11 hónapos csecsemő halála Angliában: rejtélyek és vizsgálatok

Tragédia történt egy angliai tengerparti városban, ahol életét vesztette egy kisgyermek. A hatóságok közlése szerint egy 11 hónapos csecsemő halt meg Seaham településen, Durham megyében.

A rendőrség vizsgálatot indított az eset körülményeinek tisztázására. A segélyhívás reggel 8:36-kor érkezett az északkelet-angliai mentőszolgálathoz. A helyszínre két mentőautót, egy speciális mentőtisztet és egy szolgálati vezetőt küldtek. A mentők mellett a Nagy Északi Légimentő Szolgálat segítségét is kérték.

A mentőegységek gyorsan a seahami Deneside városrészbe siettek. A rendőrség megerősítette, hogy a kisfiú életét már nem tudták megmenteni. A hatóságok jelenleg is vizsgálják, pontosan mi vezetett a tragikus halálesethez.

Mentőautók és mentősök helyszínelnek

Sok a rejtély a csecsemő halála körül.

Az elmúlt években számos hasonló tragédia történt.

Egy fiatal nő az udvaron hozta világra gyermekét Szlovákiában, de a megszületett csecsemő már nem mutatott életjeleket. A család és a mentők is próbáltak segíteni, de a kicsi életét már nem lehetett megmenteni.

Egy csecsemő és egy nagypapa halt meg egy brutális pitbulltámadásban egy amerikai otthonban. A beszámolók szerint a család kutyái rontottak rá a háromhónapos babára és az 50 éves férfira, amikor a rendőrök a helyszínre érkeztek.

Egy egyhetes csecsemő rejtélyes halála borzolja a kedélyeket a Tolna vármegyei kisvárosban, Simontornyán. A babát kisiskolás bátyja nyomta agyon - legalábbis ezt állították a rendőröknek a gyerekek szülei.

A múlt héten szerdán a környékbeliek sejtették, hogy valami nagy baj történhetett, mentőhelikopter landolt az egyik beépítés előtt álló telken, a rotor zaja messzire elhallatszott a Petőfi úttól. Az egyik közeli családi ház előtt mentők és rendőrautók sorakoztak. Itt lakik a fiatal házaspár, amelynek egyetlen pillanat alatt fordult rémálomba az élete. Az anyuka a tragikus események előtt egy héttel jött haza a kórházból a kisbabájukkal, Axellel, aki már soha többé nem sír fel.

A rendőrök előtt sok feladat van még, tisztázni kell, miért halt meg a hétnapos csecsemő. A szülők azt mondták a nyomozóknak, hogy a nagyobb testvér, a hétéves, 50 kilós Ármin esett rá az ágyon fekvő babára. Nem akart iskolába menni, hisztizett és hogy nyomatékot adjon a tiltakozásának, ugrált az ágyon. Ekkor történt meg a baj.

A Tolna vármegyei rendőrség a Blikk kérdésére a halálhírt megerősítette, de a részletekről nem nyilatkoztak. Mint írták: „a kérdéses haláleset körülményeit büntetőeljárás keretében, szakértők bevonásával vizsgálják a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságán.

Gyászoló szülők

Pedig a legtöbben jóravaló fiatalokként ismerik a házaspárt. - Imádják Ármint, talán túl sokat is megengedtek neki és nagyon várták már Axelt is. Nagyon rendes emberként ismerem őket, semmi rosszat nem tudok róluk mondani. Ezt mondtam rendőröknek is, akik a tragédia után minket is megkérdeztek. Körbejárták a szomszédokat, tudakolták, hogy milyen körülmények között él a házaspár, voltak-e hangos veszekedések. Én nem hallottam semmi ilyesmit felőlük. Biztosan nem sokat jelent, de én tényleg nagyon sajnálom őket. Elképzelni nem tudom, hogyan lehet felállni egy ilyen szörnyűség után. Főképp, ha tényleg az imádott gyermekük okozta a baba halálát. Hogyan lehet ebben az ellentmondásban tovább élni?

