Miben vigyük haza a kórházból az újszülött babát?

Egy gyermek megszületésével a feje tetejére fordul az újdonsült szülők világa és az egész család életében egy új időszámítás indul el. Onnantól kezdve, hogy hazaindultok a kórházból a nemrég közétek csöppent picivel, megváltozik a mindennapok ritmusa és ő kerül a középpontba.

Ám ilyenkor jogosan merül fel a kérdés, hogy mégis miben érdemes hazavinni az újszülött gyermeket? Természetesen az, hogy milyen ruházat kerül a babára, nagyban függ attól, milyen évszak van éppen és attól is, milyen az aznapi időjárás. A cél persze minden esetben az, hogy kényelmesen érezze magát, ne árthasson neki sem a szél, sem a napsütés, sem pedig a hó vagy az eső az „külső világgal” való első találkozásuk alkalmával.

A legtöbb baba - akár csak 10 perces, akár hosszabb út áll előtte -, autóval érkezik haza a kórházból, és autósülésben utazik. Az időjárást tekintve, az aktuális évszaknak megfelelően gondoskodni kell arról, hogy ha hideg van, kellően meleg legyen a ruhája - az újszülött baba még nem tudja megfelelően szabályozni a testhőmérsékletét -, ha pedig melegebb a hőmérséklet, ügyelni kell arra, hogy ne melegedjen túl. Ugyan a hazautazáson van a fókusz, de a babát olyan ruhába célszerű öltöztetni, ami hazaérkezés után is megkönnyíti a dolgodat.

Az alapvető ruhadarabok egy ilyen szettben - függetlenül attól, hogy nyári vagy téli babáról van szó - a pamut body, valamint a rugdalózó. Az, hogy ezek hosszú-vagy rövid ujjúak, valamint béleltek-e vagy jól szellőzőek, természetesen az aktuális időjárás függvényei. A body mellé érdemes egy vékony leggingset, kisnadrágot adni a picire, hiszen be lesz csatolva az autósülésbe.

Tipikus darab emellett a vékony pamutsapka is, hiszen a baba fejét mindenképpen óvni kell akkor is, ha tombol a hőség vagy épen mínuszok repkednek odakinn. A téli babáknak emellett egy bélelt, belül bolyhos kocsikabátot is ajánlott beszerezni. Hűvösebb időben a body és a rugdalózó fölé adj egy vékony kabátot, sapkát, esetleg kesztyűt is, hogy a pici kezei ne hűljenek ki. A lábfejét zoknival vagy talpas rugdalózóval védheted.

újszülött ruházat évszak szerint

Ám egyáltalán nem mindegy, milyenek, mekkorák és miből készültek ezek a ruhadarabok! Fontos egyrészt, hogy minden egyes kis ruha minőségi anyagból készüljön, amely kényelmes viseletet biztosít a pici számára. Hiszen az újszülöttek bőre elképesztően érzékeny, így fontos, hogy csak természetes alapanyagból készült ruházatot adja rá, mint például a pamut. Így biztos lehetsz abban, hogy mindig megfelelő lesz a közérzete a babának és nem okoz bőrirritációt sem a ráadott ruházat.

Emellett lényeges az is, hogy megtaláld az ideális méretet, hiszen az sem jó ha szorítja és az sem, ha túl nagy rá. A standard ruhaméret rendszerint 50-es az ekkora babák számára, de a koraszülöttek esetében előfordulhat az is, hogy a 44-es ruhácskák lesznek a megfelelőek rá.

A baba hazahozatalakor általában rengeteg kép készül, hiszen ez az egyik legemlékezetesebb családi esemény. Az a ruha, amit ilyenkor a pici visel, évek múlva is szerepel majd a fotóalbumban, nosztalgikus mosolyt csalva az arcokra. Ezért is érdemes gondosan kiválasztani a szettet. A body, a rugdalózó vagy a kezeslábas különösen praktikus, mert ezek nem csúszkálnak el, így jól takarják a kicsi testét, nem fog megfázni. Az egyszerű, patentos vagy cipzáras ruhák megkönnyítik a pelenkacserét.

