Nagy port kavart a Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom napokban kikerült videója, melyben Budaházy Edda (Budaházy György testvére) szülésre buzdítja a magyar nőket. Budaházy szerint a gyermekvállalással kell szembe szállni a migrációval. A kisfilmben ostorozza azokat, akik külföldön vállalnak munkát, nem alapítanak családot, vagy nem vállalnak legalább két gyermeket.
A mozgalom vezetője szerint a szülés, gyermekvállalás elsősorban elhatározás kérdése. Budaházy szerint vészhelyzet van, ugyanis 2,1 gyermek alatt a népesség elfogy, Magyarország pedig kihal, a nemzet meghal. Épp ezért kell vészhelyzetre alkalmazott megoldást találni, vagyis: házasodni és gyermeket vállalni.
Budaházy nagyszerűnek nevezte a kormány munkáját, ami a családalapítást ösztönzi. Emellett szentül hisz abban is, hogy afrikai kannibálok jönnek Magyarországra - minél több gyermek vállalása pedig ezt is megakadályozná.
A mozgalom vezetője, Budaházy Edda bizonyos megszorításokkal támogatja a kormány családpolitikáját, és ebben a videóban is ő beszél.

„Az a baj, hogy a Nagykörúton nem látszik, hogy a népességfogyás hova fog elvezetni. Hogy milyen armageddon fog előtte bekövetkezni: az, hogy kevesen vagyunk, hogy leépül az egészségügy, az oktatás. És itt fognak beszélgetni a benzinárról, meg a fizetésekről, és mind emögött nem az lesz, hogy a kormány valami rosszat csinált, hanem az lesz, hogy nincs gyerek” - fogalmazott a mozgalomvezető.
Budaházy Edda úgy véli, magát az abortuszt nem kellene betiltani, de hozzá kellene nyúlni.
„Gyakorlatilag harmincezer magzatot elpusztítunk évente. Az azt jelenti, hogy naponta százat, az azt jelenti, hogy amióta itt beszélgetünk is, már kikapartak egy gyereket. Egy tízhetes magzatot, akinek keze van, lába van, szeme van, dobog a szíve, és valójában nem is tudjuk, hogy ez egy emberi lény, mert nagyon sok ember úgy megy el, hogy ez egy sejtcsomó” - mondta.
Az ír abortusz-népszavazással kapcsolatban Budaházy azt mondta, Írország elbukott, hiszen ők is nagyon kevesen vannak, és rohamtempóban fognak ők is fogyni.
A Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom vezetője érezhető megvetéssel beszél mindenkiről, aki külföldre költözik a jobb megélhetés reményében, aki 30 évesen még a szüleivel él és szórakozik ahelyett, hogy megházasodna és gyermeket vállalna, aki nem szül még egy gyermeket. Akikre ezek közül bármelyik pont is ráillik, azok személyesen felelősek az ország pusztulásáért - állítja Edda. Üzenete egyértelmű: minden nő szüljön még egy magyar gyereket.

A mozgalom vezetője szerint a szülés, gyermekvállalás elsősorban elhatározás kérdése. Budaházy szerint vészhelyzet van, ugyanis 2,1 gyermek alatt a népesség elfogy, Magyarország pedig kihal, a nemzet meghal. Épp ezért kell vészhelyzetre alkalmazott megoldást találni, vagyis: házasodni és gyermeket vállalni.
Budaházy nagyszerűnek nevezte a kormány munkáját, ami a családalapítást ösztönzi. Emellett szentül hisz abban is, hogy afrikai kannibálok jönnek Magyarországra - minél több gyermek vállalása pedig ezt is megakadályozná.
A mozgalom vezetője, Budaházy Edda bizonyos megszorításokkal támogatja a kormány családpolitikáját, és ebben a videóban is ő beszél.
„Ön tényleg elhiszi azt, hogy afrikai kannibálok érkeznek az országba?”
„Egyfelől annak fényében, hogy volt is egy ilyen hír, hogy egy afrikai bevándorló megette valamelyik áldozatának a kezét, vagy a lábát. Másodsorban ez tulajdonképpen átvitt értelemben is igaz lehet, mert valójában ez a tíz, meg százezres szubszaharai, afrikai tömeg valóban felfal minket. És ezt mindenki látja. Nem értem, hogy ebből miért kell ekkora ügyet csinálni, ez teljesen nyilvánvaló.”
