez volt rám a jellemző, amikor még nem voltam anyuka. De azt kell mondjam, a várandósságom alatt talán most vagyok legaktívabb.” - mesélte. Ezt részben a nyári szünetnek és a három gyermekével való foglalkozásnak tulajdonította, akiknek szükségük volt a figyelmére, az élményekre és a programokra. Férje, G.w.M (Varga Márk) már többször is kérte, hogy vegyen vissza a tempóból, és figyeljen befelé, a kisfiukra.
Márk nagyon figyelmes, és igyekszik levenni a terheket felesége válláról. Nem engedi például, hogy Edina vezessen, helyette a sofőrjével jár, ha dolga van. Gyakran lefoglalja a gyerekeket is, hogy Edinának legyen ideje főzni, mosni, takarítani vagy éppen magára. „Elvinné mindnyájukat is programozni, de Amara (a házaspár tavaly májusban született kislánya) annyira anyás, hogy egyszerűen nincs meg nélkülem.” - mondta Kulcsár Edina.
A babavárás alatt is nagyon aktív életet élt: az utolsó pillanatig dolgozott, hajókirándulásra vitte a gyermekeit, és még az utolsó napokban is edzett. Edina a kisfiával való terhessége során végig edzett, aminek meg is látszik az eredménye, hiszen ezúttal nem szedett fel több tíz kilót a várandóssága idején.
Nem hitt a szemének: Kulcsár Edina 10 terhességi teszttel biztosította be magát - tv2.hu/mokka
A negyedik gyermek érkezése: Dion
Kulcsár Edina 2024. augusztus 8-án adott életet negyedik gyermekének, G.w.M-el közös második kisfiának, aki a Varga Dion nevet kapta. A kisfiú császármetszéssel jött világra, akárcsak Edina korábbi gyermekei, Szabó-Kulcsár Medox, Szabó-Kulcsár Nina és Varga Amara.
A szülés híréről mindkettejük Instagramjára készült babaposzt, de mivel tapasztalt influenszerekről van szó, egyéb tartalmakat is gyártottak a ritka eseményből. Néhány nappal a szülés előtt egyébként az Instagramon mesélte el, miközben követői kérdéseire válaszolt, hogy negyedik gyermeke születéséhez új magánkórházat választottak, mert az előző szolgáltatásaival nem voltak maradéktalanul elégedettek. Dion születését követően a korlátozott ideig elérhető Instagram-történetében a kórházi szobájából is posztolt, melynek ablakából kipillantva különleges látványban lehetett részük. A Bors közben kiderítette, hogy a híresség választása a Dr Rose klinikára esett. Ez az ország egyik legjobban felszerelt intézeltése, ahol alapfelszereltség az ötcsillagos szálloda minőségű ellátás, a páciensek pedig külön szolgáltatásokat is kérhetnek.
A szülés után Kulcsár Edina és Dion mindössze két napot töltöttek a kórházban. „Szülés után két napra jöhettünk haza, és hiába készült az egész család arra, hogy majd én pihenek meg fekszek egész nap… mentem és csináltam az itthoni teendőimet. Fájdalom ide vagy oda, jobban esett, hogy haladok a dolgaimmal, minthogy feküdjek" - magyarázta korábban Kulcsár Edina, akit már többen is óva intettek azért, amiért nem pihen a szülés után, hiszen ez nagyon veszélyes is lehet.

Császármetszés és regenerálódás
Kulcsár Edina elmondta, milyenek a császármetszés következményei. A négygyerekes édesanya korábban is beszélt arról, hogy sajnálja, hogy mind a négy gyereke úgynevezett időzített császárral született, azonban ennek vannak következményei. Kulcsárt elsősorban az bántja, hogy majdnem egy hónappal a kis Dion születése után is L-es, tehát nagy méretet kell hordania belőle.
Kulcsár Edina teste máris elkezdett regenerálódni a szülés után, aminek nagyon örül az édesanya. A követőinek most azt is megmutatta a 24 óráig elérhető Instagram-sztorijában, hogy mennyire húzódott vissza a hasa az elmúlt három hétben. „Ma szültem három hete. Azzal szoktam kezdeni a napot, hogy ilyen övet teszek magamra. Mind a 4 szülésem után ilyet viseltem.” - osztotta meg.

A négygyermekes anyaság kihívásai
Kulcsár Edina egyelőre még szokja a négygyermekes anyuka szerepét, ugyanis elmondása szerint nem gondolta volna, hogy sokkal másabb lesz négy kicsivel, mint hárommal, de azért gyakran ki kell logisztikáznia a férjével, hogy ki, mikor, hol és mit csináljon. „Lelkileg nagyon jól kell tudni kezelni ezt a helyzetet, meg persze fizikálisan is toppon kell lenni, mert pihenésnek itt helye nincs. A nehézséget abban látom, hogy minden gyermekemmel ugyanannyit tudjak foglalkozni és senki ne érezze azt, hogy valamelyikőjükre kevesebb idő jut.” - hangsúlyozta.
Edina négyszer is megtapasztalta már a szülés csodáját, és többször hangoztatta, hogy kedvesével, G.w.M-el szeretnének még gyermeket. Nemrég felröppentek a hírek, hogy a 2025-ös Sztárbox női bajnoka ismét várandós, ám egyelőre nem erősítették meg hivatalosan.