Dobó Ági, akit 1988. szeptember 5-én, Debrecenben Dobó Ágnes néven láttak meg a napvilágot, és akit csak Dobó Ágiként szoktak emlegetni, 2013-ban adott életet első gyermekének, Benediktnek. Az anyaságig vezető út azonban nem volt zökkenőmentes, tele volt kétségekkel, félelmekkel és váratlan fordulatokkal.

Az anyaság vágya és a valóság ütközése
Ági mióta az eszét tudja, két gyereket szeretett volna: egy fiút, aki hősiesen védi, szereti majd 2-3 évvel fiatalabb kishúgát. A valóság azonban sokszor felülírja a terveket. Amikor teherbe esett, felfoghatatlan volt minden, hiszen Beni már szuper, önálló kis emberke lett, szobatiszta és bölcsibe járt, így már annyira könnyű és jó volt vele minden. A család élete éppen nem igényelte a bolygatást, hiszen építkeztek, Csaba szinte alig volt otthon a sok munkája miatt, és az egy gyerekkel is teljesnek érezték magukat.
A kezdeti sokk és a kétségek
Délután hatkor ismét a rendelőben ült Csabával, kisírt szemekkel, maximálisan kétségbeesve. Szétszedte, felőrölte, kikészítette az a kettősség, ami akkor, és az azt követő napokban benne volt. Egyrészről persze boldog volt, hogy ismét „sikerült”, és valóra válhat a legnagyobb, legrégebbi vágya, miközben mégis csak sírni tudott. Két hete még úgy érezte, hogy ha most véletlenül teherbe esne - amire elárulja, szinte semmi, de valóban hihetetlenül csekélyke esélyt sem adtak -, nem valószínű, hogy szeretné vállalni a babát. Szörnyű ezt leírni, és kimondani talán még nehezebb, de valóban így érezte.
Ezernyi dolog kattogott benne. Elsőként az önzősége: annyi, de annyi megvalósításra váró terve, célja volt erre az évre és persze a jövőre nézve is. Hogyan tudna most újra otthon maradni és babázni? Mire újra belekezdhet az életébe, ismét eltelik két év, kiesik a ritmusból, amit az elmúlt egy évben egészen jól elkaptott, és imádott. Amikor már úgy érezte, hogy ebbe a helyzetbe tényleg belefullad, valami, nevezzük biológiának, hormonoknak, vagy akármi másnak, de elkezdett lelkileg is „terhessé” varázsolni. Elkezdte átjárni ismét minden porcikáját, és az összes gondolatát az anyaság. Elkezdte szeretni ezt a babát. Napról napra, egyre jobban, biztosabban, még annak tudatában is, hogy teljesen szembemegy a 2-3 héttel, és az elmúlt hónapokkal ezelőtti, saját akaratával. Mindemellett pedig, a Csabával közös céljaikkal és terveikkel is.
Korábban az orvosok azt mondták neki, hogy valószínűleg meddő, és természetes úton nem nagy a valószínűsége, hogy kisbabája lehet. Ehhez képest négy hónapnyi menstruáció kimaradás után érkezett Beni, mint égi ajándék. Az egyik petefészke tele van cisztákkal jelenleg is, a periódusa szinte lehetetlen, hogy beálljon.
Az első trimeszter kihívásai és a megnyugvás
Az első 12 hét nagyon nehéz volt. Édesanyjának a születése előtt négy babája ment el, így érthetően mindenki nagyon féltette. Csak a harmadik hónap után nyugodtak meg. Amikor már úgy érezte, hogy ebbe a helyzetbe tényleg belefullad, valami, nevezzük biológiának, hormonoknak, vagy akármi másnak, de elkezdett lelkileg is „terhessé” varázsolni. Elkezdte átjárni ismét minden porcikáját, és az összes gondolatát az anyaság. Elkezdte szeretni ezt a babát. Napról napra, egyre jobban, biztosabban, még annak tudatában is, hogy teljesen szembemegy a 2-3 héttel, és az elmúlt hónapokkal ezelőtti, saját akaratával. Mindemellett pedig, a Csabával közös céljaikkal és terveikkel is.
Az egyik barátnője azt javasolta, hogy ha ennyire fél, csináltasson egy szimpla vértesztet, amiből minden nagy genetikai rendellenességet ki tudnak mutatni. Nem kellett a 12. hétig reszketnie, ahogyan szegény édesanyja anno 4-szer is tette, sajnos okkal, mire ő, ötödikként egészségesen megmaradt és megszülethetett. Egy hetet kellett várnia az eredményre, de úgy számolta vissza a napokat, mint utoljára gyerekként a karácsonyt megelőzőeket. Az eredmény előtti napon már aludni sem tudott, az eredményre ígért napon pedig enni, de még inni is alig tudott, hozzá szólni meg aztán végképp nem lehetett. Leesett egy hatalmas kő a szívéről, és bár kellett egy jó nap, mire megnyugodott, de ezzel azt hiszi, kimondhatta, hogy a terhesség számára lelkileg legnehezebb időszakán túlesett. Fizikálisan és lelkileg is erősödni kezdett, és a 12. hétre már Anya lett.

Terhesgondozás és vizsgálatok
A terhesgondozás során számos vizsgálaton kell átesni, melyek biztosítják a mama és a baba egészségét.
Laborvizsgálatok
- Legalább 3 alkalommal történő vérvétel.
- Vizeletvizsgálat.
- Hüvelyváladék tenyésztések.
Ultrahangvizsgálatok
Az ultrahangvizsgálatok a terhesgondozás elengedhetetlen részét képezik. A "kezdők" számára érdemes megemlíteni, hogy a terhesgondozásba vételkor, illetve nagyjából az első trimeszter végéig a kismamák hüvelyi ultrahangra, ezt követően pedig hasi ultrahangra kell, hogy készüljenek!
- 11-14. hét között: Speciális UH vizsgálat.
- 19-21. hét között: Speciális UH vizsgálat.
- Egyéb alkalmakkor: Ellenőrző vizsgálatok.
- További vizsgálatok: Magzati szívultrahang, 3 és 4 dimenziós, valamint babamozi vizsgálatok.

Első trimeszteres terhesség: Minden, amit egy meddőségi orvostól tudnia kell
Egyéb vizsgálatok
A terhesség vége felé, a 36-41. hét között, a "finishben" járó kismamák babáit sűrűbb kontroll alatt kell tartani.
A névadás és a családi dinamika
Amikor összejött Csabával, viccesen megkérdezte tőle, ha egyszer fiuk lesz, hogy fogják hívni. Ő meg rávágta, hogy Bendegúz. Bár még nem biztos, hogy tényleg így nevezik el, viszont mindenképp egy erős, magyar nevet szeretne választani, de a döntést ráhagyja az apukára. Hogyan változik meg a KisHármas egységük, hogyan kezeli majd a párja, hogy „alig” kapott vissza, kicsit most ismét elveszít. A friss kétgyerekesek a környezetében sorra riogatnak, és akartak már jó előre lebeszélni a másodikról. Két gyerek nem kétszer egy gyerek gondja, nyűge, baja, hangzavara, hanem a sokszorosa.