A fiatal anyuka akkor még boldogan mutatta a közösségi oldalán, hogy szeptember elején négyfősre bővült a család. Az egyik képen az apuka büszkén és féltőn tartotta karjában a babát még a kórházban, minden bizonnyal nem sokkal a születés után.

Tegnapi ottjártunkkor a szülők házának udvarán egy férfi épp a füvet nyírta. A kisbabáját elveszítő fiatal apuka nevelőapjaként mutatkozott be a Blikknek. Mint mondta, segíteni jött, rendbe teszi kicsit a növényzetet. - Nincs itthon a család, sok most a dolguk.

A ház egyik utcára néző ablakában színes, mesefigurákkal tarkított függöny libben. Ez a gyerekszoba. Bár a főútról behallatszik az autóforgalom zaja, érződik, hogy a házban nem mozdul semmi, odabent mélységes a csönd. Később már 4-5 autó parkolt az udvaron, alighanem a bajban összetartó rokonság érkezett a szülőkhöz.

Az asszony egy ápolónőt is bántalmazott kéthetes unokája kezelése miatt. A kisbaba 21 éves édesanyja és egy 16 éves lány is életüket vesztették.

Fényes nappal történt a tragédia.

A bíróság óriási pénzbírságot szabott ki a munkáltatóra.

Szuperterjedéssel veszi be az országot.

A gyermek 10 métert zuhant.

Az elkövető mégis ártatlannak vallja magát.

Követői aggódnak mentális épségéért, ő azonban nem érti a problémájukat.

Íme az orvostudomány legújabb csodája.

Máris vicces beceneveket kapott.

Pontban éjfélkor született meg az első csecsemő.

Van olyan újszülött, akit szifilisz ellen kell kezelni.

Tavaly 42, idén pedig már 63 újszülöttnél mutatták ki a betegséget.

Egy újpesti család babáját is el akarta venni a gyanúsított.

A rendőrség nyomozást indított az ügyben.

Megrendítő esetnek járt utána a CNN.

A csecsemőnek maradandó fogyatékossággal kell élnie.

A mentők és a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre.

Egyik nőnek kártérítést ítéltek meg a gondatlanság miatt.

J. Dávid 22 hónapos nevelt kislányát ölte meg.

Menesztették a jászvásári kórház menedzserét.

Az édesanyára felfüggesztett börtönt kértek.

Egyelőre nem tartóztatják le az apát, aki két hónapos csecsemője halálát okozta.

Gondatlan bűncselekmény esetén nem áll fenn a bűnismétlés veszélye.

A halottkémek még vizsgálják a csecsemő halálának pontos okát.

Közös méhük van.

A gyászoló szülők szerint ez méltatlan az elvesztett gyerekekkel szemben.

Hiába ismert be hibáját az orvos, a rendőrség megszüntette a nyomozást.

Akár életfogytig tartó szabadságvesztést is kaphat.

A kukoricásban találtak rá a gyermek holttestére.

A gyermek holttestét a település határában találták meg.

A rendőrség nem adott bővebb tájékoztatást az ügyről.

A helyszínen sikeresen újraélesztették a gyermeket.

A csecsemőnek több csontja eltört, testét pedig zúzódások borították.

Egy takarítónő kezdte meg a csecsemő újraélesztését.

A nő eleinte még a szülés tényét is tagadta.

Az ügyészség kezdeményezte a szülők felügyeleti jogának megszüntetését.

Az intézmény még nem reagált az ügyre.

Volt, aki jól fogadta a kezdeményezést, volt, aki kevésbé.

Az SOS Gyermekfalvak feltárta, hogyan alakult a kórházban hagyott csecsemők sorsa.

Egy speciális eszköz segített a csecsemő kiszabadításában.

A gyermeket a saját apja rabolta el, hogy bosszút álljon az anyán.

A TASZ munkatársa szerint a gyámhatóság akadályozza a gyerekek hazakerülését.