Budaházy megnyugtatta egyébként a meddő nőket, hogy ők nem hibásak ebben, de azért sok olyan nő van, aki kényelemből nem vállal gyereket, elvégzi az egyetemet, dolgozik, és inkább magára költi a pénzét - ez pedig közügy, ugyanis ha szeretnénk, hogy a magyarság, a kultúra, a nemzet, a nyelv megmaradna, akkor mindent ez alá kell rendelni.
A 444.hu nézett utána a szervezetnek, kiderült, hogy egyszerre ápolnak jó kapcsolatokat a Jobbik radikális szárnyával és nyíltan szélsőjobboldali szervezetekkel, de a kormányoldalhoz is közel állnak. Partnerszervezeteik között egymás mellett szerepel a magyar kormány által létrehozott Kopp Mária Intézet, a Toroczkai-féle Hatvannégy Vármegye, a Kurucinfó és a Betyársereg.
A mozgalom vezetője szerint a szülés, gyermekvállalás elsősorban elhatározás kérdése. Budaházy szerint vészhelyzet van, ugyanis 2,1 gyermek alatt a népesség elfogy, Magyarország pedig kihal, a nemzet meghal. Épp ezért kell vészhelyzetre alkalmazott megoldást találni, vagyis: házasodni és gyermeket vállalni.
Budaházy nagyszerűnek nevezte a kormány munkáját, ami a családalapítást ösztönzi. Emellett szentül hisz abban is, hogy afrikai kannibálok jönnek Magyarországra - minél több gyermek vállalása pedig ezt is megakadályozná.
„Az a baj, hogy a Nagykörúton nem látszik, hogy a népességfogyás hova fog elvezetni. Hogy milyen armageddon fog előtte bekövetkezni: az, hogy kevesen vagyunk, hogy leépül az egészségügy, az oktatás. És itt fognak beszélgetni a benzinárról, meg a fizetésekről, és mind emögött nem az lesz, hogy a kormány valami rosszat csinált, hanem az lesz, hogy nincs gyerek” - fogalmazott a mozgalomvezető.
Budaházy Edda úgy véli, magát az abortuszt nem kellene betiltani, de hozzá kellene nyúlni.
„Gyakorlatilag harmincezer magzatot elpusztítunk évente. Az azt jelenti, hogy naponta százat, az azt jelenti, hogy amióta itt beszélgetünk is, már kikapartak egy gyereket. Egy tízhetes magzatot, akinek keze van, lába van, szeme van, dobog a szíve, és valójában nem is tudjuk, hogy ez egy emberi lény, mert nagyon sok ember úgy megy el, hogy ez egy sejtcsomó” - mondta.
Az ír abortusz-népszavazással kapcsolatban Budaházy azt mondta, Írország elbukott, hiszen ők is nagyon kevesen vannak, és rohamtempóban fognak ők is fogyni.
A legújabb statisztikák alapján ma minden negyedik-ötödik magyar pár meddőnek számít, vagyis egy évnyi próbálkozás után sem jön a baba. A helyzet mindinkább egy disztópikus sci-fire fog hasonlítani. Egyrészt a kitolódó gyermekvállalás miatt az anyai és az apai életkor előrehaladtával egyre kisebb az esély a megtermékenyülésre. Másrészt az egészségtelen életmóddal és a környezetszennyezéssel összefüggésben a férfiak spermaszáma itthon is drasztikusan csökken. A nem óvatos becslések szerint a kaukázusi rasszon belül már két évtizeden belül többségbe kerülhetnek a meddő férfiak.
Ehhez képest a családbarát kormány folyamatosan trükköz (spórol) a lombiktámogatásokkal, és szanaszét szívatja a meddőségi központokat. Hol bezárja a spermabankokat, mert csak; hol növeli, hol csökkenti a meddőségi kezelésekre vonatkozó volumen-korlátot; hol kitalálja, hogy a magánintézményeket többet nem támogatja, stb. A Nagy Koncepciótlan Vagdalkozás nevű akcióterv leginkább arra volt jó, hogy az alulfinanszírozásnak köszönhetően brutálisan túlterheljék a lombikcentrumokat. Ezzel pedig a családbarát kormány isten tudja hány magyar pár gyermekvállalási álmait törte össze örökre. Mert meddőnek nyilvánítva addig szoronghattak várólistásként a kispadon, hogy közben végleg kifutottak az időből, és/vagy egy idő után feladták a küzdelmet. Esetleg pont nem voltak súlyos százezreik vagy egyenesen millióik arra, hogy a tb-finanszírozás világán kívül eső magánintézetben soron kívül ellássák őket.