Az újszülött öltöztetése - Maternity Magánklinika

Az első babájukat váró anyukák könnyen megtéveszthetők, és ezt bizony vannak akik ki is használják! Egyre több anyukától hallom, hogy megrendelte, megvette a kórházból hazahozós szettet, ami nem jelent mást, mint egy előre összeállított babaruha készletet. A kereskedők a bolondját járatják velünk! Kezdő szülőként az első gyermek, az csupa nagybetűvel GYERMEK. Ő a várt, ki tudja, mi óta áhított gyermek, aki végre megérkezik! Aki által szülők leszünk. Aki által megváltozik a kapcsolatunk, ha tetszik, szintet lépünk. Már nem csak egymásért, hanem valaki másért is felelősek vagyunk. És ez a valaki tételesen egy magatehetetlen csecsemő. A mi közös gyermekünk. A szerelmünk gyümölcse. A GYERMEKÜNK!

Az egyik legmeglepőbb dolog, amit vásárlóinktól hallani szoktunk, az a mellszívó. Általában a kórházakban van mellszívó, így Neked valószínűleg nem kell vinni, de már többektől hallottuk, hogy arra kérték őket, vigyenek be magukkal. Ilyenkor inkább egy kisebb, olcsóbb darabot szoktunk ajánlani, mert még nem tudhatod, hogy milyen mellszívóra lesz szükséged. Az majd csak néhány nap múlva derül ki, amikor már tudod, hogy mennyi tejed van.

A baba első szettjét úgy érdemes összeállítani, hogy ne csak az útra legyen kényelmes, hanem otthon is praktikus legyen. Gondolj arra, hogy könnyen levehető és visszaadható legyen az öltözék. Az autósülésbe való becsatolásnál pedig hasznos, ha a ruha nem túl vastag, hogy a biztonsági öv kényelmesen illeszkedjen.

A közös hazaút csupán a kezdete annak a csodálatos utazásnak, amely tele lesz nevetéssel, sírással, kalanddal, szeretettel és rengeteg tanulással. Élvezzétek!

Kórházi csomag újszülöttnek

A gyermeked anyakönyvi kivonatának kiállításához szükséges adatokat a kórházban töltik ki, ehhez pedig szükség lesz mindkét szülő személyi igazolványára és egy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatra. Erről a házasságkötés helyszínén személyesen vagy postai úton tudsz másolatot kérni. Ha a baba nem házasságban születik, tehát nincs házassági anyakönyvi kivonat, akkor egy apasági nyilatkozatra is szükség lesz, hogy a pici megkaphassa az édesapa vezetéknevét. Ha nem készül el időben, akkor apasági nyilatkozatot a baba születése után is lehet tenni, azonban ez körülményesebb, és névváltoztatási kérelmet is be kell adni. A TAJ-kártya igényléshez szükséges nyomtatványt az újszülött-osztályon kell kitölteni, melyet az anyakönyvvezető küld majd el az Egészségbiztosítási Pénztárnak.

A hálóing (2-3 db) is fontos. Mindenképp kérdezd meg a kórházat, hogy adnak -e hálóinget. Ha nem, akkor a szoptatás miatt feltétlenül olyat vigyetek be, ami mély gombolású! Törölköző (2-4 db) - egy nagyobb a tusoláshoz, egy kicsi pedig a kisebb tisztálkodáshoz. +1 Kérdezd meg a kórházat, ahol szülni fogsz, hogy mit adnak, és mit kell vinni! A pelenkát illetően is vannak eltérések: vannak olyan kórházak, ahol adnak, és vannak olyanok, ahol nem.

Hazahozatalhoz mindenképp szükségetek lesz a hordozóra vagy az autóba köthető mózeskosárra. Az ásványvíz mellett nem árt, ha viszel magaddal gyümölcslevet, rosttartalmú ételt, ami segít a szülés utáni napokban leküzdeni a székrekedést, ugyanakkor megakadályozza a kiszáradást. Jól jöhet a tejserkentő tea is, ami elősegíti a tejképződést.

Az apukákat sem szabad elfelejteni, hiszen a legtöbb esetben ők is aktív résztvevői a szülésnek. Igaz kevesebb időre, de ők is letanyáznak a kórházban. Azért pakolj oda neki törölközőt, papucsot, enni-innivalót, hogy ne maradjon éhen!

tags: #korhazbol #hazameno #ujszulott #ruha