A Hold hatása a fogantatásra és a gyermek nemének megválasztására

Számtalan hit, még több tévhit van a várva várt gyermekáldás alapja, a fogantatás, annak ideje és mikéntje körül. Az asztrológia és a természetes születésszabályozás alapelveire épülő Jónás-módszer rendkívül érdekes és elgondolkodtató, állítólag meglepően hatékony. Segítségével a hagyományos naptármódszernél sokkal eredményesebben érhető el vagy akadályozható meg a fogantatás, illetve befolyásolható akár a gyermekünk neme is.

A Jónás-módszer és a holdfázis-elmélet

A huszadik század közepe óta ismert az Eugen Jonas által kidolgozott holdfázis-elmélet. Ez abból indul ki, hogy a szervezetben a Hold uralma alá tartozik a gyomor, az anyaméh, az emlők, a test folyadékháztartása, az agyállomány, a likvor (agyvíz), nőknél a jobb, férfiaknál a bal szem. A Hold befolyásolja a sejtek gyarapodását, a test növekedését, s általában minden periodikus működést. A Hold huszonnyolc napos ritmusát követi a női menzesz ciklusa is. Fontos szerepe van a fogamzásban is.

A Hold fázisai és a női ciklus

Napjainkra a gyakorlat bebizonyította, hogy a fogamzások nagy része valóban akkor következik be, amikor aktuálisan a Hold és a Nap távolsága, valamint egymáshoz való viszonya azonos a női radix Nap-Hold fázisával. Eugen Jonas magyar nemzetiségű szlovák asztrológus dolgozta ki a holdfáziselméletet az 1950-es évek elején, aminek alapja az anya születési horoszkópja, abban is a Nap és a Hold közötti távolság. Dr. Jónás Jenő szlovákiai magyar orvos módszerével 85 százalékos sikerrel foganhat meg egyes időszakokban a baba, miközben például a lombikprogramban csak 20-25 százalékos a fogantatás sikere.

A 19. században élt orvos módszerének alapja, hogy a Hold és a női ciklus között összefüggés van. A nő termelékenységét az határozza meg, hogy születésekor milyen volt a Hold állása. Egy évben összesen 12-13 Jónás-napja van egy nőnek, azaz 12-13 olyan alkalom, amikor biztosan teherbe eshet. Ezzel a módszerrel az asztrológus kiszámítja a fogamzás pontos idejét és a leendő gyermek nemét. Jónás speciális, személyre szóló holdnaptárt is készített, amely lehetővé teszi a legegészségesebb gyermek fogamzását és a fogamzásgátlást is, ugyanis ebben pontosan megjelöli a személyre szóló kritikus napokat.

A Hold és az anyai minőség

A Hold analóg mindazzal, ami lelkiség, érzés, anyai ösztön, anyaság. Lényegében a Hold a Belső Otthon szimbóluma, vagyis lelkünk legbensőbb szentélyét képviseli az égbolton. A lélek, az érzések mutatják meg, miben vagyunk otthon, mivel tudunk azonosulni, hogyan élünk át élményeket. Ahogyan egy érzést befogadunk, átengedünk a lelkünkön, majd kiadunk magunkból, ez a Holdhoz tartozó megélés. Ugyanígy, a befogadás-táplálás-elengedés folyamata van jelen az anyaságban is.

A gyermek nemének befolyásolása

A gyermek születése ősidők óta a családok legnagyobb öröme, a boldogságnál talán csak a kíváncsiság nagyobb: vajon kisfiú vagy kislány lesz? A nagy találgatás sok babonának és tévképzetnek adott alapot. Az asztrológusok évezredek óta tudnak egy veszélytelen és fájdalommentes megoldást a születendő gyermek nemének megválasztására, ám sokan ezt a módszert nem veszik komolyan. Pedig a gyakorlat azt bizonyítja, hogy kilencvenszázalékos biztonsággal működik. És nem kell hozzá más, mint ismerni a gyermekre vágyó nő pontos születési idejét. Ebből kiderül, hogy a születése percében hol tartózkodott a Hold.