James Harrisont okkal hívhatják a babák megmentőjének.

Több száz árva van bennragadva valamelyik egészségügyi intézményben.

Hiába próbálták újraéleszteni, nem tudták megmenteni az életét.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság segítséget kért az elhelyezésükben.

80 Celsius-fokos víz érte a testét a fürdetés alatt, nem élte túl.

A születés sokkja különleges reakciót vált ki.

Több mentőegység is a helyszínre érkezett.

Szebényi Krisztáék három újszülöttet fogadtak örökbe ugyanattól az édesanyától.

Az osztrák rendőrség megoldotta az esetet, emberölés történhetett.

Az anyja beismerte a tettét a rendőröknek.

A rendőrség hajtóvadászatot indított.

Magyarországon ilyen feltételekkel nyilvánítanak valakit örökbefogadásra alkalmasnak.

A szülészeti osztályokon egy új eljárásrendet alkalmaznak az örökbefogadási ügyekben.

Képeket kötnek a szavakhoz, azután meglepődnek.

A Pécsi Egyetem docensével jártunk utána, mi történik az intézményekben rekedt babákkal.

Mint történt az legutóbb június 7-én, múlt pénteken Missouri államban, amikor is a szülők ráadásul nem kevesebb, mint 15 órán keresztül hagyták szegény kisgyermeküket a járműben! A szülők nem kegyetlenségből zárták rá gyermekükre az autót - elmondásuk szerint mindketten meg voltak győződve arról, hogy a másikuk már kivette a kocsiból a picit.

1998 óta tartják számon a statisztikák, hogy hány gyermek hal meg hőguta következtében az Egyesült Államokban. Gyakran el sem hiszik az emberek, hogy a kinti 27-28 fokos kellemes nyári meleg ilyen végzetes hatással lehet a kocsiban hagyott gyermekre, pedig a jármű percek alatt is életveszélyessé forrósodhat.

Gyermek az autóban, hőgutát szimbolizáló grafika

Egy két hónapos kisbaba életéért küzdöttek a mentők, akit eszméletlenül találtak nevelőszülei. A helyszínre miskolci mentőhelikopter is érkezett.

Tragédia történt a Heves vármegyei Erken, ahol egy két hónapos kisfiút találtak eszméletlen állapotban a kiságyában. Miskolci mentőhelikopter is érkezett a helyszínre.

A gyermek nevelőszülei azonnal segítséget hívtak, amikor eszméletlenül találták a mindössze két hónapos kisfiút. A helyszínre mentőegységek, valamint egy miskolci mentőhelikopter is érkezett. A szakemberek hosszú ideig küzdöttek a csecsemő életéért, azonban erőfeszítéseik ellenére sem tudták megmenteni.

A miskolci mentőhelikoptert is a helyszínre riasztottuk. Küzdöttek a csecsemő életéért, de sajnos menthetetlen volt- nyilatkozta Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője a tények.hu-nak.

A helyi lakosok állítása szerint a pár több gyermeket is nevel, akiknek jól gondját viselik. Mindenkit váratlanul ért a tragédia híre. Emellett a gyermeket a tények.hu értesülései szerint éppen a tragédia előtti napon vitték orvosi vizsgálatra, ahol mindent rendben találtak.

Sajtóértesülések szerint a tragédiát feltehetően bölcsőhalál okozta, de a pontos körülményeket még vizsgálják. A tragikus jelenség főként a 2-6 hónapos csecsemőknél fordulhat elő, akiknek még fejletlen a légzőrendszerük. A szakértők szerint a legtöbb, amit a szülők tehetnek ilyen esetben, az azonnali újraélesztés, miután leellenőrizték, hogy nem zárja el semmi a gyermek légutait.

A szív fölötti két ujjal való ingerléssel, lökdöséssel tulajdonképpen adhatnak egy impulzust, hogy visszainduljon a keringés, ha egyáltalán leállt. Ha van keringés és arra nyomnak rá, avval nem lesz baj- tájékoztat Dr.

