Epres Panni, a neves magyar manöken és divatmodell, Benedek Tibor háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó özvegye, mindig is óvta magánéletét a nyilvánosságtól. Azonban az elmúlt években a média figyelme elkerülhetetlenné vált számára, különösen férje elvesztése után, és gyermekei, Mór és Barka is a rivaldafénybe kerültek.

Epres Panni élete és karrierje
Epres Panni Budapesten született 1976. október 1-jén, és gödöllői katolikus családban nevelkedett. Fiatalabb éveiben a tanulás és a sport foglalkoztatta a leginkább; régész szeretett volna lenni. Magas termetének (175 cm) köszönhetően a magasugrást és a kosárlabdát választotta. 17 éves korában, 1994-ben figyelt fel szépségére és karcsú termetére a szakma, meghívást kapott a Supermodel of the World magyarországi versenyébe, ahol második helyezést ért el.
Ebben az időszakban ismerkedett meg későbbi férjével, Benedek Tiborral, akivel útjaik egy rövidebb kapcsolat után elváltak. Benedek Tibor Olaszországba költözött, Epres Panni pedig befejezte iskoláit - diplomamunkáját a paralimpia történetéről és médiában való megjelenéséről írta - és modellkarrierbe kezdett. Közel 14 évet dolgozott együtt Náray Tamással, a híres magyar divattervezővel.
10 év után, 2003-ban találkozott ismét Benedek Tiborral, amikor újra fellángolt a szerelem közöttük. Benedek Tibor akkor már túl volt egy váláson, és Olaszországban született egy lánya is, Ginevra. 2004-től élnek folyamatosan Magyarországon, addig a férj sportolói pályafutása miatt ingázniuk kellett Olaszország és Magyarország között.

Anyaság és a média kereszttüzében
Epres Panni mindig is azon hírességek közé tartozott, aki óvta magánéletét a nyilvánosságtól. Azonban Benedek Tibor elvesztése után, 2020-ban, egyedülálló anyukaként kellett helytállnia, és ez a figyelem hatványozódott. Két tinédzser gyermeküket, Mórt és Barkát igyekszik úgy nevelni, hogy pozitívak legyenek a rossz dolgok ellenére is.
A 48 éves édesanya úgy véli, az ember nem választhat, milyen megpróbáltatásokat kap. „Azt gondolom, sokkal többet el tudunk viselni, mint amennyit feltételezünk magunkról. Ez nem azt jelenti, hogy naiv boldogságban lebegek, elhessegetve a baj gondolatát, inkább azt, hogy amikor tragédia történik - és nálunk meg is történt, nagyobb, mint amekkorát az ember el tud képzelni -, akkor is tudom, hogyan és hol kell nekem ezt feldolgoznom.”
Mór, a vízilabdázó
Fia, Mór, ma már 17 éves és az apja nyomdokába lépve szép sikereket ér el a vízilabdában. Epres Panni bevallása szerint aggódott, amikor Mór is célpont lett a vízilabda eredményei miatt. „Szerettem volna ezt tizennyolc éves koráig kitolni, de nem sikerült. Nemrég volt egy videós megszólalása egy meccs után, nyilván jelentkezett bennem az aggodalom. Megnéztem többször is, és azt láttam rajta, hogy úgy mond dolgokat és úgy viselkedik, hogy nem akar megfelelni senkinek. Nagy kő esett le a szívemről... Azt szeretném, hogy ez így maradjon. Nem szólok bele, mit és hogyan nyilatkozik.”

Barka, a balerina
Barka lánya is olyan hivatást választott, ami közönség előtt zajlik, balerinának tanul. Epres Panni könnyen megbékélt ezzel a választással: „Egy felmérés alapján azt mondják, hogy balerinának lenni a világ legnehezebb munkája, nehezebb, mint a bányászat - fizikailag is és lelkileg is. Ha ez az útja, támogatom. Bármit kitalálnak, ott állok mellettük. Látom, hogy mennyire nehéz és mennyire küzdelmes. Nem gondolom azt, hogy jogom van befolyásolni az életüket ilyen szempontból. Én itt vagyok - ha arra van szükség, hozzám lehet bújni, az ölemben sírni -, de hogy hogyan és merre mennek, az az ő döntésük. Bízom bennük.”

A sportban mindketten küzdelmes utat választottak. Epres Panni hagyja, hogy maguk döntsenek, de mindig ott van háttérnek. „Sokáig azt gondoltam, azért ilyenek, mert ebben nőttek fel, és én is Tibor mellett nevelődtem olyanná, hogy sok mindent ki kell bírni, mert ettől fejlődünk. Csak mostanában kezdem elhinni, hogy ebben nekem is van részem. Ez a fajta szívósság és kitartás bennem is megvan, és büszke vagyok magamra, arra, ahogyan az elmúlt években nevelem őket, és viszem hármunk életét.”
Epres Panni – Elviszlek magammal (búcsúévad)
Modellkedés és az Instagram világa
Epres Panni a hazai divatvilág egyik legmeghatározóbb alakja, Instagram oldalán közel kétszázezer ember követheti finom eleganciával életre hívott posztjait. Bár közösségi média nem létezett gyermekkorában, Pataki Ági és más barátok már ekkor elültették a fejében, hogy modell lesz. Aztán magától alakult minden, soha nem tett lépéseket azért, hogy modell legyen. Sokszor leszólították az utcán modellmunkákkal, de mindig visszautasították.
A modellkedésnek a kosárlabda lehetett volna a konkurenciája. Választania kellett, hogy élsportoló lesz vagy nem. „Nem mondom, hogy a kitartásom hiányzott hozzá, mert van, amiben ma már tudom, hogy nagyon kitartó vagyok. Talán csak azt éreztem, hogy ez egy olyan áldozat, ami nem biztos, hogy nekem való.”
A szakmába való „megérkezés” több ponton is bekövetkezett Epres Panni életében. Először, amikor a saját erejéből lett itthon Epres Panni, ami nagyban köszönhető Náray Tamásnak és a hazai munkáknak. A következő pont, amikor Tiborral összekerültek - nagyjából ezzel egyidőben kezdődött itthon a bulvár. Amikor a saját Instagram-oldalát elkezdte csinálni, már kiöregedett abból, hogy mindennap kifutón legyen, de reklámfilmekre nem hívták, mert a köztudatban nem modell, hanem Benedek Tibor felesége volt. „Akkor indult a közösségi médiában az influenszer-világ, én pedig az ügynökségemnek, a Red Lemon Mediának köszönhetően felismertem: ha nem akarok a saját ellenségem lenni és dolgozni szeretnék, akkor igen is kell egy nyitott Instagram-oldal.” A következő pont pedig Tibor elvesztése, hogy az a figyelem, amit sohasem akart, hatványozódott.
Ez az Instagram-jelenlét amellett, hogy munka, számára egy alkotói folyamat is. „Illúzió, amit árulsz. Nyilván senki nem hiszi azt, hogy mindennap így nézek ki, vagy hogy minden napom felhőtlen és gyönyörű. De közben az egész divatszakma az illúzióról szól. Viszont itt dönthetsz, hogy mit reklámozol. Modellként erre nincs lehetőség.”