A Hold befolyása a nemi kromoszómákra

Ez a holdállás befolyásolja majd a menstruációs ciklusokat, illetve a későbbi teherbe eséseket, sőt azt is, hogy az X vagy az Y kromoszómák kerülnek-e túlsúlyba. Azt ugyanis már a kisiskolások is tudják, hogy az X és az Y kromoszómák kombinációjától függ a magzat neme. Az pedig, hogy mikor jut előnyhöz az egyik és mikor a másik, jelentősen függ a sejt környezetének pozitív vagy negatív töltésétől, és ezt a bioáram-váltakozást a holdmozgások befolyásolják. Mára kísérletek sora bizonyította, hogy egy-egy holdfázisban olyan erős bioáram-ingadozás keletkezik az agyban, amit műszerrel is lehet mérni. Arra pedig, hogy a holdfázis mágneses hatásai révén miként lehet befolyásolni a születendő gyermek nemét, a felvidéki Jónás doktor figyelt fel az 1960-as években, és az esztergomi Bányai Mátyás asztrológus, kémia-fizika szakos tanár fejlesztette tovább. A módszer lényege, hogy az anya születési képletéből kiszámítják a fogantatási képletet. A személyes képlet birtokában kilencvenszázalékos pontossággal meg lehet mondani, hogy a leendő kismama melyik hónapban fogan majd fiút és melyikben kislányt. Nincs benne semmi ördöngösség. Egyszerű fizikai-biológiai hatásokra kell figyelni. Persze felmerülhet a kérdés, hogy mi történik annak a nőnek a szervezetében, aki külön nemű ikreket fogan. Mivel az asztrológia segítségével csupán 90 százalékos biztonsággal határozható meg a gyermek neme, a kivételek tíz százalékába tartoznak az ikrek is.

Népi babonák és tudományos tények a nemválasztásról

Heidi Murkoff és Sharon Mazel, a terhesség témakörével foglalkozó írónők szerint a nátriumban gazdag ételek segítenek abban, hogy kisfiad legyen. A nátriumban gazdag ételek többek között az uborka, a napraforgómag, a kagyló és a sonka. Állítólag a kálium is a kisfiúk "gyártásában" van a segítségedre. Ugyanígy megvannak a javasolt ételek arra, hogy nagyobb esélyekkel legyen kislányod. Ezek az ételek a magnéziumban vagy kalciumban gazdag élelmiszerek, mint a különböző tejtermékek, a tofu, a mandula, a zab, a bab vagy a kesudió. A valóság azonban az, hogy bár maga az egészséges táplálkozás a termékenységre hatással lehet (az anyukákéra és apukákéra egyaránt), a gyereked nemét nem igazán tudod ezzel befolyásolni.

Hiedelmek a terhességi pocak és a nem összefüggéséről

Valamikor elterjedt az a babona, hogy a hegyes pocakú kismamák kisfiút hordanak a szívük alatt, még azok a nők, akiknek a pocakja inkább gömbölyű, kislányt. Ez azonban nem ettől függ. Azok a kismamák, akiknek a pocakja hegyesebb, valószínűleg egyszerűen vékonyabb testalkatúak voltak a terhesség előtt, és a kisbabának úgymond kifelé kell terjeszkednie, hogy elférjen. Ezért a vékonyabb, sportosabb kismamákon jobb esélyekkel látszik meg jobban a terhesség, mint azokon a nőkön, akik szélesebb testalkatúak vagy volt rajtuk pár felesleges kiló a teherbeesés előtt.

Reggeli rosszullétek és a baba neme

Ez egy újabb népi babona, bár Svédországban megvizsgálták az esetet. Vajon tényleg több olyan anyuka van rosszul reggelente a terhessége során, akinek kislánya lesz? A válasz igen, de a különbség nem volt számottevő. A lányos anyukák 56%-a, a fiús anyukák 46%-a látogatta meg legalább egyszer az első trimeszter alatt a reggeli rosszullétek miatt. A második trimesztertől ez a szám nagyjából fele-fele arányban fordult elő, a baba neme között itt nem volt összefüggés.

Felkészülés a fogantatásra

Az is vitathatatlan, hogy azoknak a pároknak (tehát a leendő apáknak is!), akik gyermeket szeretnének, fel kell készülniük testileg-lelkileg a fogantatásra. Akármilyen is a módszer, az mindenképp hasznos a baba szempontjából, ha áttekintjük életmódunkat. Hagyjuk el a dohányzást, az alkoholt (a drogról nem is beszélve), mindketten táplálkozzanak vitamindúsan, kiegyensúlyozottan, uralják testsúlyukat (a kórosan alacsony testsúly sem jó!) Mozogjanak rendszeresen! Ügyeljünk a fejlődő magzatra potenciálisan veszélyes gyógyszerek szedésére. Nem győzzük eleget hangsúlyozni mennyire fontos a dohányzás, az alkohol és a stressz kerülése már a babaprojekt alatt is. Az egészséges táplálkozás és a rendszeres sport ellenben jót tehet mind a kettőtök termékenységéért.

A mesterséges nemválasztás és etikai kérdések

Ma már az ultrahangos vizsgálatok során az orvosok meg tudják állapítani a születendő baba nemét, így aztán ma már nem kell azon aggódniuk a boldog rokonoknak, hogy a megvásárolt tipegők színe (kék vagy rózsaszín) nem lesz megfelelő. Sőt bizonyos módszerekkel már a fogamzás során megválasztható a gyermek neme. Ha valaki pontosan meg tudja határozni peteérésének időpontját, annak jó esélye van arra - ha a peteérés utáni első 24 órában teherbe esik -, hogy fiúgyermeknek fog életet adni. Későbbi fogantatás esetén a lányok érkezése a valószínűbb.