Szóval a nagy kérdés az, hogy a meddőségi kezelésekre vonatkozó-volumenkorlát eleve minek van? Meg ciklusszám-finanszírozás és egyéb komolykodó, modoros megnevezésekbe bujtatott nettó állami faszariság? Mennyivel egyszerűbb lenne, ha mostantól a józan emberi, orvosi belátás lenne az egyedüli keret, és a családbarát kormány bármeddig fizetné, és erkölcsileg is támogatná a magyarok lombikpróbálkozásait. Endometriózis kezeléstől a kémcsőig.
A gyermekszegénység ma Magyarország egyik legsúlyosabb társadalmi problémája. Például az EU Alapjogi Ügynökségének friss jelentése szerint a magyar gyerekek több mint harmada él létminimum alatt. Ők azok, akiknek a szülei nem tudják rendszeresen fizetni a lakbért, a lakáshitelt, a rezsit, különösen a fűtést, ahogy nagy eséllyel a családnak autóra, telefonra, nyaralásra, tévére és mosógépre nem telik, étel pedig, ha egyáltalán jut, többnyire kétes minőségben kerül az asztalra. Szintén ők azok a gyerekek, akik számára elérhetetlen a minőségi oktatás és egészségügyi ellátás.
Ezek után nem csoda, hogy évről évre egyre több kivándorló magyarnak születik külföldön gyereke, sőt a demográfiai portrék szerint a migránsmagyarok boldogabban és serényebben gyártják a csecsemőket. Miért is a gyermekvállalási korban lévő magyarok menekülnek a legtempósabban az országból? Azon túl, hogy egy tanult pályakezdő nő itthon joggal számol azzal, hogy fájdalmas választás lesz a család vs karrier-történet, mert ha nagy nehezen be is küzdi a gyereket a bölcsődébe, részmunkaidőben vagy rugalmas munkarendben aligha fogják foglalkoztatni, mert ez Magyarországon nem szokás. És itt mindenki tiszteletben tartja a szokásainkat. Ahogy azt is tudja, ha lesz is újra munkája, dolgozó anyaként leginkább őrületes stressz és túlhajszoltság vár rá, ahogy persze apára is, aki nagyrészt még mindig „csak besegít.”
Nagy indulatokat váltott ki a Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom felhívása - a videó hatására született írásokból és posztokból válogattunk.
Mészáros Luca a választások után vált ismertté egyetlen poszt révén, melyben leírta, miért gondolkodik a külföldre költözésen: úgy látja, a fiataloknak nincs jövőképük Magyarországon.
Ugrunk 50 évet előre, és azt is megtudjuk, hogy gyermek nélkül kiszolgáltatottak leszünk nyugdíjasként, emellett pedig anyagias szemétládák is, hiszen annak nem szívesen ad az állam nyugdíjat, aki CSERÉBE nem rakott le legalább 1 gyermeket az asztalra! Hiszen hogy gondoljuk mi azt, hogy más gyermeke fog eltartani? Csúnya-rossz Béla bácsi! Pfuj. Nem kellett sokat várni a humoros videókra sem.
A legújabb statisztikák alapján ma minden negyedik-ötödik magyar pár meddőnek számít, vagyis egy évnyi próbálkozás után sem jön a baba. A helyzet mindinkább egy disztópikus sci-fire fog hasonlítani. Egyrészt a kitolódó gyermekvállalás miatt az anyai és az apai életkor előrehaladtával egyre kisebb az esély a megtermékenyülésre. Másrészt az egészségtelen életmóddal és a környezetszennyezéssel összefüggésben a férfiak spermaszáma itthon is drasztikusan csökken. A nem óvatos becslések szerint a kaukázusi rasszon belül már két évtizeden belül többségbe kerülhetnek a meddő férfiak.
Ehhez képest a családbarát kormány folyamatosan trükköz (spórol) a lombiktámogatásokkal, és szanaszét szívatja a meddőségi központokat. Hol bezárja a spermabankokat, mert csak; hol növeli, hol csökkenti a meddőségi kezelésekre vonatkozó volumen-korlátot; hol kitalálja, hogy a magánintézményeket többet nem támogatja, stb. A Nagy Koncepciótlan Vagdalkozás nevű akcióterv leginkább arra volt jó, hogy az alulfinanszírozásnak köszönhetően brutálisan túlterheljék a lombikcentrumokat. Ezzel pedig a családbarát kormány isten tudja hány magyar pár gyermekvállalási álmait törte össze örökre. Mert meddőnek nyilvánítva addig szoronghattak várólistásként a kispadon, hogy közben végleg kifutottak az időből, és/vagy egy idő után feladták a küzdelmet. Esetleg pont nem voltak súlyos százezreik vagy egyenesen millióik arra, hogy a tb-finanszírozás világán kívül eső magánintézetben soron kívül ellássák őket.