Epres Panni levele Benedek Tibornak
Amikor megkeresték Pannit, hogy lenne-e kedve egy levéllel köszönteni férjét születésnapján a WMN oldalán, nagyon zavarba jött. Azt mondta, meg kell kérdeznie Tibort, hogy zavarná-e, ha nyilvánosan írna hozzá, róla. A levél elkészült, Tibor pedig még megjelenés előtt elolvasta - és azt mondta, ez a legszebb születésnapi ajándék. Epres Panni így írt férjének:
- „Először életem első, nagy szerelmét, ami mostanra az utolsónak is bizonyult. Ezzel együtt kamaszlányságom minden izgalmát, csalódását és tapasztalatát. Megtanított arra, hogy milyen egy kicsi férfi, minden szépségével és gyarlóságával, szemtelenségével és magabiztosságával.”
- „Gyerekekkel és gyerekek nélkül beutaztuk a fél világot, egyszer egy hónapig Thaiföldön nyaraltunk. Bejártunk mindent, egy alkalommal bementünk egy szentélybe, ahol néhányan csendben imádkoztak, párnákon ücsörögve. Tibor is magához húzott egyet, és elhelyezkedett 100 kiló izommal, átszellemülve.”
- „Tudom-e érzékeltetni azt az elhivatott küzdelmet, amivel mindent tesz itthon és az uszodában? Bár az uszodai részét, azt hiszem, ti is láttátok.”
- „Mór kétéves lehetett, amikor Reccóban két edzés között legóztak. Nála egy legózás nem csak olyan sima építés, szöszmötölés. Ha épít, felhasználja az összes kockát, és a plafonig kell, hogy érjen az építmény! Ezúttal is természetesen sikerült, Mór tapsolt, csodálta a tornyot, és éppen megkapta útravalóul, hogy a mi családunkban kevés dolgot csinál egy férfi csupán kedvtelésből. A torony színes volt és hatalmas, és persze leborult, Fodor Rajmund pedig lóhalálában rohant föl egy emeletet, hogy megvagyunk-e, azt hitte egy egész szekrény borult ránk.”

Az Epres Panni terhesség és a trombózis
Epres Panni a terhességéről is őszintén mesélt. „Egy darabig nem is tudtam, hogy bármi probléma van. Vasárnap született a kisfiam és pénteken mehettem haza a kórházból, mert császárral szültem. Amikor mentem hazafelé, már elkezdett fájni a lábam, a bal vádlim. Hívtam az orvosom” - kezdi történetét Epres Panni. „A doki tanácsolta, hogy igyak kalciumot és magnéziumot, ha nem segít, hívjam vissza. Szombat estig nem lett jobb, így vissza kellett mennem a kórházba: ekkor derült ki, hogy trombózisom van...”
Benedek Tibor párjának ekkor már bent is kellett maradnia a kórházban. „Ismét bent kellett lennem a kórházba, ahol elvették a kisfiamat és csak háromóránként hozták vissza megetetni. Akkor már nem is a lábam miatt aggódtam, inkább Mórért.”
Mórral is hízott, huszonvalahány kilót. „Igaz, már a kórházban leadtam a felét, mert bevizesedtem. Sajnos, hajlamos vagyok rá. Szerencsés alkat, nem elhízós.” A terhessége során, a negyedik hónap elején tartott interjúban elmondta: „Ez pont az az időszak, amikor még csinos vagy, de már van hasad, amelyre büszke lehetsz, ám nem sokáig.”

A második gyermeknél már mindegy volt neki a nem, de Mórnál nagyon akart fiút. „Vérig voltam sértve, ha valaki rám nézett, és kijelentette, nekem biztosan lányom lesz. Nem tudtam elképzelni, hogy lányom legyen. Most már, és ezt őszintén mondom, mindegy. Anyukám viszont reménykedik, hogy végre lesz egy kislány a családban. - Neki is mindegy, de azért fiút szeretne. Talán jobb is lenne a gyerekek szempontjából. Végül is mindenkinek mindegy, hogy mi lesz, kivéve Ginát, Tibor első házasságából született kislányát, aki már tízéves, és imádja az öcsikéit. Kettő is van, egy a másik oldalról, és Mór, aki úgy néz fel rá, mint egy istennőre. Kijelentette, nagyon örül az új kistestvérnek, csak ne lány legyen.”