Van azonban egy egészségügyi világcég, mely az interneten is hirdeti szolgáltatásait és 90 százalékos biztonsággal garantálja a fiúgyermeket. Aki e cég mellett dönt, annak vállalnia kell a mesterséges megtermékenyítést. A módszer lényege, hogy a nemet meghatározó hímivarsejteket kettéválogatják, annak alapján, hogy X vagy Y ivari kromoszómát rejt-e. Az eljárás alapja, hogy az így különválasztott hímivarsejtekből a megfelelő nemet garantálókkal a női petesejtet mesterségesen megtermékenyítik, majd beültetik az anyaméhbe. A cég honlapján már több mint 300 sikeres megtermékenyítéssel büszkélkedik. Azt is elárulják, hogy a lányra vágyóknak csak 73 százaléknyi esélyt tudnak adni. Az 1996-tól tesztelt módszernek már ellenzői is vannak. Egy vezető brit szaporodásbiológus szerint a technológia használata születési rendellenességekhez vezethet. Erről nem, az X-kromoszóma betegségeinek elkerülhetőségéről azonban sok szó esik a cég tájékoztatójában. A vérzékenységen és a színtévesztés bizonyos típusain kívül még körülbelül 500 betegséget örökíthet a hibás 23.

Klónozás és etikai dilemmák

Természetesen a klónozás során is könnyen meghatározható a gyermek neme. Ezzel az eljárással azonban egyelőre csak állatokat reprodukáltak, emberi lényeket még nem. Nagyon sok országban már a lehetőség felvetődése előtt betiltották ezeket a kísérleteket vallási és etikai okok miatt. De ma már biztosak lehetünk benne, hogy hamarosan szembe kell néznünk az emberi klónok létével. És mindazokkal a jogi és erkölcsi problémákkal, melyeket a tudomány e legújabb csodája felvet. Pedig a születendő gyermek nemének megválaszthatósága ezt szinte garantálja. Ebben látja a legnagyobb problémát dr. Szőcei Bea, a Szent Imre Kórház nőgyógyásza is. Elmondása szerint praxisában a szülőkre az egészséges elfogadás a jellemző. A kismamák leginkább a baba egészsége miatt aggódnak, csupán néhány apuka ragaszkodik az általa elképzelt nemhez, névhez. Ennél gyakoribb az, hogy a harmadik, negyedik gyermek születésekor a szülők, ha csak fiaik vannak, jobban szeretnének egy lányt (vagy éppen fordítva). A doktornő ennek ellenére úgy gondolja, hogy ha a mindennapi klinikai gyakorlatban lehetővé válik a nemválasztás, a többség élni fog a lehetőséggel. De bármilyen módszert fejlesztettek ki, végül is vagy a törvény, vagy az egyház tilalmába ütközött. Mert „a természet rendjébe való illetéktelen beavatkozásnak” nyilvánították. Akárcsak a klónozást. Tehát még jó ideig várni kell, hogy majd áttörjék a felfedezésekkel szembeni ellenszenvet és természetesnek fogadják el, ahogy történt ez a mesterséges megtermékenyítéssel is. Viszont a gyerek után vágyakozó nők nem várhatnak éveket, évtizedeket, amíg ez az „áttörés” bekövetkezik. Ők most szeretnének kisbabát.

A születés szakrális folyamata

Nagyon nagy bajban van a mai világ fogantatás-áldott állapot - születés terén. Annyi átmosáson esett túl a mai ember tudata, hogy szinte teljesen eltávolodott attól, hogy tisztában legyen a legnagyobb, legcsodálatosabb beavatással: a születéssel, a lélek Földre érkezésével. Kezdődik ott az egész folyamat, hogy már azt sem tudjuk, hogy a megszületni vágyó kis lélek jóval hamarabb velünk van, mint hogy megfoganna. Akár már évekkel a születése előtt kapcsolódhatunk vele, velünk lehet azért is, hogy édesanyát és édesapát összehozza egymással, segítse kapcsolatukat és megfelelően alakítsa azt. A szülők felvehetik a kapcsolatot születendő gyermekük lelkével, akár belső, lelki vagy szóbeli kommunikáció által. Nagyon sokat jelent az ilyesfajta kapcsolódás szülő és gyermek között.

