A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája Kenézy Gyula Campusán újraindult a szülészeti járóbeteg-ellátás. A klinikán hagyománya van a hasonló rendezvényeknek, melyek célja a leendő szülők tájékoztatása és a szüléssel kapcsolatos szorongások csökkentése. A koronavírus-járvány miatt hosszú ideig nem szervezhettek ilyen intézménylátogatást, de örülnek, hogy ismét fogadhatják a szülés előtt álló kismamákat.
Nyílt Napok a Kenézy és Nagyerdei Campuson
A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika a Kenézy Gyula Campuson és a Nagyerdei Campuson is megtartotta a már hagyományosnak számító nyílt napját. Több száz kismama és kísérője vett részt a Debreceni Egyetem szülészeti nyílt napján. Az érdeklődőket június 6-án, pénteken a Kenézy Gyula Campuson fogadták a klinika szakemberei, akik a kismamákat és kísérőiket tájékoztatták többek között a kötelező szűrővizsgálatokról és a fájdalomcsillapítás lehetőségeiről.
A várandós kismamák többek között a szüléssel, a fájdalomcsillapítással és az újszülött ellátásával kapcsolatban kaphattak hasznos információkat a klinika szakembereitől. Emellett betekinthettek a szülőszobára és gyermekágyas részlegre is.

Információk és Gyakorlati Tanácsok
A leendő szülők számos hasznos tanácsot, tippet kaphattak a szoptatással, az újszülött ellátásával, a pelenkázással, a fürdetéssel és a köldökellátással kapcsolatban. A látogatókat 10-12 fős csoportokban kísérték végig az intézményen. A kismamák betekinthettek a terhes- és az ultrahang ambulanciára, valamint a szülőszobába, ahol többek között a vajúdással és a fájdalomcsillapítással kapcsolatban kaptak tájékoztatást a klinika szakembereitől. A kismamák a gyermekágyas részleget is megismerhették, és azt is megtudhatták, mit érdemes magukkal vinniük a bent tartózkodás idejére.
A Családbarát Szemlélet
Deli Tamás kiemelte, hogy a klinikán több mint negyven éves hagyománya van az apás szülésnek, amely mindennapi gyakorlattá vált, csakúgy, mint a rooming-in ápolási rendszer, amely biztosítja, hogy szülés után az anya és a baba együtt lehessen a nap 24 órájában. A klinikán azóta is kiemelten fontos a családbarát szemlélet, melyről a nyílt nap résztvevői is hallhattak.
A TritonLife szülészetén tapasztalt nőgyógyász szakorvosok segítenek a várandós anyák számára a legmagasabb szintű orvosi ellátásban, biztosítva a biztonságos és egészséges szülést.

Fejlesztések és Újítások
Korszerű, a higiéniai és a munkavállalói igényeknek megfelelően felújított nővéröltözővel gazdagodott a DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája. A szülészeti, a nőgyógyászati és az onkológiai ellátásban is szeretne több újítást bevezetni Krasznai Zoárd, a debreceni Szülészeti Klinika új igazgatója. A változtatásokra a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobájának felújítása, és az ezzel járó kapacitáscsökkenés miatt van szükség.
| Téma | Kenézy Gyula Campus | Nagyerdei Campus |
|---|---|---|
| Nyílt nap dátuma | Június 6., péntek | Június 11., szerda |
| Betekintési lehetőségek | Szülőszoba, gyermekágyas részleg | Szülőszoba, gyermekágyas részleg |
| Tájékoztatás | Kötelező szűrővizsgálatok, fájdalomcsillapítás | Szülés, fájdalomcsillapítás, újszülött ellátás |
| Hasznos tanácsok | Szoptatás, újszülött ellátás, pelenkázás, fürdetés, köldökellátás | Szoptatás, újszülött ellátás, pelenkázás, fürdetés, köldökellátás |
tags: #kenezy #szuleszeti #nyilt #nap