Szóval a nagy kérdés az, hogy a meddőségi kezelésekre vonatkozó-volumenkorlát eleve minek van? Meg ciklusszám-finanszírozás és egyéb komolykodó, modoros megnevezésekbe bujtatott nettó állami faszariság? Mennyivel egyszerűbb lenne, ha mostantól a józan emberi, orvosi belátás lenne az egyedüli keret, és a családbarát kormány bármeddig fizetné, és erkölcsileg is támogatná a magyarok lombikpróbálkozásait. Endometriózis kezeléstől a kémcsőig.
„30 éves vagyok. Ennyi idősen elmondhatom, hogy megtaláltam a páromat. Hosszú út vezetett idáig. Sikertelen, néha sikeresebb kapcsolatok, keresés és egy hosszabb szingli lét. Igen, az is. Mert kellett. Azért, hogy megtaláljam, rendbe tegyem magamat. Hiszem, hogy amíg az ember egyedül nincs rendben, egy párkapcsolatban sincs. Igen, szeretnénk gyereket majd, belátható időn belül. De nem azért, mert elvárás, hanem azért, mert szülők szeretnénk lenni. Meg kellett érnünk ahhoz, hogy szülők legyünk. Mert az nem megy csak úgy. Nem lehet parancsra anyává, apává válni. Lelkileg készen kell állni arra, hogy egy másik életért felelősséget tudjunk vállalni. Erre ki előbb, ki hamarabb érik meg. Én 25 éves koromig egyetemre jártam, utána pályakezdőként meg kellett alapoznom a karrieremet. Igen, mert a kiteljesedésemhez az is fontos. Nekem az. Meg lehet vetni ezért, de szükségem van a szakmai sikerekre is. Lehetünk álszentek, de aki felelősséggel vállal gyereket, neki terveznie kell egy biztos anyagi háttérrel. Nem azért, hogy elkényeztesse a gyereket, hanem azért, hogy megadjon neki mindent, amire szüksége van. Szeretetből nem fog jóllakni a gyerek, nem lesznek ruhái, tanszerei. Aki azt mondja, hogy anyagi biztonság nélkül lehet gyereket vállalni, az felelőtlen. Mindenhez kell papír, de a szülőséghez nem. Az ember vagy érett rá, vagy idejekorán gyereket vállal elvárásból, nyomás miatt, aztán meg pár év múlva megunja és lelép. Én sosem tudnám otthagyni a gyerekemet úgy, ahogy más férfiakat látok továbbállni! Hogy miért? Mert nem gondolkodtak, nem terveztek, nem álltak készen, de így alakult. A gyerek nem egy plüssmaci, amit felteszek a polcra és otthagyom, ha megunom. Ő egy életre való elköteleződés. Egyre több az apa és anya nélkül maradt gyerek. Ez jobb? Én vállalom, hogy eddig nem álltam készen rá. Most már igen, de így is félek. Megijedek attól, hogy jó apa leszek-e. Hogy ez visszatart-e attól, hogy apává váljak? Még nem tudom. Rengeteg barátom van, akik szeretnének gyermeket vállalni, de nem jön össze. Hónapok, évek óta küzdenek érte, de nem. Látom, ahogy tönkremennek, hibáztatják magukat. Nem tehetnek róla, hogy meddők. Vagy csak nem jön össze. Erre meg jön valaki, aki még beléjük is tapos egy undorító videóval. Megalázzuk azért, mert nem lehet gyereke? Ebbe belegondolt az, aki ezt készítette, elmondta, megosztja? Szerintem nem. Sokszor én is elgondolkodom, mi lesz, ha nem lehet gyerekem? Attól én kevesebb vagyok? Nem. Egyáltalán nem. Mindennek oka van, és nem biztos, hogy én tehetek róla. Megviselne, és kiborítana, ha egy ilyen helyzetben azt vágná valaki az arcomba, hogy hazaáruló vagyok. Mindenki akkor váljon szülővé, amikor készen áll rá. Testileg, lelkileg, anyagilag. Ha pedig valaki úgy dönt, hogy nem szeretne szülő lenni, azt is el kell fogadni. Kényszerből senki se vállaljon gyereket! Könyörgöm, senki se szóljon már bele ebbe! Szülőnek lenni gyönyörű dolog, de elköteleződés. Fogadjuk el, hogy valakinek ez nem megy... Soha.