A lélek érkezése a fogantatás előtt

A nagyszerű pszichoanalitikusok, Raffai Jenő és Hidas György írnak róla Lelki köldökzsinór című könyvükben, hogy a fogantatást követően az anya is felveheti a kapcsolatot a magzattal. Ez rendkívül kedvező dolog a család és különösen a gyermek fejlődése szempontjából; azok a gyermekek, akikkel édesanyjuk már az anyaméhben kommunikált, mérföldkövekkel előbbre állnak szellemi és érzelmi intelligenciában, mint társaik. Ám tegyük hozzá azt is, hogy ez a kapcsolat akár már jóval a fogantatás előtt is megtörténhet! A születendő kis lélek jóval ezelőtt kiválasztja szüleit és teszi a dolgát, a spirituális síkokon. Kapcsolatfelvétel történhet vele álomban, meditációban és egyszerű, hétköznapi módon, beszélgetéssel, gondolatokkal is. Minden egyes lélek, aki a Földre születni készül, egy szakrális beavatási folyamaton megy keresztül, kezdve a fogantatástól, a magzatkori növekedésen át, a születésig. Érkezésének konkrét időminősége van (nem év és hónap tehát, hanem az az időminőség, az a helyzet, amibe neki bele kell, bele jó születnie).

A terméketlenség lelki okai

Azokban az esetekben, amikor „nem jön a baba”, konkrét oka van annak, hogy nem érkezik. Akár az apa, akár az anya oldaláról, vagy mindkettejüknél, konkrét blokkok állnak fenn, ami miatt nem érkezhet még meg. Ilyen esetekben azok a szülők, akik nincsenek tisztában a születés szakrális működésével, a fénylélek lejövetelének útjával, abba a hibába eshetnek, hogy görcsös akarásuk miatt mesterségesen próbálhatnak „gyermeket csinálni”. (Csak említésként tegyük hozzá, hogy van, amikor sorsszerű a mesterséges megtermékenyítés, de ezen helyzetek száma radikálisan kisebb, mint ahogyan azt hisszük és a radikális szó még itt sem a legmegfelelőbb kifejezés…). Ha a gyermek nem megy át azon a beavató folyamaton, amit a fogantatás és születés jelent, akkor egészen másképp érkezik e világba, mint társai, akik részt vettek ebben. Első lépés tehát, hogy ha nem jön a gyermekáldás, akkor ne fizikálisan próbáljuk kikényszeríteni a Természetet, hanem a valós, belső, tudati blokkokat keressük meg és oldjuk fel! Ezek általában sokkal egyszerűbb és kisebb blokkok, mint elsőre hinnénk. Akár a gyermekünk is segíthet ezen oldásokban és az út egyengetésében.

A szülés mint beavatási folyamat

A következő jelentős állomás a szülés. A nő tud csak gyermeket, új életet növelni-növeszteni magában, ez minden egyes nő veleszületett, természetből fakadó képessége! A nőben van jelen az univerzális kapu, amelyen át új élet születhet. A születés során a hagyomány szerint csak nők vannak jelen (akármilyen érzékeny egy férfi, nem értheti azt, ami ilyenkor zajlik, nem tud vele teljességgel azonosulni, az ő energiája másra való). A gyermek a születéskor hét mágikus kapun megy át. Ezen kapuk a szülőcsatornában találhatók - maga a szülőcsatorna egy égi csatorna is! Az a gyermek, aki nem ment át ezen a beavató csatornán, nem vett magához minden, a létezéshez szükséges, spirituális „eszközt”. Ha ez elkerülhetetlen volt a születésnél (?), akkor az újszülöttel ezt, a születését követően megbeszélhetjük, oldhatjuk, segíthetjük.

A szülés szakrális jelentősége

A császármetszések gyakorisága elkeserítő a mai korban. Van úgy, hogy egy férfi orvos, aki nem érti, hogy a vajúdás nem 3-4 órás folyamat, türelmetlenségében rendeli el ezt a beavatkozást. Van úgy, hogy a kismama meg tudná szülni gyermekét, mégis az orvos hiteti el vele, hogy szükséges a császármetszés. Ezzel óriási csorba eshet a nő önbizalmán - teljesen feleslegesen. Minden egészséges nő képes megszülni a gyermekét természetes úton - a folyamat hosszadalmas, de mind az anyának, mind a babának át kell mennie rajta. Mindez nem véletlenül zajlik így! A nőben tudatosodnia kell - ha nem lenne eleve tudatos rá -, hogy képes szülni, életet adni, növelni, gondoskodni, táplálni! Ezt nem kell tanulni, olyan ösztönösen van jelen a nőben, ahogyan a legalapvetőbb létszükségletek is. Legyünk hát tudatosak, ha gyermeket vállalunk, ha áldott állapotba kerülhetünk, ha megélhetjük a születés csodáját! A születés varázslat, szent folyamat. Bátran beszéljük meg előre azokkal, akik részt vesznek benn, hogy mit és hogyan szeretnénk!

tags: #gyerek #fogantatasa #es #a #hold