Gy. Németh Erzsébet: A XVII. kerület fejlődéséért és polgáraiért

Gy. Németh Erzsébet vagyok, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője és jelöltje Budapest XVII. és a XVIII. kerületében. 63 éves vagyok, férjezett, férjemmel és fiammal élek Rákosmentén, a Madárdombon immár 36 éve. Gyermekkoromat a XVIII. kerületben töltöttem.

Tanítói, tanári és kulturális menedzseri diplomám van, hosszú ideje politikusként dolgozom, jelenleg a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője vagyok. Várospolitikusként megtanultam, hogy csak az foglalkozzon politikával, aki jobban szereti az embereket, mint önmagát, segíti őket a mindennapokban, meghallgat minden hozzáfordulót. 1994 óta vagyok politikus, a Fővárosi Közgyűlés és a Magyar Országgyűlés képviselőjeként önkormányzati és területfejlesztési, kulturális és budapesti ügyekkel foglalkoztam, vezettem közgyűlési frakciót, országgyűlési bizottságot. 2002-ben és 2006-ban a budapesti listáról jutottam a Parlamentbe, ahol 2008-2010 között az önkormányzati és területfejlesztési bizottság elnöke voltam. A 2022-es országgyűlési választásokon az ellenzék közös jelöltjeként indultam, és bejutottam az Országgyűlésbe.

A budapesti Steinmetz Miklós Gimnáziumban (jelenlegi nevén: Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium) érettségiztem, majd a Budapesti Tanítóképző Főiskolán általános iskolai tanítói diplomát szereztem 1984-ben, az ELTE Tanárképző Főiskola Karán földrajz szakos tanári diplomát szereztem 1988-ban, 2000-ben pedig az ELTE Bölcsészettudományi Karán kulturális menedzser képesítést szereztem. 1962-ben születtem Budapesten, férjemmel, és már felnőtt fiammal is itt élünk. A gimnázium után földrajz tanári, majd kulturális menedzser diplomát szereztem.

Azért indulok a baloldal jelöltjeként a 2026-os választáson, mert hiszem, hogy Rákosmente és környéke nem azt érdemli, amit az elmúlt 15 évben az Orbán-rendszertől kapott. Mi, baloldaliak valódi változást akarunk, mert egy szabad, igazságos és európai Magyarországon akarunk élni. 2026-ban számítok Önre!

A Fővárosi Közgyűlés tagjaként és a Demokratikus Koalíció alelnökeként számos javaslatban vettem részt, amelyek Budapest fejlődését és polgárainak életminőségének javítását célozták. Ezek között szerepeltek javaslatok a városüzemeltetési, közlekedési, kulturális és szociális területeket érintő kérdésekben.

Eddigi politikai tevékenységem és javaslataim:

  • A Fővárosi Közgyűlés tagja (1994-től), frakcióvezető-helyettes (1994-2000), frakcióvezető (2000-2006).
  • A Szociális és Lakásügyi Bizottság tagja, majd alelnöke.
  • Országgyűlési képviselő (2002-2010, 2022-től).
  • Az önkormányzati és területfejlesztési bizottság elnöke (2008-2010).
  • Főpolgármester-helyettes (2019-2022).
  • Számos javaslat a Fővárosi Közgyűlés elé, többek között:
    • Javaslat a Budapest Brand Nonprofit Zrt. működésével kapcsolatos kérdésekre.
    • Javaslat drámapályázat meghirdetésére a Főváros egyesítésének 150. évfordulója alkalmából.
    • Javaslat a "Ne állj meg, sportolj!" program támogatására.
    • Javaslat a BGYH Zrt. működésének optimalizálására.
    • Javaslat a Szabad Tér Színház Nkft. új telephelyének kialakítására.
    • Javaslat vizsgálóbizottság felállítására a Városháza eladásával kapcsolatos ügyekben.
    • Javaslat a Pro Cultura Urbis Közalapítvánnyal kapcsolatos kérdések tisztázására.
    • Javaslat a Fővárosi Önkormányzat Baross Utcai Idősek Otthona fejlesztésére.
    • Javaslat leselejtezett informatikai eszközök ingyenes tulajdonba adására.
    • Javaslat a Városliget Építési Szabályzatának módosítására.
    • Javaslat a Fővárosi Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatának módosítására.
    • Javaslat a Fővárosi Közgyűlés bizottsági tagjainak megválasztására.
    • Javaslat a „rabszolgatörvény” alkalmazásának kizárásáról.
    • Javaslat a BKV Zrt. működésének és finanszírozásának javítására.
    • Javaslat a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. és a Fővárosi Közbeszerzési Kft. tevékenységének átláthatóbbá tételére.
    • Javaslat a Budapest fővárosi településszerkezeti terv és rendezési szabályzat módosítására.
    • Javaslat a személytaxival végzett személyszállítási szolgáltatás szabályozására.
    • Javaslat a fővárosi autóbusz járműpark megújítására.
    • Javaslat a kerületi zöldfelületek védelméről.
    • Javaslat a panellakások helyzetéről és a rezsiárakról.
    • Javaslat az Isztambuli Egyezmény ratifikálásáról és a nők elleni erőszakról.

A XVII. kerületben a legkedvesebb helyem a Madárdomb, ahol már 36 éve élek családommal. Szeretem a kerület zöld területeit, a kellemes lakókörnyezetet, ugyanakkor látom a fejlesztésre váró területeket és az itt élők igényeit.

Budapest XVII. kerületének térképe

Az ellenzéki előválasztás egyik legkiélezettebb összecsapása Budapest 2. számú választókerületében várható, ahol a Demokratikus Koalíció színeiben indulok a 2026-os választáson. Célom, hogy a XVII. kerület polgárai számára egy élhetőbb, biztonságosabb és fejlődő környezetet teremtsek.

Gy. Németh Erzsébet

A politikai egyeztetések során a baloldali pártok (Együtt-PM, MSZP, DK) megállapodtak az őszi budapesti választásokról. A 2022-es országgyűlési választásokon Rákosmentén, a 74,40%-os feldolgozottságnál a szavazás állása a következő volt: Horváth Tamás (FIDESZ-KDNP) 18 711 szavazat - 51,82%, míg Gy. Németh Erzsébet a szavazatok 48,18%-át szerezte meg.

Számomra a legfontosabb, hogy a polgárok hangját meghalljam és képviseljem. Hiszem, hogy a közös munka és az összefogás révén képesek vagyunk valódi változást elérni Budapesten és az egész országban.

tags: #gy #nemeth #erzsebet #xvii #keruleti #polgijeloltkent