Alig volt több három kilónál az az öt hónapos korában elhunyt csecsemő, aki azért halt meg, mert az anyja nem etette rendesen. Kérdésünkre elmondta még, hogy az ügyészség próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetést kért a gyermek anyjára azzal, hogy rendeljenek ki mellé párfogót. A vádirat szerint a fiatal nő harmadik gyermeke koraszülötten, kis súllyal született 2023 júniusában. Az elkövető a szülés utáni vizsgálatokon egyáltalán nem, míg a védőnői tanácsadásokon csak többszöri figyelmeztetés után jelent meg a kisbabával. A vádlott eleinte anyatejjel táplálta az újszülöttet, aki azonban nem gyarapodott megfelelően. A gyermekvédelmi szakemberek többször felhívták a vádlott figyelmét a szükséges teendőkre, továbbá a tápszerek felíratásában, kiváltásában, valamint az orvosi vizsgálatok megszervezésében is segítették. Az elégtelen táplálás következtében az öt hónapos csecsemő súlygyarapodása megállt, illetve visszaesett, majd a kisbaba alultápláltság miatt meghalt.

Botrány rázta meg Oroszországot. Néhány nap leforgása alatt kilenc újszülött vesztette életét egy szibériai szülészeti kórházban. Az ügy országos botránnyá nőtte ki magát, miután a hatóságok őrizetbe vették az intézmény főorvosát és az intenzív osztály megbízott vezetőjét.

Az orosz Nyomozó Bizottság közlése szerint a halálesetek a Novokuznyeckben található 1-es számú kórházban történtek, egy közel félmillió lakosú dél-szibériai városban. Az újszülöttek december 1. és január 12. között, többségük a hosszú újévi ünnepek idején halt meg, számolt be a döbbenetes esetről a Reuters.

Orosz kórház, orvosok bilincsben

A hatóságok által közzétett videón az látható, ahogy rendőrök bilincsben kísérnek el egy férfit, míg egy egészségügyi dolgozót kihallgatnak a nyomozók. A Nyomozó Bizottság szerint az orvosokat halált okozó gondatlanság gyanújával vették őrizetbe.

A hivatalos közlés szerint a csecsemők halála „a gyanúsítottak hivatalos és szakmai kötelességeik nem megfelelő ellátásának következménye lehetett”. Egyelőre azonban nem hozták nyilvánosságra, pontosan mi okozta az újszülöttek halálát.

Leszakadt az egyik csecsemő karja

Az Argumenty i Fakty című lap szerint a kórház már korábban is rossz hírnévnek örvendett, és legalább öt figyelmeztetést kapott az egészségügyi hatóságoktól 2023 augusztusa és novembere között. Más orosz médiumok megdöbbentő személyes beszámolókat közöltek szülő nőktől. Egy asszony azt állította, hogy szülés közben leszakadt a csecsemője karja, és a gyermek meghalt. Egy másik nő szerint az egyik orvos trágár módon beszélt vele. Az ellenőrzések során állítólag alapvető gyógyszerek hiányát is megállapították.

Pavel Vorobjov professzor, ismert orosz orvos élesen bírálta az esetet:

Már az első halálnál mindent félre kellett volna dobniuk, és azonnal cselekedni. Ha kilenc ember meghal, és mindenki hallgat, az nagyon furcsa - mondta.

Politikai kérdéssé vált a tragédiaAz ügy hatalmas felháborodást váltott ki az orosz közvéleményben. Több politikus és kommentátor is feltette a kérdést: hogyan akarja Oroszország növelni a születésszámot - ami Vlagyimir Putyin elnök egyik kiemelt célja -, ha ilyen tragédiák történhetnek következmények nélkül?

-11 fokban, autóban született meg egy baba Hamburg Rissen kerületében váratlan szülés kezdődött egy autóban a fagyos téli hidegben.

tags: #11 #csecsemo #halt #meg